Postaraj się rozwiązać problem! Będzie ciężko, ale dasz radę!

 Postaraj się rozwiązać problem! To nie będzie łatwe zadanie, ale walcz! 

Gdy chorujesz na chorobę psychiczną, to na pewno jest Ci ciężko. To nie jest łatwa choroba i każdy jest indywidualnym przypadkiem, ale nie możesz przestać walczyć! Zrób wszystko, by zacząć się w czymś realizować! 

Więc postaraj się rozwiązać problem! 

Nie powinno być tak, że sobie odpuścisz i będziesz się tylko nad sobą żalił. Wiele osób tak robi, ale co to oznacza? Że się poddała i nie chce się walczyć? Chyba tak! Ale to najgorsze, co możesz zrobić. Powiedzieć sobie, że nie ma dla Ciebie ratunku i będziesz dalej tkwił w problemie. Psycholog dużo może pomóc, leki też, ale wszystko zależy od Ciebie! Więc zastanów się, czy nie warto nad sobą trochę pomyśleć i coś zmienić w swoim życiu? 

Tak jest bardziej ambitnie, co nie? Zastanów się nad tym, co zrobić, aby osiągnąć swoje cele rozwojowe? Co chciałbyś na początku zrobić z obecną sytuacją? Czy masz jakieś cele i pomysł na siebie? Wypisz sobie, w czym chciałbyś być dobry? Co chciałbyś zmienić w chorobie? Kim chciałbyś zostać? Masz na pewno dużo czasu, jeśli spędzasz dzień w domu. Możesz pomyśleć nad tym, co dalej zrobić. Pomyśleć nad tym, co zmienić w swoim życiu. Czy masz jakieś tematy, które Cię interesują i pomogą Ci wyjść z choroby? Może szukaj pasji? Może masz unikalne umiejętności, które możesz spieniężyć? Może jesteś dobry w malowaniu, to możesz malować dla innych. Możesz też zostać grafikiem i tworzyć piękne obrazy dla innych. Może lubisz motoryzację i znasz się na mechanice? Może to być cokolwiek. To są tylko przykłady. Możesz się też nauczyć zupełnie czegoś innego i stać się w tym ekspertem. Więc nie mów, że nie masz zainteresowań, bo każdy ma, choć nie z każdego tematu można wyciągnąć pieniądze. 

Rozwiąż ten problem i nie mów, że się nie da. Masz możliwości… masz tyle tematów, których możesz się nauczyć. Więc wybierz coś dla siebie i spróbuj! Chociaż te kilka miesięcy i zobacz na wyniki. Czy dalej Cię to interesuje? Czy dalej chcesz coś działać w tym temacie? Jeśli nie, to spróbuj czegoś innego. Nie musisz się trzymać jednego tematu. 

Postaraj się rozwiązać problem, jeśli masz jakieś wyzwania ze swoim mózgiem! Nie mów, że nie masz możliwości i że się nie da. Wiele zależy od Twojego myślenia. Trzeba mieć w życiu ambicję! Nie marudzić i kombinować. Nie musisz być bierny w swojej chorobie. Spróbuj coś zyskać, dzięki samemu rozwojowi. Zobacz, że możesz się poczuć lepiej, gdy znajdziesz sens życia. Warto szukać tego sensu! Warto próbować i coś zmienić w swoim życiu. Więc podejmij decyzję o wybraniu tematu i rozwijaj się w nim! 

Nie mów, że się nie uda. Jak masz wątpliwości to idź do psychologa. Niech Ci poukłada w głowie i zacznij szukać w życiu pasji. Zacznij szukać i rozwijaj się codziennie. To, że chorujesz, nie oznacza, że jesteś gorszy. Musisz tylko brać leki i stosować się do terapii psychiatry. Pracuj nad sobą codziennie. Chorujesz, ale nie oznacza, że masz się poddać. To Ty jesteś panem swojego losu! Ty możesz coś w siebie zmienić, więc zdecyduj i się zmieniaj, bo warto! 

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Scroll to top