Zaangażowanie na Twitter, czyli co warto robić na tym portalu?

Jak wygląda dobre zaangażowanie na Twitter? Co robić na tym portalu, aby dawał on korzyści? Zastanów się nad tym, co właśnie przeczytasz.

Wartościowe treści.

Dzisiaj wartościowe treści na Twitter to nisza, którą mało osób wypełnia. Niestety jest tam dużo słabych treści. Co możesz zrobić, aby Twój profil był ciekawy? Jakie treści możesz przekazać swoim obserwującym? Co takiego możesz pokazywać na swoim profilu? Zastanów się dobrze nad tym! Co takiego masz w sobie unikalnego (lub Twoja marka), że ludzie chcą Cię obserwować? Jakie treści możesz przekazywać? Jaką wartość chcesz dawać? Czym możesz się wykazać?

Buduj relację.

To chyba jest oczywiste, ale wspominam o tym, bo to jest bardzo ważne. Co możesz pokazać swoim klientom lub potencjalnym klientom? Jak możesz ich zachęcić ich do siebie i do swojej marki? Zastanów się trochę nad tym!

Retweetuj.

To też jest ważne, a wiele osób o tym zapomina. Nawet ja. Ale staram się przekazywać dalej dobre i jakościowe treści. Warto wspomagać dobrych ludzi i ich wartość. Nie przesadzaj z tym jednak, bo zrobisz sobie śmieciowy profil. Zastanów się jakie treści chcesz przekazywać i rób to raz na jakiś czas.

Podziękuj za dobre treści.

Jak ktoś napisze coś ciekawego to warto jest za to podziękować lub napisać swoje przemyślenia. To też jest dobry sposób na budowę relacji z innymi, zwłaszcza z podobnych nisz. Co możesz jeszcze zrobić, aby zbudować wartościowy profil?

Pytaj i odpowiadaj na pytania.

To buduje dobry i wartościowy profil. To proste i nie wymaga nie wiadomo jakiego działania. A może zawsze znajdziesz kolejnego klienta lub zainteresowanego. Dziel się więc swoją wiedzą… Proste? A wiele osób się tego boi, bo nie chce dawać nic za darmo. Nie musisz mówić przecież wszystkiego. Trochę wiedzy za free zawsze jest dobre! Ale nie zdradzaj wszystkiego. Najlepsze miej dla nielicznych!

Uzupełnij dobrze swój profil.

Podstawowe informacje są bardzo ważne. Warto mieć ciekawy opis swojego profilu. To już do Ciebie zależy jak będziesz go opisywał i prowadził.

 

Dawaj z siebie wszystko w prowadzeniu profilu na Twitterze. Zaangażowanie na Twitter nie musi być nudne i mało wartościowe…!

 

Scroll to top