Możesz sprzedawać wiedzę! Ale jak? Co jest ważne?

Możesz sprzedawać wiedzę w Internecie, choć nie jest to takie łatwe! 

Wiele osób nie ma możliwości rozwoju, bo nie mają odpowiedniej wiedzy w Internecie. Wielu z nas uważa także, że nie ma wiedzy, a faktycznie coś mogą przekazać ludziom. Są takie dwie grupy. No i jest grupa, która ma wiedzę i umie ją wykorzystać. 

Jak Ty możesz sprzedawać wiedzę w Internecie? 

Zastanów się, skąd czerpać wiedzę, którą możesz się podzielić? To nie dla każdego jest łatwe. Nie każdy też na tyle odważny, aby podzielić się wiedzą. Zastanów się, czy Ty możesz być takim twórca, który coś przekazuje w Internecie? Czy masz na tyle odwagi, aby zacząć działać w kierunku tego, aby być specjalistą w temacie? Zastanów się, jaką wiedzę już masz, a jaką musiałbyś zdobyć? Czy masz zabawę z nauki nowych rzeczy? To też ważne, aby mieć zajawkę! Aby cieszyć się z tego, że działa się w danym temacie. Aby zobaczyć, czy jesteś w stanie rozwijać się na tyle, aby być nauczycielem i umieć przekazać wiedzę innym. Nauka innych jest bardzo trudna i nie każdy nadaje się do tego, aby przekazywać wiedzę innym. Zastanów się, czy Ty możesz sprzedawać wiedzę w Internecie? Masz na tyle umiejętności i doświadczenia, aby zdobyć odpowiednie kwalifikacje, aby inni ludzie przychodzili do Ciebie z problemami? Czy chciałbyś mieć odpowiednie usługi i produkty, które zmieniają coś w życiu innych ludzi? 

To bardzo ciężki temat, bo wiele z nas ma jakieś ograniczenia, co do przekazywania wiedzy. Nie każdemu taka rola pasuje. Nie każdy ma wiedzę, ale można się tego nauczyć. Nie powiem, że przychodzi to łatwo… bo nie! Ale warto się w tym wypróbować i zobaczyć, czy działania w Internecie są dla Ciebie czy masz tyle odwagi, aby osiągnąć w tym sukces. Jest naprawdę czasem ciężko, aby zdobyć wiedzę potrzebną innym, aby mieć solidne podstawy, by osiągnąć sukces w dziedzinie tworzenia wiedzy dla innych. 

Więc nie ma nic innego niż zabranie się za działanie i zdobywanie wiedzy! Nic samo się nie zmieni, jeśli nie zaczniesz działać i rozwijać się jako specjalista w Internecie. Będzie wiele walk i myśli, aby się poddać… Będziesz musiał poświęcić czas na rozwój siebie, aby być coraz lepszym w tym, co robisz. Będziesz musiał nauczyć się przekazać wiedzę i zobaczyć na początku, czy to dla Ciebie. Jak się nie uda, to zawsze możesz robić coś innego i zmienić branżę. Nikt nie trzyma Cię na jednym temacie. Może masz coś, co zawsze chciałeś się nauczyć? Pokaż wtedy swoją drogę do celu. To też jest bardzo motywujące! Możesz uczyć się i pokazywać swoje błędy, które przeszedłeś. 

Jaki Ty masz stosunek do działania w sieci i nauki innych? Czy chciałbyś być takim ekspertem, który ma coś do powiedzenia? Chcesz przekazywać wiedzę i sprzedać ją najlepiej, jak potrafisz? Czy chciałbyś spróbować działać w tym temacie? Co Cię powstrzymuje? Czemu jeszcze nie zacząłeś? Jakie masz obiekcje i jak możesz je zmienić, aby zacząć się rozwijać? Czy będzie wiele przeszkód na początku? Tak! Bo dopiero zaczynasz i sam musisz znaleźć swoje miejsce w Internecie. Ale tematów masz setki. Możesz być dobry w wielu tematach, więc zabierz się do pracy! 

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Scroll to top