Zadawanie pytań to skuteczny sposób na nowe pomysły!

Zadawanie pytań w różnych okresach naszego życia jest bardzo ważne. 

Tylko mądre zadawanie pytań daje nam super odpowiedzi! Odpowiednie pytania są ważne, aby zdobyć dobre odpowiedzi dla swoich rozwiązań. Jakie pytania mają Twoi klienci? Jakie pytania Ty sobie zadajesz, aby osiągnąć swoje cele? 

Zadawanie pytań to klucz! 

Jednak nie zawsze odpowiedź jest szybka. Często trzeba na nią poczekać. Czasem robisz coś zupełnie innego i przychodzą Ci ciekawe pomysły. Umysł to naprawdę potężne narzędzie. Jednak trzeba dbać o sen czy odpoczynek, aby ten umysł mógł odsapnąć. Nie każdy potrafi dobrze odpoczywać. Nie każdy potrafi odciąć pracę od chwili wolnego. Trzeba naprawdę się postarać, aby skutecznie odpocząć.

Ale zadawanie pytań jest ważne! Nie ma tak, że Twój pomysł sam się zrealizuje. Bo umysł da Ci pomysł i tyle. Ty musisz się zająć planem, celem i realizacją. Bez działania nie ma nic, ale o tym chyba już wiesz, czytając mojego bloga.

Dlatego tak ważne jest zadawanie pytań. To jest ważne przy wyborze niszy, tematu bloga czy swojej misji lub pasji. Tylko dzięki pytaniom dostaniesz nowe pomysły. One przyjdą z czasem lub zaraz po zadaniu pytania. Umysł musi znaleźć pomysł i Ci go podsunie w najlepszym momencie. Ja tak mam wiele razy, że na przykład przed snem wpadam na jakiś pomysł. Nie ma tak, że umysł zapomina. Masz tak czasem? Jak wykorzystujesz te pomysły? Co z nimi robisz? Najlepiej je zapisać do jakiegoś zeszytu czy w komputerze, aby nie zapomnieć.

Musisz zadawać sobie otwarte pytania. Takie, które nie mają odpowiedzi: TAK/NIE. Na przykład: Jak mogę rozwinąć swojego bloga? Jak przyciągnąć czytelników? Jak poznać swoją grupę docelową? I tak dalej i tak dalej. Możesz użyć do tego map myśli, jeśli lubisz. Ważne jest to, abyś zapisywał odpowiedzi, aby o nich nie zapomnieć.

Ważne jest to, aby nie naciskać na siebie, gdy nie masz żadnych pomysłów i odpowiedzi. Na pewno się one pojawią, ale musisz dać sobie na to czas. Nie wszystko przyjdzie z łatwością. A najlepsze odpowiedzi przyjdą nagle. Dlatego nie naciskaj, jak nie masz żadnych pomysłów. Zadawanie pytań to nie wyścig. Nie musisz znaleźć od razu odpowiedzi.

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Marketer Internetowy

A Ty jakich odpowiedzi szukasz?

Patryk Tarachoń
5 lat temu

Zadawanie pytań jest ważne. Robiłem jakiś czas temu ankietę na swoim blogu i przyznaję, że to na czym się skupiałem, okazało się mniej istotne niż mogło mi się wydawać.

Scroll to top