Na czym polega schizofrenia paranoidalna? Czy ciężko się z nią żyje?

Na czym polega schizofrenia paranoidalna? Czy łatwo się żyje z chorobą? Oto moje przemyślenia! 

Schizofrenia to ciężka choroba. I wymaga pracy nad nią, aby mieć wyniki i nie zniechęcać się do działania. na czym polega ta choroba, że tak ciężko się z nią żyje? Nikomu nie życzę działania z chorobą, bo to ogromnie duże poświęcenie i wiele pracy, aby choroba nie pogłębiała się i dało się z nią jakoś żyć. 

Na czym polega schizofrenia paranoidalna?

Jak sobie radzić z chorobą? Na pewno leki to podstawa i trzeba je zażywać. Dobrze byłoby też spotykać się z psychologiem, aby lepiej rozumieć siebie i swoją chorobę. Jakie Ty masz nastawienie do tego co napisałem? Uważasz podobnie? Na pewno też nie możesz kombinować z lekami. Zaufanie do psychiatry to podstawa. Ale na czym polega schizofrenia paranoidalna? Na pewno to ciężka choroba i nie można się poddawać i z nią walczyć. Każdego dnia mieć zaplanowany dzień i wiedzieć, co robić, aby Ci się nie nudziło. Warto mieć też cel w życiu i do niego dążyć. Warto mieć pasję czy zainteresowania, aby mieć poczucie, że jesteś po coś na tym świecie. Bo każdy, nawet chory, musi mieć cel w życiu i dążyć do swoich marzeń. Ja uważam, że takie podejście jest dobre. Choruję wiele lat i kombinuję w życiu, aby spełniać się w swoich marzeniach. To, że jestem chory nie oznacza, że nie mogę mieć marzeń! Ty na pewno masz marzenia, jeśli chorujesz. Na pewno ma marzenia chory, który jest w Twoim otoczeniu. I trzeba go wspierać w jego pracy. Wspierać, gdy coś nie wychodzi choremu. Na tym polega choroba, żeby chory miał wsparcie. Może i nawet w sobie, ale wsparcie i trzeba dawać z siebie wszystko. Bo schizofrenia to ciężki przypadek i ciężko zabrać się do pracy. 

Czy ciężko jest działać z chorobą? Na pewno jest dużo trudniej niż osobie zdrowej. I trzeba pracować nad tym, aby utrzymać koncentrację w pracy nad pasjami i marzeniami. I nie raz się nie chce, jak każdemu innemu i zdrowemu. Ale też choroba daje inne objawy, jakimi są głosy i to najbardziej przeszkadza w działaniu. Ciężko jest pracować, gdy one się pojawiają i dlatego wiele z nas nie może długo pracować. Są ograniczenia, jakie daje choroba. I to jest przykre w tej chorobie. I na tym polega cały kłopot z pracowaniem. Bo nie daje się rady pracować bardzo długo. Więc nie osiągniesz celu w takim czasie, jak osoba zdrowa. Jak tu pracować nad tym? Ja na razie nie mam na to pomysłu. I najczęściej nie da się pracować. Jeszcze gorzej jest, gdy masz problem w kontaktach z ludźmi. Gdy nie wychodzisz z domu… i tu jest problem! To wielka walka ze sobą każdego dnia, aby chociaż trochę dążyć do swoich marzeń. Aby chociaż te dwie godzinki dziennie porobić coś w kierunku swoich celów. Czy to łatwe zadanie? Bardzo wymagające dla chorego i wyczerpujące. Nie ma lekko w tej chorobie i każdy chciałby wyzdrowieć, ale czy się da? Czy wynajdą leki, które pomogą rozwiązać problem osób chorych na schizofrenię? Oby tak było i żeby każdy chory mógł wrócić do społeczeństwa. To jest ważne, aby w tej chwili brać leki i spotykać się z psychologiem czy swoim mentorem. Wiedzieć, do czego się dąży i pracować nad sobą, aby trochę ogarnąć swoje chorobę. To bardzo ciężka droga, ale lepsza niż poddanie się chorobie.

1 Comment

  1. Marketer Internetowy6 kwietnia 2022

    Czy łatwo pokonać chorobę?

    Czy starasz się z nią walczyć?

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to top