Blog to TY! Dlaczego blogowanie jest takie ciekawe?

Blog to super sprawa i warto go mieć i go rozwijać.

Ja uwielbiam blogować i daje mi to ogrom wiedzy i doświadczenia. Dlaczego Ty chcesz blogować?

Czy blog to Ty i Twoja osobowość?

Na pewno warto dużo pisać na blogu, aby budować wokół siebie pozycję eksperta. To Twoje wpisy powodują, że ktoś widzi Cię jako eksperta lub nie. Musisz więc dobrze pisać i przede wszystkim wkładać w to serce! To podstawa. Wtedy blog ma naprawdę duszę i można dzięki niemu wiele osiągnąć. To tyle i aż tyle… bo blogowanie nie jest łatwe. Pisanie nie jest łatwe, robienie wideo lub audio też. Trzeba się naprawdę znać, aby pisać dobrze bloga.

Ale dlaczego to takie trudne? Bo wymaga pracy nad sobą i nad tematem bloga. Samo się nie nauczy i nie przekaże innym. To podstawa, aby edukować się i nie tylko w biznesie, ale i w blogowaniu. Nauka danego tematu to super droga i ja ją uwielbiam, ale czym więcej się uczę tym mniej wiem, czy Ty też tak masz? Jakoś człowiek ma tak, że im więcej wie, tym więcej widać ile się jeszcze trzeba nauczyć, aby osiągnąć sukces w danym temacie. Jak jest u Ciebie? Jakie tematy lubisz i w czym się rozwijasz?

Dlatego blogowanie jest trudne, ale czy jest coś w tym prostego?

Na pewno budowa społeczności i budowa marki, bo blog bardzo w tym pomaga. Nie mówię, że to bardzo łatwe, ale na pewno łatwiejsze niż nauka danego tematu (zwłaszcza, gdy nisza bloga jest bardzo specjalistyczna).

Warto jest budować wokół bloga dużą społeczność i dawać z siebie wszystko, aby to się udało. Postaraj się być najlepszym w niszy i tyle… Haha… TYLE? Aż tyle! Bo to wcale nie jest takie proste, jakby się wydawało. To wymaga dobrego planu i motywacji, aby działać każdego dnia w tym kierunku. Zrobisz to? Masz na to odwagę? Masz odwagę na budowę swojej marki w Internecie?

Blog to Ty i pamiętaj, że ważna jest Twoja obecność w Internecie. Nic nie przyjdzie samo w blogowaniu, więc trzeba się postarać, aby osiągnąć swoje cele blogowania. Na pewno musisz się stosować do powyższych rad i nie poddawać za szybko. Blogowanie wcale nie jest takie proste, jakby się wydawało, ale jak załapiesz o co w tym chodzi, to osiągniesz wiele! Tylko pamiętaj o wytrwałości i pracą nad sobą, aby mieć coś do przekazania. Powodzenia w blogowaniu i…

… pamiętaj! Blog to Ty!

1 Comment

  1. Marketer Internetowy20 grudnia 2017

    Dlaczego blogujesz? Jakie z tego masz korzyści?

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to top