Otrzymana wartość, czyli jak doceniać to, co się dostaje od innych?

Czym jest otrzymana wartość? Co to znaczy dla każdego człowieka?

Wiele z nas nie docenia tego, co dane jest za darmo. Takie osoby myślą, że to, co dostają za friko, nie jest warte uwagi. Dlatego tak wiele blogów czy materiałów nie jest doceniane. I to jest trochę przykre, ale można z tym walczyć! Trzeba tylko rozwijać siebie i dostarczać oraz lepsze treści, w końcu ludzie będą uznawać Cię lub Twoją markę za wartościową!

Dlaczego otrzymana wartość nie zawsze jest doceniana?

Tylko wartość i wartość? A może coś jeszcze? A może jeszcze wszystko za darmo? Heh… czy to naprawdę jest takie ważne? Może najpierw warto zacząć jakoś, aby potem mieć jakość? Może najpierw dawaj z siebie dużo, a potem zacznij na tym zarabiać i dawać wartość już za pieniądze? Bo można dużo dawać za free, ale czy wszystko? Może warto się zastanowić nad swoją niszą? Może warto byłoby ogarnąć to jak działa się w swojej grupie docelowej? Chcesz dać wszystko za darmo? Z czasem zrozumie się, że nie wszystko można dostać za darmo i naprawdę dobre rzeczy są płatne, bo są dobre! I tyle… więc czemu oczekujesz wszystkiego za darmo? Dawaj wartość to wszystko za darmo?

Ja się z tym nie zgadzam, bo wartość to nie tylko pieniądze, ale i czas, jaki dajesz na zbudowanie na przykład szkolenia czy kursu. Zobacz, ile możesz dostać za darmo, ale te super rzeczy są za kasę! Bo ktoś poświęca na to czas i tworzy wartość, a Ty tego nie doceniasz, bo w sumie po co? Ogarniesz to, gdy zaczniesz sami pisać bloga czy tworzyć książkę. Ile to czasu zajmuje i ile wartości można dać, ale…

Ile to zajmuje czasu i pieniędzy, aby ogarnąć bloga czy książkę? To ogrom czasu i pieniędzy, a Ty oczekujesz, że każdy kurs będzie za darmo. Dawaj wartość, ale zachowaj coś dla siebie i dla tych, co chcą coś zapłacić. Ja to rozumiem teraz, bo na początku nie rozumiałem cen tych wszystkich książek czy kursów. Ale budowa kursu to dużo czasu, aby był on wartościowy. Musisz zrozumieć, że nie dostaniesz wszystkiego za darmo!

Dlatego czytając książkę lub mając kurs, zastanów się nad tym, ile pracy daje dana osoba, abyś Ty miał wartościową wiedzę. Zacznij doceniać to, co masz! Warto się dokształcać, ale trzeba działać w kierunku swoich rozwiązań lub za nie płacić. Nie ma nic za darmo! Zobaczysz, ile pracy trzeba, aby osiągnąć swoje w branży. Ile trzeba pracy, aby stworzyć ciekawy produkt. Warto rozwijać siebie i doceniać to, co dają Ci inni. Więc dawaj dużo za darmo, ale nie przetrwaj tworzyć treści premium. Na pewno nie będzie łatwo pisać bloga czy tworzyć kurs, czy ebooka. Więc musisz ogarnąć, co dajesz za darmo, a co zachowujesz dla klientów premium. Nie jest to łatwa decyzja, bo nieraz chce się dać wszystko za darmo, ale trzeba też szanować swoją wiedzę. Jakie Ty masz podejście? Co zmienisz w swoim działaniu, aby dawać ogromną wartość za darmo czy za pieniądze?

Czym dla Ciebie jest otrzymana wartość od innych osób?

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Marketer Internetowy

Doceniasz to, co dostajesz od innych?

Scroll to top