Jak przyciągnąć czytelnika? Lista rzeczy do przemyślenia!

Chyba każdy bloger się z tym boryka. Jest to właśnie umiejętność przyciągnięcia uwagi czytelnika. Jak przyciągnąć czytelnika?

Czy przyciągnięcie czytelnika do siebie jest łatwe? Co zrobić, aby osiągnąć swoje cele w blogowaniu? Czy łatwo jest blogować w tych czasach? Zastanów się nad tym, co Ty możesz zrobić, aby mieć wyniki na swoim blogu? Prowadzenie bloga może być ciekawym sposobem na naukę w danej niszy. Jak Ty dbasz o liczbę swoich czytelników? Co warto stosować, aby przyciągnąć czytelników na bloga? Jak Ty promujesz swoją stronę i co robisz, aby pracowała na Twój sukces skutecznie?

Jak przyciągnąć czytelnika na bloga?

Zrobiłem listę rzeczy, które powinny Ci w tym pomóc. Oto one:

  • Pisz krótko. Nieraz chyba widziałeś ogromnie długie artykuły, w których było dużo lania wody, a mało informacji. Nie dość, że traci się czas na ich czytanie, to często nie znajdujemy tam odpowiednich informacji. Długie teksty po prostu nudzą. Nie wiem jak Ciebie, ale mnie tak. Jednak są osoby, które naprawdę wymiatają w długich tekstach i mają z tego ogrom czytelników. Może i mi się to kiedyś uda. Ja na razie wolę pisać krótkie i treściwe teksty. Wszystko zależy od cech danego blogera. Na początku pisz krótko, ale wartościowo. Tak jest najłatwiej. Już wiesz, jak przyciągnąć czytelnika? Czy wolisz pisać dłuższe wpisy? W czym się lepiej czujesz? Może warto przetestować jedno i drugie?
  • Dodaj grafiki czy zdjęcia. To też ważne, aby tekst czytało się dobrze. Co Ty zrobisz, aby zastosować tę poradę? Grafiki zawsze to coś innego niż tekst. To urozmaicenie i pokazanie, że zależy Ci na jakości swoich wpisów. Jak Ty zastosujesz tę wskazówkę? Czy dodasz jakieś grafiki do swoich postów?
  • Używaj list. Tak jak robię ja to teraz. Ludzie uwielbiają uporządkowaną wiedzę, a zwłaszcza niecierpliwy użytkownik internetu. Ja bardzo lubię używać list i często to robię. Zobacz, czy Tobie to przypadnie do gustu. Piszesz coś podobnego co ja teraz. Takie teksty są bardzo wartościowe i przyjemne dla oka. Przetestuj taki typ wpisów u siebie. Ja lubię pisać takie proste wpisy, bo łatwo można zeskanować tekst i wiedzieć, o co chodziło autorowi.
  • Wyjaśnij wszystko. Tak, aby czytelnik wiedział, o czym piszesz. Większość czytelników na pewno będzie początkująca. Każda rzecz ma być jasna i dobrze zrozumiana przez czytelnika. Staraj się pisać dla początkujących i tych zaawansowanych. Nie jest to proste, ale trzeba o tym pamiętać. Każdy tekst ma być zrozumiały dla każdego, kto siedzi choć trochę w danym temacie. Jakie Ty teksty lubisz pisać? Czy łatwo jest blogować? Jakie Ty masz z tym doświadczenia? Piszesz dużo do początkujących w danym temacie?
  • Zachęcaj do komentowania. To także dobry sposób na coś innego.  Prowadzenie dyskusji z czytelnikami jest bardzo ważne! Wpisy, które są chętnie komentowane, warto ulepszać i poszerzać swoja zasięgi w tym temacie. Dzięki komentowaniu poznasz potrzeby klienta i to, co jest dla niego ważne. Jak dotrzesz do swoich czytelników, aby chętnie czytali Twoje wpisy? Bądź profesjonalny także w dyskusji!
  • Pisz o jednej idei na wpis. Tak będzie łatwiej nie tylko Tobie, ale i czytelnikowi. Jeżeli masz kilka pomysłów, to wrzuć je na kolejne kilka wpisów. Nie dodawaj kilku rzeczy w jednym wpisie. Wszytko ma być dobrze napisane i dokładnie przemyślane. Jeden temat na wpis to według mnie ważna rzecz. Lepiej napisać kilka dobrze przemyślanych wpisów, niż jeden ogólny. Jakie Ty masz zdanie?
  • Bądź blisko czytelnika. Nie udawaj kogoś, kim nie jesteś. Bądź sobą a czytelnik na pewno się do Ciebie zbliży. Buduj codziennie relację ze swoimi czytelnikami. Staraj się budować społeczność wokół bloga. To daje ogromne możliwości w rozwoju! Więc zacznij budować wokół siebie społeczność ludzi zainteresowanych danym tematem!
  • Nie pisz z błędami. To chyba najgorsze co możesz zrobić. Od tego jest słownik i edytor tekstu, aby ich nie popełniać. Staraj się pisać poprawnie i bez błędów. Uważaj na ortografię i stylistykę!
  • Bądź optymistycznie nastawiony. Ludzie lubią ludzi z optymizmem i uśmiechem. Dodawaj otuchy i motywuje czytelnika do działania. O to w tym wszystkim chodzi, aby czytelnik po przeczytaniu wpisy zaczął działać. O to chodzi, aby zachęcić czytelnika, do działania i żeby miał on wyniki. To najlepsze, co możesz zrobić dla swoich czytelników.
  • Pisz dobre nagłówki. To też ważne, aby przyciągnąć do siebie czytelnika. Bez dobrych nagłówków nie zachęcisz do czytania Twoich artykułów. Każdy nagłówek trochę przemyśl i zobacz, jaki cel ma on osiągnąć. Jak szybko masz osiągnąć swój cel wpisu? Jak zachęcisz do tego, aby reszta wpisu była przeczytana? Na pewno nagłówek ma być prosty, zwięzły i dawać dużo wartości Twoim czytelnikom!

Jeżeli zastosujesz powyższe informacje, to na pewno będziesz miał w niedługim czasie jakieś efekty.

Masz coś do dodania? Napisz w komentarzu. Jak przyciągnąć czytelnika według Ciebie?

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Tomasz Chrobak
9 lat temu

Jakie Ty techniki używasz, aby ludzie się angażowali?

Scroll to top