Promocja nowego bloga, co warto robić na początku?

Jak wygląda promocja nowego bloga? Co warto wiedzieć i robić z blogiem na początku?

Początki są zawsze ciężkie, ale nie możesz się poddawać. Na pewno masz coś ciekawego do przekazania swoim czytelnikom! Tylko musisz uwierzyć w siebie i swoje możliwości! A masz ich w Internecie naprawdę wiele!

Jak wygląda promocja nowego bloga?

Na pewno czeka Cię wiele pracy i nauki na początek!

Wypisz 100 pomysłów na wpisy.

Żeby wiedzieć o czym chcesz pisać na swoim nowym blogu. To wymaga wiedzy, aby wypisać wszystko co jest warte uwagi i pisania na blogu. Ale jeśli znasz się na danym temacie chociaż trochę to nie powinno być problemu z wymyśleniem tylu wpisów. Nie musisz tego zrobić w jeden dzień, ale warto pomyśleć nad czymś ciekawym i wartym zainteresowania dla Ciebie i Twoich czytelników. Nie wiesz o czym napisać? To zrób burzę mózgów!!! Po tym będziesz mieć solidną podstawę! Na co czekasz? Zacznij pisać! Na pewno wymyślisz dużo więcej!

Zbadaj rynek.

Żeby wiedzieć czy w ogóle warto pisać na dany temat. Czy ludzie szukają blogów i stron o danej tematyce? Czy w niszy są inne blogi, które są dobre i mają czytelników? To także warto sprawdzić, aby mieć pewność, że nie piszesz do nikogo. Spróbuj przeszukać Internet, aby znaleźć potrzebne dane i sprawdzić swoją niszę. Badanie niszy jest bardzo ważne i trzeba to zrobić na samym początku. Bez tego nie ma co zaczynać…

Zobacz konkurencję.

Co robi konkurencja? Jakie tematy u nich są chętnie czytane i lajkowane na przykład na Facebooku? Warto zrobić takie badanie konkurencji, aby wiedzieć co działa, a co nie. Warto poznać konkurencję, aby wszystko było jasne, czy pisać bloga czy też nie. Co zrobisz lepiej od innych blogów? Czym się wyróżnisz? Czym będziesz mógł się wykazać już na samym początku!

Nagraj audio/wideo.

Ja z tym dopiero zaczynam, ale myślę, że warto jest dodawać do bloga także inne treści jakimi są audio czy wideo. To na pewno jest urozmaicenie dla czytelników. Jeden lubi czytać, a drugi słuchać czy oglądać. Warto przetestować u siebie na blogu co jest najbardziej lubiane i działać w tym kierunku. Zobacz, czy u Ciebie będzie działało wideo!? Może jakiś podcast?

Przeglądaj inne blogi ze swojej niszy.

Nie tylko, aby sprawdzać konkurencję, ale także, aby budować relację z innymi blogerami. Warto poznać ludzi ze swojej niszy i wymieniać się doświadczeniami. To nie musi być twarda konkurencja! To może być zdrowa konkurencja i coś na zasadzie dobrej zabawy. Warto być w dobrych relacjach z innymi blogerami. Może z tego wyniknie jakaś współpraca?

Załóż profile social media.

I reklamuj się tam i swoje treści. Nie pisz tam tylko o swoich nowych wpisach, ale i buduj relację i dawaj wartościowe treści na profile. To wymaga czasu i zaangażowania, ale warto być tam, gdzie są Twoi czytelnicy. To bardzo ważne!

Bądź cierpliwy.

Nie poddawaj się za szybko! Rób, aż osiągniesz cel i tyle. To wymaga ogromu determinacji i cierpliwości. Ale naprawdę warto coś robić ze swoim blogiem, aby był chętnie czytany i odwiedzany. Początki mogą być ciężkie, ale warto jest działać! Nie poddawaj się i osiągaj swoje cele!

Działaj codziennie.

Każdego dnia coś rób. Coś małego, ale rób. Nie poddawaj się, tylko działaj!

Jak u Ciebie wygląda promocja nowego bloga?

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Marketer Internetowy

Jak Ty promowałeś swojego bloga?

Scroll to top