Porady blogowe, czyli moje porady dla początkujących!

Jakie porady blogowe przygotowałem dla Ciebie? Co warto wiedzieć, gdy zaczyna się blogować?

Jest wiele porad, jakie można dać dla początkującego blogera. Co Ty byś poradził innym? Oto moje przemyślenia na ten temat! Co Ty zrobisz, aby osiągnąć swoje cele w blogowaniu? Masz pomysł na siebie, jak autora?

Oto podstawowe porady blogowe!

Co według mnie jest najważniejsze? Na co warto zwrócić uwagę?

Mierz rezultaty.

To podstawa, aby wiedzieć czy idziesz w dobrym kierunku! To nie musi być coś skomplikowanego. Może to być liczba wyświetleń czy komentarzy czy aktywność Twoich czytelników. Musisz wiedzieć czy idziesz w dobrym kierunku. Warto więc patrzeć na wyżej wymienione statystyki! Będzie Ci łatwiej poznać co działa, a co nie. Sprawdzaj, jak bardzo jesteś wydajny! Co robisz dobrze, a co źle? Zastanów się nad swoim działaniem i określ swoje cele, a potem… DZIAŁAJ!

Pomału i do przodu.

Nie musisz działać nie wiadomo jak dużo, bo i tak nie będzie sukcesu po kilku dniach czy miesiącach. Musisz pomału iść do przodu i z wytrwałością. Bez działania nie będzie efektów, zwłaszcza na początku… Idź w swoim tempie, ale zawsze przed siebie. Każdy ma swój rytm dnia. Każdy ma inną ilość czasu, aby się rozwijać, więc nie ma jednej i dobrej wskazówki, jak masz działać. Działaj tyle, na ile możesz!

Rób i zbieraj notatki.

Warto sobie robić notatki i według nich pisać nowe wpisy na blogu. Może coś Cię zainspirowało? Warto wtedy opisać to na blogu… Może przeczytałeś coś ciekawego? Podziel się na tym na blogu! To nie chodzi o kopiowanie, ale o inspirację innymi tekstami. Warto przekazać swoje opinie i przemyślenia na dany temat. Takie blogi są super, jeśli autor ma coś do przekazania. Gdy ma pasję do działania i widać, jak się rozwijać! Jaki Ty masz porady blogowe? Co Ty byś dodał do tego, aby być naprawdę świetnym blogerem?

Harmonogram.

To już zależy od Twoich możliwości, ile chcesz pisać. Jedni piszą codziennie, inni co kilka dni czy tygodni. Stwórz swój unikalny harmonogram i się go trzymaj. Możesz go w każdej chwili zmienić, ale nie rób tego za często. Harmonogram daje czytelnikom Twojego bloga informację o tym kiedy warto zajrzeć na bloga. A Ty, stosujesz harmonogram? Warto według Ciebie? Warto? Ja nie mam jakiegoś grafiku, ale zastanawiam się nad tym…

Nawyki.

Musisz stworzyć nawyk blogowania i pisania nowych tekstów. To jest bardzo trudne, sam wiem po sobie. Często będziesz odpuszczać i poddawać się. Ale to normalne. Wszystko zależy od Twojej determinacji i konsekwencji. Pisz często, aby zdobywać nowe nawyki potrzebne w blogowaniu. Buduj swój nawyk pisania. To najlepsze, co możesz zrobić dla swojego bloga!

Pisz z pasją i energią.

Bez tego jest ciężko działać, wiem to jak jest u mnie. Gdy masz pasję to jest jakoś łatwiej i przyjemniej. Ja uwielbiam marketing i sprzedaż, więc pisanie o tym daje mi frajdę. Nie wiem jakby było bez pasji, na pewno ciężej. Jakie Ty masz pasję? Czym dzielisz się na swoim blogu? Co chciałbyś zmienić poprzez swoje działanie? Jaką energię przekazujesz? Co chciałbyś zmienić w swoim życiu? Jak blogowanie Ci w tym pomoże?

Dawaj z siebie wszystko, bo na początku będzie ciężko.

Wszystko! Żeby ludzie zobaczyli, że warto do Ciebie zaglądać. Nie możesz się poddać na początku. Wszystko zależy od Ciebie i Twojego działania. Dawaj z siebie 100%! Nie ma naprawdę łatwo, ale trzeba sobie radzić, gdy przyjdą gorsze chwile. Zastanów się nad tym, co Cię motywuje i jak możesz wykorzystać swoja siłę w blogowaniu.

Jakie Ty masz porady blogowe dla innych początkujących blogerów?

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Scroll to top