Co dać na bloga? Co warto publikować na swoim blogu?

Nowe tematy na bloga. Jak je znaleźć? Co warto dodawać na bloga?

Co dać na bloga, aby był urozmaicony? Oto kilka przykładów co możesz dodać do swojego bloga. Czytelnicy na pewno się ucieszą na nowe i ciekawe treści. Więc zastanów się nad tym, co Ty możesz opublikować na swoim blogu? Masz coś ciekawego do przekazania? Na pewno musisz znaleźć na siebie sposób. Nie ma jednej metody na sukces w sieci poprzez blogowanie, bo każda nisza jest inna i jest inny ekspert! Dużo zależy od celu, jak masz online i od tego, ile masz czasu na działanie! Co pomoże Ci tworzyć dobre i skuteczne treści?

Co dać na bloga, gdy nie masz pomysłu?

Pisz coś innego. Coś innego niż zwykle. Warto testować różne formy treści i zobaczyć co działa dobrze, a co źle. To wszystko jest do zrobienia i przetestowania na swoim blogu. Wszystko warto sprawdzać na swoim blogu. Sprawdź, jakie typy wpisów są chętnie czytane i w jakich wpisach Ty czujesz się dobrze! Zrób wszystko, aby blogowanie było dla Ciebie pasją i przyjemnością. Im więcej tworzysz, tym Twoja wiedza jest większa!

Wpis gościnny. Możesz czasem komuś pozwolić opublikować coś na swoim blogu. Może to będzie się cieszyło popularnością? Zastanów się, czy chcesz takie wpisy. Ja coś nie jestem do tego przekonany. A ty?

Recenzje, opinia na temat czegoś. Też ciekawy sposób na content i jego urozmaicenie. Jeżeli masz linki afiliacyjne, to warto coś takiego robić. Zachęcić ludzi do kupna danej rzeczy. Jest tego dużo, ale może Ty jakoś wybijesz się swoim stylem. Zobacz, czy jest to dla Ciebie dobre. Sprawdź to na swoim blogu.

Odpowiedzi na pytania. To chyba oczywiste, że taki wpis jest bardzo wartościowy. Takie wpisy są naprawdę dobre. Można się z nich wiele dowiedzieć. Ale to wymaga dużego bloga, aby ludzie zadawali pytania i trzeba stworzyć wokół siebie społeczność. Zacznij to robić od pierwszego wpisu!

Aktualności z branży. Ja bym z tym nie przesadzał, chyba że chcesz mieć stronę z wydarzeniami z danej niszy. Jakoś mnie takie wpisy nie przekonują i jest w tym duża konkurencja. Ale może Ty lubisz pisać takie nowości, więc spróbuj tego u siebie. Wszystko trzeba zaplanować!

Listy. To szybkie i treściwe wpisy. Ja lubię takie wpisy i często je tworzę, ale styl u mnie zmienia się co chwilę.

Czytaj inne blogi, aby być na bieżąco z trendami. To warto robić, aby sprawdzić, co dać na bloga. Czymś trzeba się inspirować. Nauka danego tematu jest bardzo ważna i trzeba wiedzieć, co w trawie piszczy!

Ankiety.  Aby wiedzieć, czego oczekują czytelnicy. Jeszcze z tego nie korzystałem, ale może u Ciebie to zadziała!

Wywiady. By poznawać ciekawych ludzi. To coraz popularniejsze i warte zachodu. Można dużo się dowiedzieć od innych ludzi! Zapraszaj tylko tych wartościowych!

Infografika. Jeżeli masz możliwość to też ciekawy temat do przemyślenia!

Zdjęcia/wideo/audio. To także warto robić. Można się rozwijać w wielu rzeczach i tworzyć wiele treści na swoim blogu.

Cytaty ciekawe. Cytaty mądrych ludzi i ich interpretacja jest bardzo ciekawa. Lubię osoby, które fajnie opisują dany cytat czy problem.

Doświadczenie. Dziel się nim! Nie ma nic lepszego niż dobre case study. Warto rozwijać się w danym temacie i dzielić się swoją wiedzą i praktyką. Takie wpisy są chyba najbardziej wartościowe dla obu stron. Ty sobie utrwalisz wiedzę, a  czytelnik uczy się czegoś nowego i wyciąga wnioski!

Konkursy. Mnie to nie przekonuje, a Ciebie?

Własne myśli. To też jest dobre, aby opisać swoje myśli i perypetie.

Twoja historia na dany temat. Historie są super ciekawe i każdą z nich czyta się bardzo dobrze na blogu. Może Ty chcesz się czymś podzielić?

Pisz dużo o swoich pasjach i o tym, co Cię interesuje. Dziel się o tym, co dla Ciebie jest ważne. Skup się na tym, na czym się znasz i nad tym, co może Cię wyróżnić online. Dbaj o to, aby Twoje treści były skuteczne. Zadbaj o to, aby uczyć się i przekazywać wartościową wiedzę i doświadczenie. Bądź skuteczny i dziel się tym, co ważne. Buduj społeczność i relację, która coś zmienia online! Będzie Ci ciężko na starcie, ale się nie poddawaj!

Teraz już wiesz, co dać na blogu? Jakie treści możesz tworzyć?

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Marketer Internetowy

Co Ty dodajesz?
Napisz!

Scroll to top