Networking na blogu i social media, czyli co warto robić?

Jak wygląda networking na blogu? O czym powinieneś wiedzieć w blogowaniu i budowaniu sieci kontaktów?

Warto szukać kontaktów z ludźmi, którzy zajmują się innymi ciekawymi rzeczami. Warto szukać znajomości i pomagać sobie, gdy potrzeba. Jak to robić skutecznie na blogu i w swoich działaniach w Internecie? Czy networking jest wart uwagi?

Networking na blogu jest konieczny?

Zastanów się, czy jest to dla Ciebie? Czy warto tworzyć ciekawe znajomości? Warto szukać przyjaciół w swojej niszy. Warto rozwijać się, jako bloger, który ma wiele kontaktów i może przy tym też dać coś od siebie. To taka działalność pozytywna dla obu stron!

Linkuj do innych blogów.

To chyba podstawowa rzecz w budowaniu kontaktów na blogu. Nie musisz tego robić często, ale warto się za to czasem zabrać. Mi to idzie ciężko, bo nie mam jeszcze takich kontaktów. Ale będę nad tym pracować. Wiele osób na tym zyskuje nie tylko kontakty, ale i czytelników. Jak Ty możesz współpracować z innymi blogerami? Jak możesz zbudować z nimi relację? Jak możecie sobie pomagać? Networking na blogu nie jest łatwy! Musisz poświęcić sporo czasu, aby rozwinąć się w danej niszy, a co dopiero budować relację z innymi blogerami. Nie będzie lekko, ale dasz radę! Zastanów się nad tym, jak bardzo możesz być pomocny dla innych blogerów?

Social media.

Powinieneś działać w mediach społecznościowych i być tam aktywnym. Bez tego będzie Ci ciężko budować nowe kontakty. Postaraj się dawać z siebie wszystko i pokazać siebie z dobrej strony. Facebook czy Twitter oraz Instagram jest chyba podstawą dla mnie. Ale rób jak chcesz. Może inne media są dla Ciebie łatwiejsze? Jak tak, to działaj na innych profilach, które pozwolą Ci na rozwój swojej marki. Wszystko jest do przetestowania, więc zacznij działać tam, gdzie pracuje Ci się najlepiej.

Prowadź dyskusje.

Warto być z ludźmi i rozmawiać z nimi… Zwłaszcza z kimś, z kim chcesz współpracować. Nie możesz być jednak nachalny, ale warto się tym zająć i każdego dnia robić coś w kierunku budowy relacji z innymi ludźmi z branży. Co możesz zrobić dla swoich czytelników, aby budować z nimi sieci kontaktów, czyli networking. Warto komentować inne blogi i rozwijać dyskusję. Nie jest to zawsze łatwe, ale samo nic się nie zrobi!

Wpisy grupowe.

Widziałem coś takiego parę razy i w miarę dobrze to chyba działa. Daje wartość Tobie i Twoim czytelnikom. Jest to pozytyw dla obu stron. Ja kiedyś na pewno to wypróbuje, gdy znajdę odpowiednią grupę ludzi z podobnymi tematami. To ciekawa metoda budowy relacji. Ale muszą być to tematy, które są dla obu czytelników blogów było to wartościowe.

Komentuj inne blogi.

Może w ten sposób znajdziesz ludzi do networkingu? Na pewno Ci się to uda! Ale wymaga to pracy i zaangażowania. Jaką Ty możesz dostarczyć wartość poprzez solidny komentarz? Co możesz zmienić w życiu innych blogerów? Jak możesz im pomóc? Jak możesz tworzyć dyskusję? Warto tworzyć dobrą markę i pomagać sobie nawzajem.

Dawaj wartość i jakość.

To podstawa, aby budować sieć kontaktów. Musisz dawać ludziom wartość i im pomagać w ich problemach. Jak widzisz nie jest prosty taki networking w Internecie. Ale chyba to łatwiejsze niż chodzenie po szkoleniach i budowa kontaktów. Masz możliwość działać poza Internetem? To też dobry sposób na networking. A blog może być dodatkiem do pracy z ludźmi poza Internetem. Masz styczność z takimi spotkaniami offline? Jakie masz z tym doświadczenie?

Jak Ty budujesz swoje sieci kontaktów? Co robisz aby zbudować ciekawą grupę ludzi? Jak u Ciebie wygląda networking na blogu? Co robisz, aby robić to dobrze i w miarę skutecznie?

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Marketer Internetowy

Jak Ty to robisz?

Scroll to top