Etapy blogowania, czyli jak zostać super blogerem?

Jakie są etapy blogowania? Na co zwrócić uwagę? 

Co trzeba zrobić, aby zostać dobrym blogerem? Jakimi zasadami według mnie trzeba skierować? Czy masz coś ciekawego dla swojej branży? 

Oto ważne etapy blogowania! 

Co jest ważne w blogowaniu? Czy jest to łatwe zadanie? 

Jaką niszę wybierasz?

To chyba podstawa! Jakie tematy Cię interesują? Co możesz zrobić, aby znaleźć temat blogowania? Musisz szukać i próbować różnych rzeczy i sprawdzić o czym pisze Ci się dobrze! Czego lubisz się uczyć? O co pytają Cię znajomi? To podstawowe pytania i trzeba sobie na nie odpowiedzieć szybko, aby nie marnować czasu. Zacznij blogować już dziś. To chwila roboty i masz już bloga. Nie dawaj się wymówkom. Zostań blogerem. Samo założenie to początek, a potem jest jeszcze trudniej. Bo trzeba pisać i się rozwijać. Tworzyć nowe treści i uczyć się tematu niszy, którą wybrałeś. Czy to motoryzacja czy ogrodnictwo czy coś innego to już zależy od Ciebie! Blogowanie wymaga czasu, więc wyłącz TV. Weź książkę i czytaj. I rozwijaj się! Poszerzaj swoją wiedzę i możliwości. Tyle!

Co dasz czytelnikom?

Jaką wiedzą się podzielisz? Czego będziesz uczył? Jaką wiedzę przekażesz? Co możesz zrobić, aby jak najlepiej wykorzystać ten czas na blogowanie? Czym chcesz się wykazać? Co możesz zrobić lepiej niż reszta blogów w niszy? Wiedza i doświadczenie jakie dajesz, jest bardzo ważne. Ale nie możesz na tym poprzestać. Musisz nauczyć się działać i pisać jak najwięcej. Pokazać, że masz dobrą wiedzę i że naprawde możez pomóc! No właśnie…

…jak rozwiążesz problemy?

To jest dobre pytanie! To jest już misja, gdy chcesz komuś pomóc. Przekazać mu jakieś rozwiązanie Rozwiązanie problemów to klucz w biznesie czy w blogowaniu. Warto rozwiązać problemy swoich czytelników. Pokazać im, że mogą na Ciebie liczyć. Że naprawdę możesz mu pomóc! Wiesz już, jak rozwiążesz problemy swoich czytelników?

Jak wzbudzić kreatywność?

To dla wielu problem, ale jak się dużo czyta, to masz wiele pomysłów na nowe wpisy. Gdy nie masz pomysłów to warto też sobie odpocząć. Dać sobie chwilę odetchnąć. Daj sobie czas… Tyle. Innego sposobu nie ma, aby odzyskać kreatywność. Rozwijanie jest bardzo ważne i wtedy nie ma problemów z nowymi wpisami. Musisz jakoś to przeczekać… Tyle!

Jak często będziesz pisać?

Ile czasu poświęcisz na blogowanie? Ile możesz dziennie na to wygospodarować? Z czego musisz zrezygnować? To też trzeba wiedzieć na początku, aby zobaczyć, czy jest sens zakładać w ogóle bloga…

Jak zbudujesz społeczność?

Warto ją budować! Warto jest mieć wiernych czytelników, aby zobaczyć, czego potrzebują i jak możesz im pomóc! Nie jest to łatwe, ale musisz zbudować grupę wiernych czytelników. Zacznij od częstego blogowania i szukania rozwiązań, a na pewno zdobędziesz wierną społeczność!

Jak przyciągniesz czytelnika?

Wiesz? Co zrobisz, aby wypromować swojego bloga? Masz na to pomysł? Co zrobisz, aby mieć super bloga, który jest chętnie czytany? Zastanów się nad tym i nie poddawaj się w blogowaniu. Nikt Cię do tego nie zmotywuje. Tylko Ty! Więc zacznij blogować już dziś?

Jakie  Ty widzisz etapy blogowania?

1 Comment

  1. Marketer Internetowy4 czerwca 2019

    Co byś dodał?

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to top