Buduj swoją reputację, czyli co dokładnie musisz wiedzieć?

Buduj swoją reputację! To jest ważne, a blogowanie jest jednym ze sposobów na budowę swojego wizerunku w sieci. Ludzie, które chcą być rozpoznawalne w sieci, często budują blogi.

Blogują także firmy, które chcą wypromować swoje produkty czy usługi. Buduj swoją reputację, a możesz wiele osiągnąć poprzez bloga! Jaką pasją i zainteresowani nami możesz się pochwalić? Jak możesz pomóc poprzez swojego bloga i budowę reputacji? Jak będziesz się komunikować ze swoimi czytelnikami i może klientami w przyszłości? Co możesz zyskać, dzięki budowie wizerunku online? Co ludzie wiedzą na Twój temat? Co oferujesz online i co masz dla swoich odbiorców? Jak dotrzesz do przyszłych klientów?

Wszystkie firmy wydają ogrom pieniędzy na budowę swojej reputacji. Wydają miliony złotych na budowę swojej marki. Robią to dlatego, że ludzie nie lubią kupować od mało znanych marek. Wolą kupować od tych bardziej rozpoznawalnych, nawet wtedy kiedy muszą dopłacić. Możesz też budować markę poprzez blogowanie! To łatwe i możesz to zrobić niskim kosztem! Nie musisz mieć milionów!

Co znaczy dla mnie: buduj swoją reputację?

Jak możesz budować swoją reputację? Czy możesz się podzielić z innymi ludźmi? Na pewno blogowanie to dobry sposób na komunikację z klientami. Czy Ty robisz to dobrze? Jak zdobędziesz zaufanie do swoich rozwiązań? Jak możesz poznać swoich odbiorców, dzięki blogowaniu?

Po pierwsze, musisz dodawać dużo treści. Nie zbudujesz na blogu swojej reputacji jeśli nie będziesz często aktualizował bloga. Musisz jak najczęściej, jak tylko możesz dodawać nowe treści na bloga. Pokaż, że znasz się na rzeczy i masz dużo do powiedzenia w danym temacie. Ucz się nowych rzeczy i pokazuj swoją wiedzę i doświadczenie na blogu. Jednak rób to konsekwentnie i z rozwagą. Budowa marki na blogu wcale nie jest prosta, bo trzeba wykazać się wiedzą i swoim doświadczeniem. Ale nie możesz się poddawać i dawaj naprawdę dużo wiedzy na blogu. Nie będzie lekko, ale sobie poradzisz. Masz na to odpowiednie możliwości i zasoby. Wystarczy działać i w końcu osiągniesz cel. Ale w jakim czasie, to już od Ciebie należy. Jesteś regularny w swoich wpisach? Ile artykułów chcesz dodawać w tygodniu? Na ile działań masz czas? Nie porzucaj bloga po kilku miesiącach. Pisz do skutku i buduj swoją reputację! Buduj swoją reputację codziennie i się w tym nie poddawaj. Będzie ciężko, ale sobie poradzisz!

Po drugie, musisz być sobą. Nie udawaj kogoś, kim nie jesteś. Tak jest po prostu łatwiej. Powinieneś być zawsze sobą w tym co robisz. Pokaż swoją osobowość poprzez bloga.  Pokaż, że znasz się na temacie. Budowa reputacji poprzez bloga jest bardzo ciekawa, ale wymaga dużo pracy. Bez tego, czyli bez pracy, będzie ciężko. Buduj swoją reputację na blogu, bo bez tego nie masz szans na wybicie. Bądź sobą i każdego dnia się rozwijaj. Nie ma, że się nie chce. Zacznij naprawdę się starać i nie być kimś innym! Bądź sobą! Znowu to napiszę! Bądź sobą!

Po trzecie, komentuj inne blogi. To zwiększy Twoja rozpoznawalność. Im więcej dobrych komentarzy, tym więcej ludzi na Twoim blogu.  Pisz dobre komentarze i nie bój się tego robić. To także wymaga pracy, ale nie ma co się przejmować, bo w większości wypadków tak jest. Wymaga to dużo pracy, ale myślę, że warto budować reputację też na innych blogach czy stronach oraz forach, czy grupach. Zacznij po prostu i nie czekaj na cud!

Po czwarte pozycjonuj się w Internecie nie tylko poprzez SEO, ale i poprzez to, aby pokazać wizerunek eksperta. To też jest ważne na blogu. Jak pisałem wyżej. Warto dodawać do bloga ciekawą wiedzę, a ludzie będą Cię szanować i uważać za kogoś ważnego w danej dziedzinie. Nie jest to łatwe, ale sobie poradzisz! Trzeba tylko mieć odpowiedni plan i działać każdego dnia!

Po piąte, jaki temat wybierasz? Jak chcesz działać online i co masz do swoich czytelników? Co lubisz robić online i co masz dla swoich czytelników? Czy dzielisz się swoimi pasjami? W czym chcesz się specjalizować? Czy masz coś ciekawego dla swoich czytelników? Jakie problemy chcesz rozwiązać? Gdzie widzisz problem i wyzwanie swoich klientów?

Oto kilka sposobów na zwiększenie swojej rozpoznawalności poprzez bloga.

Jak Ty tworzysz swój wizerunek w sieci? Buduj swoją reputację już dziś! Czeka Cię sporo pracy, ale się nie poddawaj. Osiągniesz prędzej czy później swoje cele!

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Marketer Internetowy

Jak Ty budujesz reputację na blogu?

Scroll to top