Edukuj klienta… Co wiedzieć przed rozpoczęciem sprzedaży?

Co dla Ciebie oznacza ‘edukuj klienta’? 

Co myślisz, że jest ważne, aby mieć efekty w sprzedaży? Czy łatwo jest zdobywać nowe umiejętności? Zastanów się, co potrzebujesz, aby osiągnąć swoje pierwsze sukcesy?

Edukuj klienta i nie poddawaj się! 

Nie ma lekko w niszy… Zanim zaczniesz coś sprzedawać, to musisz poznać potrzeby klienta. A to nie zawsze jest proste. Nie zawsze wiemy co dawać, aby ludzie na to reagowali. Nie można dać byle czego, ale zanim zaczniesz sprzedaż, to musisz trochę edukować klienta. A co to oznacza “edukuj klienta”? Według mnie to dawanie mu wiedzy, zanim zaczniesz mu coś sprzedawać. To pokazanie mu problemu zanim zacznie się zastanawiać nad zakupem danej rzeczy. A to nie jest proste, bo nieraz ludzie wiedzą lepiej i nie chcą nic kupować. Uświadomienie problemu to dopiero początek. Trzeba się postarać nad rozwiązaniem, aby ludzie chcieli go kupić. Pokazać, że produkt czy usługa są potrzebne i że należy kupić to czy tamto, aby szybko i bezproblemowo rozwiązać problem.

Nie każdy widzi swój problem i Ty wkraczasz tu do akcji. Ty dajesz rozwiązanie i pokazujesz co zrobić, aby osiągnąć cel. Edukowanie klienta to nie tylko pokazanie mu problemu, ale i dawanie mu małych rozwiązań, aby zakupił kolejne produkty i usługi, które mu pomogą. Wszystko zależy od Twojej oferty i tego, jakie problemy chcesz rozwiązać. Zacznij od małych rzeczy i stopniowo osiągaj cel. Ale to nie jest proste. Nic nie jest proste… Nie ma lekko, aby mieć dobrą sprzedaż. Nie możesz się poddawać, tak jak Twoi klienci w szukaniu rozwiązań swoich problemów. Bo jak szukają to już dobry sygnał. Jeśli nie, to czeka Cię ogrom pracy nad edukacją niszy. Niestety nie wielu przedsiębiorców chce i umie dawać rozwiązań. Ale jak wkroczysz Ty, to zacznie się dziać coś w niszy. Wierzę w to! To nie jest proste, ale dasz radę.

Edukuj klienta to nie tylko puste słowa. To naprawdę pokazanie, że masz odpowiednie produkty i usługi. Naprawdę nie ma sensu pokazać problem i potem go nie rozwiązać.Zastanów się nad tym, co jest ważne dla ludzi w niszy i czego tak naprawdę potrzebują. Poznaj dobrze swoich klientów. To nie będzie proste, ale zacznij działać w kierunku poznawania swoich klientów. Masz ich znać lepiej niż oni sami. A to już jest sztuka! Nie ma lekko w poznawaniu swojej niszy. Bo każda jest inna i wymaga innej pracy nad nią. Nie ma tak lekko, aby osiągnąć cel, aby sprzedawać skutecznie i nie poddać się za szybko. Zastanów się nad tym, ile chcesz osiągnąć i jakie mieć wyniki sprzedaży. Co możesz zrobić jeszcze, aby poznać swoich klientów.

Jak Ty zaczniesz poznawać niszę, aby mieć w niej wyniki? Czy to jest takie łatwe, jak ja piszę? NIE! Jest jeszcze trudniejsze! Trudno jest poznać potrzeby ludzi. ‘Edukuj klienta’ nie oznacza tylko, że piszesz mu o problemie. Ale musisz mu dać kawałek rozwiązania, aby poznał, że może pokonać z nim problem. Może to nie jest najłatwiejszy sposób sprzedaży, bo można sprzedawać na pałę i jakieś tam wyniki będą. Może nie będzie lekko, ale dawanie dobrych rozwiązań to najlepszy sposób sprzedaży i najbardziej wartościowy dla obu stron.

Jak Ty edukujesz klienta, aby poznał swój problem i chciał go rozwiązać! Zacznij od czegoś prostego i nie poddawaj się za szybko…

1 Comment

  1. Marketer Internetowy20 marca 2019

    Jak Ty zaczynasz poznanie potrzeb klienta?

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to top