Pierwsze dobre wrażenie, co zrobić, aby było jak najlepsze?

Pierwsze dobre wrażenie, gdy poznasz kogoś nowego, jest dość ważne.

Każdy ocenia Cię na początku po kilku słowach czy zachowaniu. Tego nie unikniesz. Musisz więc od samego początku robić jak najlepsze wrażenie. Ludzie na początku oceniają Cię czy tego chcesz, czy nie. Już na samym początku wyrabiają sobie o Tobie opinie. Musisz się więc pokazać z dobrej strony. Pierwsze wrażenie to Twoja mowa ciała, Twój styl, Twoje zachowanie i kilka elementów, które pokazują o Tobie to jaki jesteś. Jesteś profesjonalny i wiarygodny? Budujesz odpowiednią komunikację?

Jak ogarniesz dobre wrażenie?

Skup się na tym, kim ta osoba jest, a nie jak się zachowuje lub co robi. Często ludzie dają się pierwszemu wrażeniu i oceniają ludzi po ich zachowaniu itp. To błąd. Skup się bardziej na tym, kim jest.

Nie możesz ufać zawsze pierwszemu wrażeniu i postaraj się bliżej poznać daną osobę. Nie dawaj się temu, jeśli bliżej nie poznasz tej osoby.  Pierwsze wrażenie to tylko kilka wskazówek na początku. To nie jest sposób na poznawanie ludzi.

Oczywiście pierwsze wrażenie często jest przydatne. Na przykład w rozmowach kwalifikacyjnych czy spotkaniach biznesowych. Wtedy pierwsze wrażenie ma znaczenie. Wtedy Twoje ubranie to 90% pierwszego wrażenia i współpracownicy Cię po nim oceniają. Ważne jest wtedy także, jak się zachowujesz i co robisz.

Jak więc polepszyć swoje pierwsze wrażenie?

  • Bądź na czas. Nie ma nic gorszego niż spóźnianie się. To nie jest nie tylko niegrzeczne, ale i nie robi dobrego wrażenia. Staraj się być na czas lub być trochę wcześniej. Czasem zdarzy Ci się spóźnić, ale staraj się tego nie robić. Bądź zawsze punktualny! To bardzo dobra cecha i warto ją posiadać! Jesteś punktualny? Korzystaj z zegarka, po to go masz!
  • Bądź sobą. Nie udawaj kogoś, kim nie jesteś. Zawsze bądź sobą i się nie popisuj przed innymi. Bycie sobą przyjdzie Ci najłatwiej i nie będziesz musiał nikogo udawać. Bycie sobą to podstawa i nie możesz się bać tego kim jesteś. Musisz naprawdę się postarać i być sobą. SOBĄ! Rozumiesz? Inaczej ludzie to wyczują i będzie Ci ciężko zdobyć zaufanie! To najlepsze, aby mieć dobre wrażenie u innych osób. Warto pracować nad tym, aby pozytywne wrażenie było za każdym razem.
  • Dobrze się ubierz, bo ludzie ocenią Cię zaraz po wyglądzie. Nie chodź w byle czym w brudnych czy za małych lub za dużych ubraniach. Wygląd to podstawa i staraj się być zawsze schludnie ubranym. Dobre ubranie jest ważne, ale nie chodzi o to, by ubierać się markowo. Ma być schludnie i tyle. Nie ma co wydziwiać. Wszystko zależy, z kim się spotykasz i co chcesz przekazać swoim ubiorem.
  • Uśmiech! 🙂 Uśmiechnij się do swoich nowo poznanych przyjaciół. Uśmiechając się, dostaniesz dużego plusa od innych. To zawsze działa. Nie bądź gburem i smutnym człowiekiem. Głowa do góry i uśmiech! Bądź pozytywnie nastawiony do spotkania! Zainteresuj się rozmową i bądź w kontakcie wzrokowym z rozmówcą.
  • Pewność siebie. To także dobry sposób na polepszenie pierwszego wrażenia. Warto wypracować sobie tę cechę. Jak Ty chcesz zostać pewną siebie osobą? Jak będziesz pracować nad tym, aby ludzie chętnie z Tobą byli i rozmawiali? Zastanów się, jak możesz wykorzystać swoją pewność?
  • Bądź pozytywny. Nie bądź smutasem. Tryskaj energią i ciesz się życiem! To dla niektórych trudne. Ale nie ma co się poddawać. Trzeba być energicznym i pewnym siebie człowiekiem. To czasem trudne, ale bycie osobą uśmiechniętą i pozytywną to podstawa!

A Ty jakie masz sposoby na zdobycie dobrego pierwszego wrażenia? Czy wiesz, jakie masz cel w budowie relacji z innymi partnerami? Jakie oczekiwania mają do Ciebie inni? Dopasuje ofertę i przygotuj się na pytania swoich odbiorców. Co do powiedzenia ma druga strona? Szanuj jego opinię i to, jak widzi współpracę. Co możesz zacząć oferować i jak zachęcisz do oferty?

Jak według Ciebie wygląda dobre wrażenie? Pokaż, że jesteś profesjonalny, wiarygodny i komunikatywny, a z pewnością osiągniesz swoje cele w spotkaniach!

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Marketer Internetowy

Co byś dodał/a?

Scroll to top