Jak się pisze bloga? Co warto wiedzieć na początku?

Jak się pisze bloga w tych czasach? Co warto wiedzieć o blogowaniu?

Dobry blog to nie tylko treści, ale i ich promocja. Trzeba poświecić dużo czasu na pisanie jak i reklamowanie swojego bloga. Optymalizacja też jest bardzo ważna, więc czeka Cię sporo pracy, aby zbudować solidnego bloga. 

Jak się pisze bloga, gdy ma się tyle konkurencji? 

Na pewno nie jest łatwo! Trzeba wielu działań, aby osiągnąć sukces w swoim temacie. Czeka Cię sporo pracy nad blogiem, aby był on coraz lepszy i bardziej przystępny do czytania. Na pewno nie jest łatwo pisać na początku, bo wymaga to dużo czasu, aby napisać te 100 czy 200 wpisów. Trzeba na to poświęcić czas i tyle! Jesteś gotowy na blogowanie? Wiesz, co jest ważne dla Twoich klientów, aby wchodzili na bloga i szukali na nim rozwiązań? To dużo roboty, co nie? Nie ma co się przejmować tym, trzeba działać każdego dnia, aby osiągnąć swoje cele w blogowaniu. Masz na tyle odwagi, aby zacząć działać w Internecie? Co chcesz zmienić w danym temacie? Jakim specjalistą chcesz zostać? 

Jak się pisze bloga w tych czasach? Na pewno ciężko, ale nie można się w tym poddawać. Dzisiaj jest ważne nie tylko pisanie, ale na przykład tworzenie wideo czy podcastu. Więc masz wiele możliwości! Więc nie mów, że nie wiesz, jak zacząć! Trzeba działać każdego dnia i rozwijać siebie! Nie jest to łatwe zajęcie i bardzo czasochłonne! Więc wypróbuj się i zobacz, czy to dla Ciebie? Pobloguj kilka miesięcy i zobacz, czy masz jakieś rezultaty? Sprawdź też, czy lubisz tworzyć nowe rzeczy? Sprawdź czy masz czas na blogowanie, bo jak nie, to nie ma sensu działać w tym kierunku. Zastanów się nad tym czy chcesz zostać dobrym blogerem? Czy mas zna to też trochę pieniędzy na inwestycje we własną domeną i hosting. To 150-200 złotych rocznie, więc nie dużo. Na początku nie musisz mieć bardzo mocnego serwera. Wystarczy coś prostego i z czasem będziesz sprawdzał, jakieś inne opcje Twojego hostingu. Ale na początek to nie jest duży koszt. Więc nie mów, że Cię na to nie stać… 

Dzisiejsze blogowanie to dawanie dużo wartości. To rozwój każdego dnia i rozwijanie swoich kompetencji. I już mówię! Na początku będzie bardzo ciężko. Bo trzeba poznać oprogramowanie do blogowania. Instalacja jest tak prosta, że możesz to zrobić samemu. To kilka kliknięć w panelu hostingu. Więc nie mów, że nie umiesz. Wracając do wartości… wiesz jaką chcesz dostarczyć swoim klientom? Co jest dla nich problemem? Jakie rozwiązania problemów dostarczysz swoim czytelnikom? Jak chcesz przedstawić wyzwania i co zrobisz, aby czytelnik przeszedł z punktu A do B? Na pewno będzie to ciężkie na początku, gdy rozwijasz swojego bloga, ale z czasem poznasz problemy i będziesz umiał je rozwiązać szybko i skutecznie. Blogując, Ty też się uczysz, więc zawsze będziesz miał coś do przedstawienia swoim czytelnikom! Zastanów się dobrze nad tematem bloga, aby mieć motywację do jego pisania. Nie wybieraj na początek czegoś, co Cię nie jara. Zastanów się, nad tematem związanym z Twoją pasją. Wtedy działa się naprawdę dobrze, więc to według mnie ważne na początku! Pomyśl, ile możesz zyskać, dzięki blogowaniu! Wiesz już, jak się pisze bloga? 

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Marketer Internetowy

Pochwal się swoim blogiem!

Scroll to top