Moja ambicja… Co o niej myślę i czy pomaga czy przeszkadza?

Czasem moja ambicja mnie dołuje… Wiesz czemu? Bo za dużo chcę, a za mało mogę!

i to jest bardzo przygnębiające, że tyle na siebie biorę. Ale jak sobie z tym radzić? Jakie mam w tym przemyślenia? Co można zrobić z ambicją? Czy jest to zawsze dobre? 

Jak tam moja ambicja? 

I to jest mój problem, że widzę wiele możliwości, a głowa nie puszcza. Coś blokuje mnie w środku. I tak ma chyba każdy… Bo działanie wcale nie jest łatwe! A gdy ma się wiele ambicji to czasem plany przytłaczają. Tworzymy za duże plany i potem nie wyrabiamy się. Ale ambicja nie pozwala, abyśmy się cieszyli z tego, co mamy. Bo zawsze chce się więcej! Zawsze można dłużej i więcej i więcej i więcej… I to jest przytłaczające! Że nie jesteśmy z siebie zadowoleni i to chyba ambicja powoduje… Że ciągle mało i można tak w nieskończoność. 

Moja ambicja mnie pożera i nie pozwala na to, żebym był zadowolony z tego, co mam. Jak z tym jest u Ciebie? Jesteś ambitny i jak Ci to przeszkadza? A może masz na odwrót i dzięki ambicji masz motywację do działania? Bo ambicja też ma swoje zalety. Nie zawsze jest z nią źle funkcjonować. Czasem trzeba się trochę nagimnastykować, aby osiągnąć cel. I wtedy ambicja pomaga, bo wiesz, co jest dla Ciebie ważne i po prostu to robisz. I masz ciągle nowe pomysły, które realizujesz. Zastanów się nad tym, co Ty możesz osiągnąć dzięki swojej ambicji! Jak możesz nad nią pracować, abyś miał efekty w swoim życiu? Pokaż sobie, że możesz naprawdę wiele! Zacznij od rozwoju siebie! 

Bo moja ambicja daje kopa, ale najczęściej mnie pożera. Nie daje tych zalet i trzeba ciągle nad swoją ambicją pracować. Nie dawać się jej… a to ciężkie! Bo praca nad sobą nie jest łatwa i trzeba się o sobie wiele nauczyć. Bo o to chodzi w pracy nad sobą! Że trzeba dawać z siebie sto procent i nie można się poddawać! Moja ambicja wymaga pracy, ale cieszę się, że jestem ambitny i mam coś do przekazania temu światu. Nie poddaje się mimo przeciwności i ciągle wracam do marketingu dzięki swojej ambicji. Moja ambicja daje mi wiele i często tego nie zauważam. 

Więc jak jest z tym u Ciebie? Co Ty chcesz zmienić w swoim życiu? Już wiesz, co jest ważne dla Ciebie? Czy ambicja Ci pomaga czy przeszkadza? Jakie widzisz zalety i wady swojej ambicji? Nad czym chciałbyś teraz pracować? Co zrobisz, aby ambicja Ci pomagała? Ile widzisz w sobie możliwości? Co chciałbyś pokazać dzięki swojemu działaniu? Jakie masz cele? Każdy z nas ma ogromne możliwości, więc trzeba się postarać, aby się motywować i nie dawać wadom ambicji. Trzeba nad sobą pracować, aby ona pomagała jak najczęściej! Zacznij się rozwijać i dawać z siebie wiele, abyś cieszył się ze swojego życia i działać jak najlepiej! Aby każdy dzień dawał Ci nowe możliwości! 

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Marketer Internetowy

Jesteś ambitny?

Scroll to top