Moja ambicja… Co o niej myślę i czy pomaga czy przeszkadza?

Czasem moja ambicja mnie dołuje… Wiesz czemu? Bo za dużo chcę, a za mało mogę!

i to jest bardzo przygnębiające, że tyle na siebie biorę. Ale jak sobie z tym radzić? Jakie mam w tym przemyślenia? Co można zrobić z ambicją? Czy jest to zawsze dobre? 

Jak tam moja ambicja? 

I to jest mój problem, że widzę wiele możliwości, a głowa nie puszcza. Coś blokuje mnie w środku. I tak ma chyba każdy… Bo działanie wcale nie jest łatwe! A gdy ma się wiele ambicji to czasem plany przytłaczają. Tworzymy za duże plany i potem nie wyrabiamy się. Ale ambicja nie pozwala, abyśmy się cieszyli z tego, co mamy. Bo zawsze chce się więcej! Zawsze można dłużej i więcej i więcej i więcej… I to jest przytłaczające! Że nie jesteśmy z siebie zadowoleni i to chyba ambicja powoduje… Że ciągle mało i można tak w nieskończoność. 

Moja ambicja mnie pożera i nie pozwala na to, żebym był zadowolony z tego, co mam. Jak z tym jest u Ciebie? Jesteś ambitny i jak Ci to przeszkadza? A może masz na odwrót i dzięki ambicji masz motywację do działania? Bo ambicja też ma swoje zalety. Nie zawsze jest z nią źle funkcjonować. Czasem trzeba się trochę nagimnastykować, aby osiągnąć cel. I wtedy ambicja pomaga, bo wiesz, co jest dla Ciebie ważne i po prostu to robisz. I masz ciągle nowe pomysły, które realizujesz. Zastanów się nad tym, co Ty możesz osiągnąć dzięki swojej ambicji! Jak możesz nad nią pracować, abyś miał efekty w swoim życiu? Pokaż sobie, że możesz naprawdę wiele! Zacznij od rozwoju siebie! 

Bo moja ambicja daje kopa, ale najczęściej mnie pożera. Nie daje tych zalet i trzeba ciągle nad swoją ambicją pracować. Nie dawać się jej… a to ciężkie! Bo praca nad sobą nie jest łatwa i trzeba się o sobie wiele nauczyć. Bo o to chodzi w pracy nad sobą! Że trzeba dawać z siebie sto procent i nie można się poddawać! Moja ambicja wymaga pracy, ale cieszę się, że jestem ambitny i mam coś do przekazania temu światu. Nie poddaje się mimo przeciwności i ciągle wracam do marketingu dzięki swojej ambicji. Moja ambicja daje mi wiele i często tego nie zauważam. 

Więc jak jest z tym u Ciebie? Co Ty chcesz zmienić w swoim życiu? Już wiesz, co jest ważne dla Ciebie? Czy ambicja Ci pomaga czy przeszkadza? Jakie widzisz zalety i wady swojej ambicji? Nad czym chciałbyś teraz pracować? Co zrobisz, aby ambicja Ci pomagała? Ile widzisz w sobie możliwości? Co chciałbyś pokazać dzięki swojemu działaniu? Jakie masz cele? Każdy z nas ma ogromne możliwości, więc trzeba się postarać, aby się motywować i nie dawać wadom ambicji. Trzeba nad sobą pracować, aby ona pomagała jak najczęściej! Zacznij się rozwijać i dawać z siebie wiele, abyś cieszył się ze swojego życia i działać jak najlepiej! Aby każdy dzień dawał Ci nowe możliwości! 

1 Comment

  1. Marketer Internetowy9 września 2019

    Jesteś ambitny?

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to top