O czym chciałbyś napisać bloga? Co warto wiedzieć na początku?

O czym chciałbyś napisać bloga? W czym chcesz się wykazać w swoim miejscu w sieci, czyli na blogu?

Na pewno nie jest łatwo pisać bloga, bo wymaga to czasu i pracy. Nie ma co się poddawać, gdy nie ma szybkich efektów. Zastanów się, czy blogowanie jest dla Ciebie? Jaki masz cel blogowania i w czym chciałbyś się wykazać? 

O czym chciałbyś napisać bloga?

Masz pomysł na swojego bloga? Masz pomysł na to, jakim tematem chciałbyś się zajmować w sieci? Jest wiele możliwości i wiele tematów blogowania. Jest na pewno wiele nisz, które możesz wykorzystać. Ale czy masz na tyle odwagi i czasu, aby zacząć blogować? Nie ma tak, że założysz bloga, napiszesz dwa wpisy i będziesz zbierał kokosy. Tak łatwo to nie ma! Więc na co liczysz, blogując? Co chcesz osiągnąć w swoim blogowaniu i do kogo kierujesz swoje początkowe treści? Na początek wybierz coś, co dla Ciebie jest łatwe i oczywiste. Możesz też wybrać temat, który zawsze Cię interesował. Coś z kręgu swoich pasji… to też dobry sposób na początek. Ale przed rozpoczęciem bloga, warto poszukać, czy są jakieś inne strony na dany temat, bo czasem nisza jest zbyt mała, aby w niej działać. Sprawdź czy są inne blogi i szkolenia czy kursy na dany temat. Jak coś się znajduje, to znaczy, że można coś w branży osiągnąć. Ale nigdy nie ma reguły i każde rozpoczęcie działania w niszy musisz sprawdzić. Tak jak mówiłem wyżej… wszystko musisz najpierw sprawdzić i przetestować, aby osiągnąć sukces w przyszłości. No chyba, że chcesz blogować hobbystycznie… i nie liczysz na efekty finansowe. Każdy robi co chce! 🙂 

Więc na co Ty liczysz? Chcesz blogować? Więc wypisz sobie kilka tematów i zrób lekkie badanie niszy i sprawdź, czy są jakieś możliwości w danym temacie. To tak na początek, abyś potem nie mówił, że musisz zmieniać bloga i jego temat. Ale jak już to ogarniesz, to zacznij myśleć nad tym, jaki hosting i domenę wybrać. O tym może napiszę większy wpis kiedyś. Jest teraz tyle możliwości, że wybierzesz coś pod swój budżet. Co do nazwy domeny, to też jest wyzwanie. Możesz wybrać imię i nazwisko, jeśli budujesz swoją markę, gdy nie masz pomysłu. Albo jakiś pseudonim czy samo nazwisko. Jest wiele możliwości, więc zrób burzę mózgów. Możesz też mieć kilak domen, która przekierowuje do Twojej głównej. 

Jak już zaczniesz blogować, to wybierz platformę WordPress, czyli system do budowy blogów i stron. To łatwy do ogarnięcia system, więc na pewno sobie poradzisz! Nawet początkujący jest w stanie zainstalować system. To kilka kliknięć w panelu hostingu. I masz bloga! Teraz trzeba zacząć tworzyć wpisy na swoim nowym blogu! To już jest wyzwanie, ale jak zaczniesz mieć pierwsze efekty, to nabierzesz sił i motywacji do działania. Poza tym, zbadałeś zapotrzebowanie na Twojego bloga, więc będziesz miał dla kogo pisać! Nie poddawaj się za szybko i rozwijaj siebie, aby mieć o czym pisać. Blogowanie nie jest łatwe i zawsze przyjemne, bo są i gorsze dni, które trzeba przetrwać. Ale poradzisz sobie! Rób wszystko, aby Twój blog był coraz lepszy! O czym chciałbyś napisać bloga?

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Marketer Internetowy

Co sprawia, że jeszcze nie blogujesz?

Scroll to top