Na czym polega schizofrenia paranoidalna? Czy ciężko się z nią żyje?

Na czym polega schizofrenia paranoidalna? Czy łatwo się żyje z chorobą? Oto moje przemyślenia! 

Schizofrenia to ciężka choroba. I wymaga pracy nad nią, aby mieć wyniki i nie zniechęcać się do działania. na czym polega ta choroba, że tak ciężko się z nią żyje? Nikomu nie życzę działania z chorobą, bo to ogromnie duże poświęcenie i wiele pracy, aby choroba nie pogłębiała się i dało się z nią jakoś żyć. 

Na czym polega schizofrenia paranoidalna?

Jak sobie radzić z chorobą? Na pewno leki to podstawa i trzeba je zażywać. Dobrze byłoby też spotykać się z psychologiem, aby lepiej rozumieć siebie i swoją chorobę. Jakie Ty masz nastawienie do tego co napisałem? Uważasz podobnie? Na pewno też nie możesz kombinować z lekami. Zaufanie do psychiatry to podstawa. Ale na czym polega schizofrenia paranoidalna? Na pewno to ciężka choroba i nie można się poddawać i z nią walczyć. Każdego dnia mieć zaplanowany dzień i wiedzieć, co robić, aby Ci się nie nudziło. Warto mieć też cel w życiu i do niego dążyć. Warto mieć pasję czy zainteresowania, aby mieć poczucie, że jesteś po coś na tym świecie. Bo każdy, nawet chory, musi mieć cel w życiu i dążyć do swoich marzeń. Ja uważam, że takie podejście jest dobre. Choruję wiele lat i kombinuję w życiu, aby spełniać się w swoich marzeniach. To, że jestem chory nie oznacza, że nie mogę mieć marzeń! Ty na pewno masz marzenia, jeśli chorujesz. Na pewno ma marzenia chory, który jest w Twoim otoczeniu. I trzeba go wspierać w jego pracy. Wspierać, gdy coś nie wychodzi choremu. Na tym polega choroba, żeby chory miał wsparcie. Może i nawet w sobie, ale wsparcie i trzeba dawać z siebie wszystko. Bo schizofrenia to ciężki przypadek i ciężko zabrać się do pracy. 

Czy ciężko jest działać z chorobą? Na pewno jest dużo trudniej niż osobie zdrowej. I trzeba pracować nad tym, aby utrzymać koncentrację w pracy nad pasjami i marzeniami. I nie raz się nie chce, jak każdemu innemu i zdrowemu. Ale też choroba daje inne objawy, jakimi są głosy i to najbardziej przeszkadza w działaniu. Ciężko jest pracować, gdy one się pojawiają i dlatego wiele z nas nie może długo pracować. Są ograniczenia, jakie daje choroba. I to jest przykre w tej chorobie. I na tym polega cały kłopot z pracowaniem. Bo nie daje się rady pracować bardzo długo. Więc nie osiągniesz celu w takim czasie, jak osoba zdrowa. Jak tu pracować nad tym? Ja na razie nie mam na to pomysłu. I najczęściej nie da się pracować. Jeszcze gorzej jest, gdy masz problem w kontaktach z ludźmi. Gdy nie wychodzisz z domu… i tu jest problem! To wielka walka ze sobą każdego dnia, aby chociaż trochę dążyć do swoich marzeń. Aby chociaż te dwie godzinki dziennie porobić coś w kierunku swoich celów. Czy to łatwe zadanie? Bardzo wymagające dla chorego i wyczerpujące. Nie ma lekko w tej chorobie i każdy chciałby wyzdrowieć, ale czy się da? Czy wynajdą leki, które pomogą rozwiązać problem osób chorych na schizofrenię? Oby tak było i żeby każdy chory mógł wrócić do społeczeństwa. To jest ważne, aby w tej chwili brać leki i spotykać się z psychologiem czy swoim mentorem. Wiedzieć, do czego się dąży i pracować nad sobą, aby trochę ogarnąć swoje chorobę. To bardzo ciężka droga, ale lepsza niż poddanie się chorobie.

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Marketer Internetowy

Czy łatwo pokonać chorobę?

Czy starasz się z nią walczyć?

Scroll to top