Pisanie artykułów za pieniądze dla początkujących.

Jak wygląda pisanie artykułów za pieniądze? Na co warto zwrócić uwagę?

Pisanie artykułów dla jednego jest łatwe, a dla drugiego trudne. Nie każdy umie to robić i nie wie, jak zacząć. A to proste! Trzeba zacząć pisać i rozwijać siebie jako copywritera! 

Na czym polega pisanie artykułów za pieniądze dla początkujących? 

Na pewno to dużo pracy, ale nie ma co się poddawać. Na sukces w copywritingu potrzeba wiele pracy! 

Do kogo piszesz?

Wiesz kim jest Twój odbiorca? Do kogo kierujesz dany artykuł/opis/ofertę? Warto sobie mieć w głowie to, jak piszesz dany tekst. Nie ma tak, że kierujesz go do każdego! To nie jest takie łatwe, jak wielu się wydaje. Wiele osób myśli, że napisze artykuł i tyle. A tu trzeba trochę pomyśleć i wiedzieć, do kogo się kieruje swój tekst. To bardzo ważne w pisaniu oferty czy jakiegoś landing page lub innego tekstu. Wiele rzeczy trzeba nauczyć się w copywritingu, aby osiągnąć swoje cele. Nie ma tak lekko, że po kilku wpisach na blogu (którego polecam Ci prowadzić), będziesz mistrzem pisania ofert, opisów czy tekstów na inne strony. Nie będziesz tak szybko mistrzem, więc musisz dużo pisać, aby sprawdzić też czy to dla Ciebie. Nie każdy się do tego nadaje! Więc pamiętaj o tym, aby wiedzieć, do kogo kierujesz swoje teksty i co jest ważne dla Ciebie w copywritingu. A informację o tym, do kogo kierujesz swoje dzieło jest najważniejsza. Warto wiedzieć, co jest ważne dla odbiorcy Twojej pracy…

Jaki problem chcesz pokazać? Jakie rozwiązanie dostarczysz?

To też ważne, aby wiedzieć o problemach odbiorcy tekstu. Aby pokazać mu, że może ma problem i Ty możesz mu pokazać rozwiązanie. Nie będzie tak, że będą czytali tak, o! Czytelnik musi mieć problem! Dlatego też szuka informacji, jak go pokonać. Nikt bezinteresownie nie będzie czytał Twoich tekstów. Każdy chce coś zyskać, dzięki Twojej pracy, ale nie możesz się poddawać w swoich działaniach. Trzeba pisać do skutku! Trzeba pokazać problem klienta i dać mu odpowiednie rozwiązanie. Osoba szukająca coś w Internecie, szuka rozwiązań. Szuka tego, co jest w danej chwili jego problemem. Więc nie poddawaj się, gdy pierwsze teksty będzie się ciężko pisało. Bo będzie! Pisanie artykułów za pieniądze to nie pianie byle czego. To prawdziwa sztuka według mnie. Bo umieć napisać odpowiedni tekst to trzeba mieć naprawdę kreatywną głowę. Więc sprawdź, czy to jest dla Ciebie! Nie każdy się w tym czuje dobrze… nie każdy ma na tyle dobry styl pisania, aby pisać coś wyjątkowego. 

Czego szukają w sieci?

To też jest ważna informacja, aby dopasować odpowiedni tekst do odpowiedniej grupy docelowej. Bo nie piszesz do wszystkich, co już wiesz… Warto samemu poszukać w niszy, czego szukają ludzie w Internecie. Co sprawia im kłopot? Co możesz zmienić w życiu swoich odbiorców? Na pewno czeka Cię wiele pracy nad tym, aby wejść w skórę klienta i zobaczyć, czego może szukać w sieci. Pisanie artykułów za pieniądze, to dobre zbadanie niszy i jej problemów. To poznanie potrzeb niszy. To przekazywanie wiedzy i dawanie z siebie wszystko, aby praca była skuteczna. Samo się nie zrobi, więc czeka Cię sporo pracy i pisania każdego dnia. Ale jak staniesz się dobrym copywriterem, to będziesz mieć dużo pracy. Możesz zacząć od bloga, aby nauczyć się tych wszystkich rzeczy. Nie będzie łatwo, ale sobie poradzisz! Czeka Cię tylko sporo godzin pisania, aby wytworzyć sobie styl i poznać tajniki copywritingu. 

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Marketer Internetowy

Piszesz artykuły dla siebie czy dla innych?

Można na tym zarobić?

Jakie masz doświadczenia z tym związane?

Scroll to top