Pracowitość… dlaczego nie jest ona zawsze dobra?

Pracowitość to dobra cecha… Bycie pracowitym to coś, co każdy powinien się nauczyć.

Jak Ty chcesz się rozwijać w swoim temacie? Co chcesz zrobić, aby osiągnąć swoje cele? Czy warto być pracowitym? Warto rozwijać się, jako specjalista w danym temacie? Warto poszerzać swoją wiedzę i być pracowitym, aby wiedzieć i praktykować jeszcze więcej!? 

Czym, jest pracowitość? 

Nie każdemu się chce. Nie każdy ma możliwości na robienie tego, co się lubi. Ale wiele można osiągnąć dzięki pracowitości. Nie jest z tym lekko, bo ludzie pracowici nie widzą tego, co już zrobili, ale ciągle szukają nowych zajęć. Nie ma z tym lekko, bo ja mam taką przypadłość, że ciągle mi mało. Może nie jestem super pracowity, ale się staram. Najgorsze w tym jest to, że ciągle człowiekowi mało, że ciągle jest źle. Nieraz brakuje już sił i nie ma możliwości, a dalej chce się pracować. Potem się to odchoruje. Trzeba mieć trochę umiar, bo pracowitość nie zawsze jest dobra, gdy robi się ponad siły. Może nie jest to coś złego, ale trzeba mieć umiar według mnie. Jest z tym ciężko, ale nie ma co się poddawać. Trzeba pracować i się rozwijać, ale z umiarem.

Ludzie pracowici muszą mieć na uwadze to, że trzeba dać sobie trochę czasu i dać trochę na luz. Bez tego jest ciężko utrzymać motywację i działać skutecznie. Pracowitość to nie zawsze efekty, bo można robić wiele i nie mieć efektów. Bo siedzenie dużo w mediach społecznościowych to nie praca. Gadanie z kumplem cały dzień to nie praca. Musisz zaznaczyć w swoim działaniu to, co jest faktycznie pracą, a co nie. Trzeba rozdzielić pracę od odpoczynku. Bo trzeba odpoczywać, aby się nie zajechać. Żeby potem nie odchorować tego, że się przepracowało. Zacznij oddzielać pracę od odpoczynku. Nie mieszaj tych dwóch rzeczy.

Jak widzisz… Pracowitość nie zawsze jest dobra, bo można iść w zbytnią skrajność. Albo się pracuje za dużo, albo wydaje się, że się pracuje. Dlatego planowanie jest takie przydatne. Aby wiedzieć co należy zrobić i nagradzać się za swoje działania. Nie zawsze się chce planować, ale to daje Ci kierunek wraz z celem. Zacznij planować i nie poddawaj się nigdy. Nie ma co przejmować się gorszymi dniami. Pracowita osoba wie, kiedy skończyć pracę i odpocząć, aby naładować akumulatory. Nie ma tak, że jesteś robotem i nie musisz odpoczywać. Zastanów się, czym dla Ciebie jest bycie pracowitym? Co chcesz osiągnąć w swoim życiu i jakie podejmujesz działania, aby osiągnąć cele? Masz na pewno wiele do zrobienia, aby osiągnąć sukcesy. Nic nie przychodzi samo, więc nie poddawaj się za szybko! Ile Ty masz do przekazania swojej niszy? Jakie chcesz mieć wyniki swoich działań? 

Czym dla Ciebie jest pracowitość? Czy uważasz, że to ważne element rozwoju? Co zrobisz, aby wygenerować nie za dużo i mało pracy? Żeby być elastycznym w swoim działaniu i nie pracować ponad siły. To będzie dla wielu osób ciężkie! Za mało pracy też jest problemem, więc trzeba szukać motywacji do działania. Więc wybierz mądrze. Szukaj tego, co dla Ciebie ważne. Na pewno czeka Cię sporo pracy, ale nie ma co się poddawać. Masz wiele rzeczy do osiągnięcia, aby zdobyć sukcesy na swoim koncie. Nie będzie to łatwe zadanie, ale coś trzeba robić w życiu i rozwijać się na miarę swoich możliwości. Co Ty chcesz zmienić w swoim życiu, dzięki ogarniętej pracowitości? Zastanów się nad tym, czy działanie online jest dla Ciebie? 

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Marketer Internetowy

A Ty? Jesteś pracowity? Czy też idziesz w skrajność?

Scroll to top