Na czym polega marketing? Co wiedzieć na początku działań?

Na czym polega marketing? Co warto wiedzieć o marketingu? 

Ja uwielbiam marketing. Lubię w tym siedzieć i poznawać jego tajniki. Ale nie każdy to lubi nie wie, co to jest marketing i na czym on polega…

… więc na czym polega marketing? 

Co według mnie jest najważniejsze? Co według Ciebie? 

Nie jest to wciskanie byle czego.

To dobry i dopracowany produkt, który wprowadzasz na rynek w celu rozwiązania danego problemu. To już inaczej brzmi, co nie? To dawanie ludziom wartości i pokonywanie wyzwań swoich klientów. Nie jest to takie łatwe! I nigdy nie było, więc trzeba działać, aby osiągnąć swoje cele. Trzeba się starać i robić wszystko, aby osiągnąć cel. Trzeba szukać nowych możliwości i nie poddawać się w niszy. Nie ma tak lekko, jakby się wydawało. Marketing to szereg działań, które promują Twoją ofertę. Nie ma łatwego i przyjemnego marketingu. To ciężka i wytrwałą praca! Więc nie poddawaj się za szybko i rób wszystko, aby spełnić oczekiwania swoich klientów. Nie wciskaj i nie myśl, że to tylko wciskanie słabych i mało wartościowych produktów. 

To nie tylko nachalna reklama.

To dobrze sprecyzowana wiadomość dla Twoich odbiorców. Każdy może się reklamować, ale nie każdy umie, więc trzeba to robić z sensem, bo można przepalić budżet i nic z tego nie mieć. Zastanów się nad tym, do kogo kierujesz swoje treści? Co chcesz sprzedać i dlaczego? Zastanów się nad tym dobrze i rozwijaj swoją reklamę, jeśli masz budżet. Nie ma nic łatwego w marketingu, ale już powoli wiesz na czym polega marketing? To naprawdę dobrze przemyślane strategie i działanie według swoich zasad i procedur. Nie ma lekko, ale nie ma co się poddawać, tylko trzeba działać, a reklama może Ci pomóc zwiększyć zasięgi i świadomość Twojej marki! Warto z czasem użyć reklamy, aby zwiększyć swoje zasięgi. Jednak wszystko w swoim czasie! 

To dobra komunikacja. 

I z tym wiele osób ma też problemy, ja też, ale każdego dnia się tego uczę. Dobra relacja z niszą to podstawa budowy solidnej marki. Więc zastanów się nad tym, co możesz zrobić, aby osiągnąć swoje cele. Masz wiele do przekazania? To dobrze, ale jak to dostarczysz niszy? Skąd nisza się dowie, że masz jakieś plany? Skąd dowiedzą się o Twojej marce? Co zrobisz, aby osiągnąć swoje cele sprzedażowe? Masz wiele do zmiany w swoim życiu, więc się nie poddawaj w działaniach! Na pewno chcesz zbudować solidną markę, więc naucz się dobrej komunikacji! Co chcesz dzięki relacji zyskać? Co zyska Ty i Twój klient? To ma być strategia WIN-WIN! Będziesz tak działał? 

Jak wypromujesz swoje działania? 

Co zrobisz, aby Twój marketing był naprawdę wartościowy dla obu stron? Masz wiele do zrobienia, aby stworzyć odpowiedni model sprzedaży i marketingu. Wiesz, co do Ciebie należy, jako marketera? Aby stworzyć marce odpowiednią sprzedaż i żeby marka cały czas rosła i się rozwijała. Na czym polega marketing według Ciebie? Jakie działanie podejmiesz? Co zmienisz w swoich działaniach, aby mieć lepsze wyniki? Do  czego będziesz dążyć i jak zmieniasz swoje plany, aby mieć coraz lepszy marketing? Masz jakiś pomysł na swoje strategie marketingowe? Na czym będzie opierał się Twój marketing? Jakie masz pomysł na działanie w swojej niszy? 

To dawanie niszy dobrych produktów czy usług. 

Nie może być to byle co? Trzeba pracować nad tym, co sprzedajesz w swojej niszy! Zastanów się nad tym, co chcesz zmienić w danym temacie? Jak możesz się rozwijać poprzez sprzedawanie wartościowych produktów? Masz jakiś pomysł na swój marketing? Czy masz solidne produkty? Wiesz, co chcesz dostarczyć swoim klientom? Masz jakiś pomysł na promocję swoich usług czy produktów? Wiesz, co chcesz dostarczać swojej grupie potencjalnych odbiorców? Jaką wartość chcesz przekazać? Co chcesz zmienić w niszy? 

Na czym polega marketing według Ciebie? ten artykuł jest tylko początkiem serii ciekawych treści. Więc będą uzupełniał ten artykuł o nowe myśli! Powodzenia. 

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Marketer Internetowy

Lubisz marketing?

Scroll to top