Nieciekawe nawyki sprzedaży, czyli czego w niej unikać?

Czym według mnie są nieciekawe nawyki sprzedaży? Warto to przeczytać, aby nie popełniać tych błędów.

No to zaczynamy! Jakie nawyki są do poprawy u Ciebie? Co Ty byś zrobił, aby osiągnąć swoje cele w sprzedaży? Jak pracujesz nad tym, aby być dobrym sprzedawcą? Czy Ty masz rzeczy, których unikasz?

Jakie są nieciekawe nawyki sprzedaży?

Czego Ty unikasz w sprzedaży?

Zła nisza.

To podstawowy błąd w sprzedaży. Nie znasz po prostu niszy i nie masz żadnych efektów w postaci sprzedaży itp. Nie możesz zaczynać bez poznania niszy i nie masz szans, gdy jej nie znasz. Jak możesz sprzedawać komuś, kogo nie znasz? To jest nielogiczne według mnie! To jedna z pierwszych rzeczy, które musisz zrobić, gdy chcesz sprzedawać. Poznaj więc najpierw nisze i jej problemy. Daj z siebie wszystko, aby Ci się udało dobrze zacząć sprzedaż. Zła nisza to częsty błąd i trzeba się nad tym skupić, aby mieć efekty sprzedażowe.

Zła grupa docelowa.

Kolejny błąd i często spotykany. Jak nie znasz ludzi z potrzebami, to jak chcesz sprzedawać? To znowu ważne pytanie, na które warto sobie odpowiedzieć. Sprzedawaj dobrze i nie poddawaj się. Musisz przejść te etapy, aby sprzedawało Ci si dobrze! Bez wiedzy nie ma sensu zaczynać! Ile wiesz o swoich klientach? Co chcesz zrobić, aby osiągnąć swoje cele sprzedażowe? Na pewno musisz ogarnąć swoją markę w niszy i zrobić wszystko, aby poznać swoją grupę docelową!

Brak praktyki.

Jakoś pomalutku ogarnij wiedzę, którą zdobywasz przy sprzedawaniu czy to produktu, usługi czy samego siebie jako marka. To wymaga pracy nad sobą, ale nie poddawaj się! Zawsze na początku jest ciężko. Sam się tego uczę dalej i nie jest łatwo. Tobie też nie będzie. Ale nic co wartościowe, nie jest łatwe. Wszystko wymaga pracy i czasu. Postaraj się dawać z siebie wszystko i nie przejmuj się na początku konkurencją. Kiedyś ją dogonisz, gdy będziesz na odpowiednim etapie swojej działalności. Na pewno nauka sprzedaży nie jest łatwa! Ale bez działania i próbowania nie zobaczysz, co działa u Ciebie, a co u innych!

Nie patrzysz na sprzedaż oczami klienta.

Warto czasem wejść w skórę klienta, aby zobaczyć jak on kupuje i jakie ma spostrzeżenia co do kupna danej rzeczy, którą sprzedajesz. Pomału trzeba zobaczyć, co można ulepszyć i jak jeszcze bardziej pomóc klientom w zakupie. To wymaga wejścia w skórę klienta i ulepszania procesu sprzedaży. Zobacz co możesz poprawić w swojej sprzedaży!

Nie słuchasz.

O tym chyba nie muszę się rozpisywać. Musisz słuchać swojej niszy i dawać im dobre rozwiązania problemów. Bez tego nie wyróżnisz się na tle innych biznesów! Pomału ogarniesz niszę i jej problemy. Możesz prowadzić bloga, aby się tego dowiedzieć. Z czasem będą jakieś pytania i będziesz wiedzieć co i jak odpowiedzieć. Tu pomoże Ci poznanie swojej niszy jak i klientów!

Jakie są inne nieciekawe nawyki sprzedaży?

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Marketer Internetowy

Czego jeszcze warto unikać?

Scroll to top