Marketing poprzez bloga, czyli jaki marketing robić na blogu?

Jak powinien wyglądać marketing poprzez bloga? Jak robić dobry marketing?

Marketing poprzez bloga może być ciekawą formą promowania swoich usług. Warto się go uczyć! Co warto wiedzieć o marketingu w blogowaniu? Jakimi zasadami się kierować?

Jak wygląda marketing poprzez bloga?

Czy jest ciężko blogować? Co warto wiedzieć, aby osiągnąć swoje cele blogowania?

  • Miej wysoko postawione cele. Nie możesz mieć małych i niemotywujących celów. To ma być coś, co da Ci kopa każdego dnia. Zawsze będą gorsze dni, ale nie warto się nie poddawać. Rób to, co do Ciebie należy i osiągniesz swój cel! Cele w życiu są bardzo ważne i nie możesz o nich zapominać. To klucz w każdym działaniu, nie tylko biznesowym. Ważne jest, aby cele motywowały Cię do działania. Szukaj zawsze możliwości rozwoju i dawaj z siebie wszystko!
  • Pisz o tym co kochasz. Ja kiedyś próbowałem pisać o tym co interesuje mnie mniej i było ciężko. Teraz piszę o tym co mnie interesuje i jara i jest dużo łatwiej. Nie możesz pisać o byle czym. Pisz tylko o tym co Cię interesuje i masz do tego zajawkę. Postaraj się, aby Twoje treści były jak najlepsze i warte do czytania. Zastanów się nad tym, czego oczekują Twoi czytelnicy i im to dawaj. Wtedy Twój blog naprawdę urośnie. Do boju! Pasja bardzo pomaga w blogowaniu! Ja uwielbiam marketing i sprzedaż, a Ty? O czym chciałbyś blogować? W czym chciałbyś się rozwijać?
  • Rozwiązuj problemy. To podstawa w każdej działalności czy to biznesowej, czy osobistej. Musisz dobrze rozwiązywać problemy! To podstawa, aby mieć efekty w życiu. Postaraj się poznać każdy problem swoich klientów i ich przekonania, które ich blokują. Rozwiąż każdą rzecz i sprzedawaj świetne produkty lub usługi. Dawanie rozwiązań jest super ważne. Każdy kiedyś zaczyna. Jeśli byłeś początkujący, to opisuj swoje problemy i to jak je rozwiązałeś! Pokaż metodę na problem, a ludzie Ci podziękują!
  • Grupa mastermind. Ja na razie w takiej nie jestem, ale warto się zastanowić także nad tym. Warto posłuchać opinii innych ludzi. Często wpadają na pewno na ciekawe pomysły, które rozpędzą Twój biznes. Coraz to popularniejsze i warte uwagi, gdy dłużej stoisz w miejscu.
  • Wizerunek. Od początku buduj swoją rozpoznawalność i wizerunek eksperta. Nie znaczy, żeby się popisywać czy coś, ale być po prostu przydatnym innym. Budowa marki jest według mnie trudna i wymaga ogrom czasu. Jest to trudne, ale warto nad tym pracować i nie poddawać się za szybko! Budowanie marki jest ważne i trzeba pielęgnować to, jak ludzie Cię postrzegają.
  • Pomocne treści. To łączy się z pomaganiem. Warto pisać na blogu o rzeczach, które rozwiązują problemy. Wtedy będziesz budować wokół siebie zaufanie i społeczność. Dawaj dużo od siebie! Pokaż, że masz dobre metody na problemy ludzi. Że umiesz pomóc innym.

Jak u Ciebie wygląda marketing poprzez bloga? Stosujesz blog w promocji swoich usług?

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Marketer Internetowy

Jak Ty wykorzystujesz blogowanie?

Scroll to top