Buduj swoją reputację, czyli co dokładnie musisz wiedzieć o blogowaniu?

Blogowanie jest świetnym sposobem budowy swojego wizerunku w sieci. Ludzie, które chcą być rozpoznawalne w sieci często budują blogi.

Blogują także firmy, które chcą wypromować swoje produkty czy usługi. Buduj swoją reputację a możesz wiele osiągnąć poprzez bloga.

Wszystkie firmy wydają ogrom pieniędzy na budowę swojej reputacji. Wydają miliony złotych na budowę swojej marki. Robią to dlatego, że ludzie nie lubią kupować od mało znanych marek. Wolą kupować od tych bardziej rozpoznawalnych, nawet wtedy kiedy muszą dopłacić. Możesz też budować markę poprzez blogowanie! To łatwe i możesz to zrobić niskim kosztem! Nie musisz mieć milionów!

Co znaczy dla mnie: buduj swoją reputację?

Po pierwsze, musisz dodawać dużo treści. Nie zbudujesz na blogu swojej reputacji jeśli nie będziesz często aktualizował bloga. Musisz jak najczęściej jak tylko możesz dodawać nowe treści na bloga. Pokaż, że znasz się na rzeczy i masz dużo do powiedzenia w danym temacie. Ucz się nowych rzeczy i pokazuj swoją wiedzę i doświadczenie na blogu. Jednak rób to konsekwentnie i z rozwagą. Budowa marki na blogu wcale nie jest prosta, bo trzeba wykazać się wiedzą i swoim doświadczeniem. Ale nie możesz się poddawać i dawaj naprawdę dużo wiedzy na blogu. Nie będzie lekko, ale sobie poradzisz. Masz na to odpowiednie możliwości i zasoby. Wystarczy działać i w końcu osiągniesz cel. Ale w jakim czasie, to już od Ciebie należy.

Po drugie, musisz być sobą. Nie udawaj kogoś kim nie jesteś. Tak jest po prostu łatwiej. Powinieneś być zawsze sobą w tym co robisz. Pokaż swoją osobowość poprzez bloga.  Pokaż, że znasz się na temacie. Budowa reputacji poprzez bloga jest bardzo ciekawa, ale wymaga dużo pracy. Bez tego, czyli bez pracy, będzie ciężko. Buduj swoją reputację na blogu, bo bez tego nie masz szans na wybicie. Bądź sobą i każdego dnia się rozwijaj. Nie ma, że się nie chce. Zacznij naprawdę się starać i nie być kimś innym! Bądź sobą! Znowu to napiszę! Bądź sobą!

Po trzecie, komentuj inne blogi. To zwiększy Twoja rozpoznawalność. Im więcej dobrych komentarzy, tym więcej ludzi na Twoim blogu.  Pisz dobre komentarze i nie bój się tego robić. To także wymaga pracy, ale nie ma co się przejmować, bo w większości wypadków tak jest. Wymaga to dużo pracy, ale myślę, że warto budować reputację też na innych blogach czy stronach oraz forach czy grupach. Zacznij po prostu i nie czekaj na cud!

Po czwarte, pozycjonuj się w Internecie nie tylko poprzez SEO, ale i poprzez to, aby pokazać wizerunek eksperta. To też jest ważne na blogu. Jak pisałem wyżej. Warto dodawać do bloga ciekawą wiedzę, a ludzie będą Cię szanować i uważać za kogoś ważnego w danej dziedzinie. Nie jest to łatwe, ale sobie poradzisz! Trzeba tylko mieć odpowiedni plan i działać każdego dnia!

Oto kilka sposobów na zwiększenie swojej rozpoznawalności poprzez bloga.

Jak Ty tworzysz swój wizerunek w sieci? Buduj swoją reputację już dziś!

1 Comment

  1. Marketer Internetowy16 lutego 2017

    Jak Ty budujesz reputację na blogu?

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to top