Klienci uciekają? Dlaczego? Oto kilka przykładów co i jak!

Dlaczego Twoi klienci uciekają od Ciebie? Co powoduje, że nie chcą nic od Ciebie kupować?

Jest wiele powodów, dlaczego nie sprzedajesz. Co Ty robisz, aby nie popełniać tych błędów? Co zrobisz, aby osiągnąć swoje cele i mieć przy tym dobrą sprzedaż i cieszyć się z pomagania innym online?

Dlaczego klienci uciekają?

Masz pomysł, dlaczego Twoja sprzedaż nie idzie dobrze?

Skupiasz się tylko na nowych klientach.

Nie możesz myśleć tylko o nowych i nowych i nowych… Czasem trzeba działać na stałych klientach, aby sprzedaż była większa. Musisz coś z tym zrobić, aby nie popełniać takich błędów. Dlaczego to takie ważne? Bo stali klienci są równie wartościowi, co ci nowi. Musisz postarać się przy każdym kliencie. Nie powinno być takiego podziału, że ten jest dobry, a ten zły. Z czasem ogarniesz, co tu do Ciebie piszę i zrozumiesz, że każdy klient jest ważny. Musisz tylko przejść ten proces zrozumienia klienta i jego potrzeb. To wymaga czasu i pracy, ja wiem, ale nie poddawaj się i działaj każdego dnia. Może nie będzie to lekki, aby skupić się też na stałych klientach. Co zrobisz, aby dla nich mieć coś ciekawego? Zastanów się nad tym, co możesz dostarczyć? Co możesz zmienić w swoim życiu, aby osiągnąć cel?

Nie masz planu marketingowego.

To chyba najczęstszy problem w nowych biznesach… Nie możesz działać na opak. Nie możesz wymyślać głupot. Nie możesz nie mieć planu marketingowego. Musisz wiedzieć, do kogo dążysz i jakie masz oczekiwania od siebie i swoich klientów. Takie krótki plan na początek wystarczy i da Ci trochę wiedzy o tym, co jest ważne, a co nie. Klient ma być na pierwszym miejscu, ale nie zapomnij dobrze zaplanować swojego biznesu. To nie jest trudne, ale wiesz, warto to zrobić tylko dla pewności, że idziesz w dobrym kierunku. Wiesz już, dlaczego klienci uciekają? Jak tak, to zrób coś z tym! Planuj swoje działania. Planuj swój marketing i zrób wszystko, aby osiągnąć swój cel! Naprawdę nie licz na to, że wszystko przyjdzie samo i szybko. Musisz sobie zasłużyć na sukces! Wiesz już, dlaczego Twoi klienci uciekają? Bo nie masz dobrego planu! Nie rozwijasz siebie! I nie masz dobrego planu marketingowego, nawet tego prostego.

Brak strategii pozyskiwania nowych klientów…

Musisz wiedzieć, skąd Twoi klienci przychodzą i czego oczekują od produktu czy usługi, którą masz. Nie możesz iść bez celu i określenia strategii na pozyskiwanie klienta. Musisz trochę poznać swoją niszę i dawać dużo wartości dla klienta. On też musi poznać Cię i Twój biznes, bo biznes to ludzie, a nie cyferki itp. Jak Ty dostarczysz produkt dla Twoich klientów? Co zrobisz, aby mieć coraz więcej nowych klientów? Co zrobisz, aby rozwinąć swój e-biznes? Zastanów się nad tym dobrze! Zastanów się, co jest dla Ciebie ważne? Co chcesz zmienić w życiu innych osób? Swoich klientów?

…. i brak strategii na utrzymanie stałych klientów.

Jak chcesz utrzymać swoich klientów, aby kupowali dalej i byli dalej zadowoleni? Na pewno warto pomyśleć nad promocjami, nad rabatami, dla tych, którzy kupują dużo i wiedzą czego mogą od Ciebie oczekiwać. Zrób wszystko, aby nauczyć się dobrej obsługi klienta. Żeby wiedział, że może liczyć na wartościowe usługi lub produkty.

Nie rozumiesz, jak ludzie kupują.

Warto poznać, dlaczego ludzie kupują. Tu jest trochę psychologii i warto nad tym trochę posiedzieć (ja dalej nie mogę się za to zabrać, ale przyjdzie czas). Wiele osób mówi, że warto poznać powody na to ile i dlaczego ktoś kupuje akurat daną rzecz. To jest już wyższa szkoła według mnie i chętnie poznam dobre książki o tym. Zrozum dobrze swoich klientów. Zrozum ich działania, gdy coś kupują.

Nie znasz niszy i swoich klientów.

To częsty błąd, więc się nie przejmuj, tylko działaj! Poznaj dobrze całą otoczkę biznesową, jaką jest nisza i klient. Bez tego będzie Ci ciężko sprzedać cokolwiek. Musisz poznać wszystko i dopiero wtedy zaczynać biznes.

Jak Tobie klienci uciekają?

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Marketer Internetowy

Jakie jest Twoje zdanie?

Scroll to top