Dodawanie wartości, czyli co robić, aby blog był lepszy?

Jak dodawanie wartości do każdego wpisu pomaga Ci w blogowaniu?

Jak dodawać tę wartość i nie dawać się konkurencji i własnym słabościom? Co chcesz zmienić w życiu swoich odbiorców? Czym chcesz ich inspirować? Zastanawiałeś się nad tym, jak możesz stać się ekspertem w niszy?

Czym jest dodawanie wartości?

Czy warto blogować i dawać ludziom wartość? Czym możesz się wyróżnić?

Bądź oryginalny i pokaż swój styl.

To chyba oczywiste, że musisz się czymś wyróżnić, być oryginalnym i nie udawać nikogo więcej. Dawaj z siebie wszystko, bo na pewno masz jakiś styl pisania czy jakieś fajne opinie na dany temat. Twój styl jest unikalny, więc korzystaj z niego i dawaj z siebie 100%!

Musisz go w sobie wypracować i każdego dnia nad nim pracować. Styl i oryginalność to podstawa w blogowaniu. Czy dodawanie wartości do bloga to posiadanie unikalnego stylu? Na pewno tak! Więc zacznij nad nim pracować i rozwijaj siebie, jako blogera. Nie jest to łatwe, ale jakoś trzeba zacząć. Pisz jak najwięcej i pracuj nad tym, jaki masz styl!

Zrozum swoich czytelników i społeczność wokół siebie.

To także jest ważne, aby dodawać wartość na bloga. Bez tego jest naprawdę ciężko. Musisz dobrze poznać swojego czytelnika i swoją społeczność, aby blogować dobrze i z sensem. Musisz pracować nad blogiem każdego dnia. Bez tego nie ma Ciebie i Twojego bloga oraz Twojego unikalnego stylu. Ile Ty wiesz o swojej niszy? Jak w niej działać, aby zostać w niej znanym blogerem? Buduj społeczność i pokaż, że dajesz naprawdę wartość, którą docenią Twoi czytelnicy! No właśnie! Wartość…

… dawaj wartość dobrymi treściami.

Treści to także ważna część dawania wartości. Muszą być zajebiste i tyle. Bez dobrych treści nie ma żadnej wartości. Musisz nad nimi pracować każdego dnia. Pisać dużo i wypracować sobie swój styl każdego dnia. Treści mają być świetne i coraz lepsze…

Bez dobrych treści nie ma sensu prowadzić bloga według mnie! Co o tym sądzisz? Jaką wartość Ty dasz? Co zmienisz w sobie, aby być naprawdę wartościowy? Dodawanie wartości na blogu jest ważne i trzeba nad tym codziennie pracować!

Jakie treści są u Ciebie najlepsze i najbardziej popularne?

Warto poznać to jaki rodzaj treści jest dla bloga najlepszy. Artykuły, wideo, audio? Warto to przetestować i zobaczyć jak jest u Ciebie. Każdy blog jest inny! Możesz robić co chcesz na swoim blogu. Zobacz, czego potrzebują Twoi czytelnicy? Jakie treści są dla nich najlepsze? Co najlepiej konwertuje? Co sprawia, że masz wejścia na bloga? Zastanów się nad tym, w czym i Ty czujesz się dobrze i zacznij tworzyć takie treści.

Pokaż, że znasz się na rzeczy!

Musisz pokazać, że znasz się na temacie bloga i warto Ci zaufać. To wszystko zależy od Ciebie i Twojego rozwoju. Samo się nie nauczy. Musisz się rozwijać i pomagać ludziom w mailach czy komentarzach. Tylko tak pokażesz, że się znasz. I nie jest to takie łatwe, jakby się wydawało. Bo ludzie nie przyjdą po radę do byle kogo. Ty musisz się jakoś wykazać, aby ludzie Ci zaufali!

Nie poddawaj się, bo na początku będzie ciężko!

Będzie ciężko, bardzo ciężko… ale nie warto się poddawać. W końcu będzie łatwiej (nie powiem Ci kiedy…) i blogowanie stanie się nawykiem i będziesz dobrze działał. Jak widzisz, dodawanie wartości wpisom i blogowi, wcale nie jest takie proste. Musisz się postarać, aby mieć wyniki blogowania. Musisz pracować nad sobą i nad swoim blogiem. Naprawdę warto rozwijać swojego bloga! Ale trzeba działać!

Miej swoje UPB (uniwersalna propozycja blogowania).

W czym będziesz inny od swoich konkurencyjnych blogerów? A to taka moja przeróbka USP… Heheh… Warto się nad tym zastanowić i zobaczyć, czym się wyróżnisz w swoim blogowaniu! Nie możesz być jak inni. Bądź sobą i rozwijaj się tak, jak potrzebujesz. Nie będzie to łatwe na początku, ale zrozum swoją niszę i zacznij się w niej rozwijać! Powodzenia!

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Scroll to top