Błędy na początku blogowania, czyli czego unikać?

Błędy na początku blogowania. Jakie są? Co warto wiedzieć na początku blogowania?

Poznaj te błędy, aby ich nie popełniać. Co Ty zrobisz, aby osiągnąć swoje cele na blogu? Możesz wiele zyskać, dzięki blogowaniu, ale nie nic za darmo. Musisz poświęcić się całkowicie pracy nad blogiem, aby mieć wyniki!

Jakie są błędy na początku blogowania?

Zastanawiałeś się nad tym, jakie Ty błędy popełniasz? Co masz do zmiany w swoim blogowaniu?

Skupianie się tylko na SEO.

Nie możesz ciągle myśleć o wyszukiwarce. Warto pisać teksty bardziej dla ludzi niż dla SEO. Wiele początkujących tylko myśli o pozycjonowaniu. A nie o to chodzi w blogowaniu. Warto jest mieć teksty podzielone na to i na to. Trochę tego i trochę tego. Nie możesz jednak myśleć tylko o SEO. Nie warto tylko optymalizować i optymalizować. Warto dobrze poznać SEO, ale to nie tylko o to chodzi. Warto mieć na uwadze także czytelników i pod nich pisać przede wszystkim swoje artykuły. Jak Ty zaczniesz budować swoje wpisy na blogu?

Nie tylko dobre treści.

Nie myśl, że samymi treściami coś zdziałasz. Musisz promować swoje wpisy na innych stronach. Promuj się tak, gdzie są Twoi czytelnicy. Samymi treściami nie wygrasz. Musisz je wypromować i to dobrze. Nie wahaj się eksperymentować na swoim blogu. To właśnie o to chodzi, żeby się tym blogiem bawić i się nim cieszyć. Chodzi o to, aby pisać z entuzjazmem i zaangażowaniem. Czasem napisz coś innego… Nie ma co się spinać, że masz tworzyć tylko poważne artykuły. Musisz cieszyć się z blogowania!

Ciągłe zmiany.

Nie zmieniaj ciągle wyglądy czy struktury bloga. Trzymaj się jednej rzeczy i dawaj poprawki, a nie zmieniaj ciągle różnych rzeczy na blogu. Wybierz jeden wygląd i jeden temat i do dzieła! Warto się zastanowić nad dobrym wyglądem już na samym początku. Zmiany są OK, ale gdy są poparte argumentami. A ciągłe zmiany tematu bloga nie jest konieczne. Trzymaj się jednego. Tego, co działa.

Zbyt dużo lub zbyt mało treści.

Musisz przetestować kiedy dostarczasz treści itp. Zobacz na statystyki i na to kiedy jest większy ruch. U mnie na przykład w weekendy nie warto nic dodawać na Twittera. Liczba wyświetleń posta jest znikoma i nie warto na nim nic pisać. W tygodniu jest dużo lepiej. Zobacz, jak jest u Ciebie. Warto pisać pod siebie i pod czytelnika. Sprawdź, ile razy w tygodniu warto pisać. Jak chcesz codziennie to OK, ale muszą to być zawsze ciekawe treści.

Nie tylko blogowanie.

Ale i social media i trochę SEO. Musisz jakoś wypromować swoje treści, ale rób to z rozwagą. Nie możesz tylko pisać i pisać. Jakoś trzeba się wypromować i pokazać innym, że jesteś ekspertem w swojej niszy. Bądź po prostu wszędzie. Nie ograniczaj się tylko do blogowania. Wszystko przyjdzie z czasem! Nie ma sukcesu jednego dnia!

Brak promocji.

To kolejny błąd. Warto wszystko, co masz na blogu promować i dawać dużo wartości. Bez tego nic nie osiągniesz. Nawet jakbyś miał milion wpisów. Dlatego warto promować się codziennie na różnych stronach. Rób to z rozwagą i umiarem, aby znaleźć czas na pisanie treści. Promocja jest ważna i trzeba ją robić, więc zacznij od chwalenia się swoim blogiem. Na pewno będzie on coraz bardziej wartościowy.

Brak celu.

Musisz mieć cel, aby wiedzieć, dokąd podążasz! Bez celu dojdziesz donikąd. To często powtarzam, ale jest to bardzo ważne. Musisz działać z celem, bo bez tego nie znasz kierunku działania. Jakie Ty masz cele blogowania? Co chcesz zmienić w swojej niszy? Czym chcesz się wykazać? Jakie widzisz swoje błędy na początku blogowania?

Za dużo reklam.

Blog nie ma wejść, ale reklamy są! Heheh… Nie wiem tylko po co tak robić na początku… Jeśli coś dodajesz to, to przetestuj parę dni i zobacz czy jest warto, w danym czasie, coś umieszczać. Nie przesadzaj z reklamami! Na to też przyjdzie czas.

Brak komunikacji.

Nie wyłączaj komentarzy czy możliwości kontaktu z Tobą. To jest fajnego w blogu, że można go potraktować jako kanał komunikacji.  Pisz do ludzi i niech oni piszą do Ciebie. Warto budować wokół swojego bloga społeczność, która będzie na dobre i na złe. 🙂

Brak własnego stylu.

Musisz pokazać swoją osobowość na blogu. Nie musisz udawać innej osoby. Bądź po prostu sobą i tyle. Nie udawaj… i to jest najlepsze w blogowaniu, że możesz się wykazać i mieć coś unikalnego w Internecie.

Brak pasji.

Jeżeli blog i jego tematyka Cię nie interesuje to, po co go piszesz? Widać często, że ludzi piszą na siłę. Tak nie może być! Pisz tylko o tym, co daje Ci radość i zadowolenie. Do dzieła!

Jakie Ty popełniłeś błędy na początku blogowania?

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Marketer Internetowy

Jakie błędy Ty popełniałeś?

Scroll to top