Otrzymana wartość, czyli jak doceniać to, co się dostaje od innych?

Czym jest otrzymana wartość? Co to znaczy dla każdego człowieka?

Tylko wartość i wartość? A może coś jeszcze? A może jeszcze wszystko za darmo? Heh.. czy to naprawdę jest takie ważne? Może najpierw warto zacząć jakoś, aby potem mieć jakość? Może najpierw dawaj z siebie dużo, a potem zacznij na tym zarabiać i dawać wartość już za pieniądze? Bo można dużo dawać za free, ale czy wszystko? Może warto się zastanowić nad swoją niszą? Może warto byłoby ogarnąć to jak działa się w swojej grupie docelowej? Chcesz dać wszystko za darmo? Z czasem zrozumie się, że nie wszystko można dostać za darmo i naprawdę dobre rzeczy są płatne, bo są dobre! I tyle… więc czemu oczekujesz wszystkiego za darmo? Dawaj wartość to wszystko za darmo?

Ja się z tym nie zgadzam, bo wartość to nie tylko pieniądze, ale i czas jaki dajesz na zbudowanie na przykład szkolenia czy kursu. Zobacz ile możesz dostać za darmo, ale te super rzeczy są za kasę! Bo ktoś poświęca na to czas i tworzy wartość, a Ty tego nie doceniasz, bo w sumie po co? Ogarniesz to, gdy zaczniesz sami pisać bloga czy tworzyć książkę. Ile to czasu zajmuje i ile wartości można dać, ale…

Ile to zajmuje czasu i pieniędzy, aby ogarnąć bloga czy książkę? To ogrom czasu i pieniędzy, a Ty oczekujesz, że każdy kurs będzie za darmo. Dawaj wartość, ale zachowaj coś dla siebie i dla tych co chcą coś zapłacić. Ja to rozumiem teraz, bo na początku nie rozumiałem cen tych wszystkich książek czy kursów. Ale budowa kursu to dużo czasu, aby był on wartościowy. Musisz zrozumieć, że nie dostaniesz wszystkiego za darmo!

Dlatego czytając książkę lub mając kurs, zastanów się nad tym ile pracy daje dana osoba, abyś Ty miał wartościową wiedzę. Zacznij doceniać to, co masz! Warto się dokształcać, ale trzeba działać w kierunku swoich rozwiązań lub za nie płacić. Nie ma nic za darmo! Zobaczysz, ile pracy trzeba, aby osiągnąć swoje w branży. Ile trzeba pracy, aby stworzyć ciekawy produkt. Warto rozwijać siebie i doceniać to, co dają Ci inni.

Czym dla Ciebie jest otrzymana wartość od innych osób?

Scroll to top