Jak przyciągnąć czytelnika? Lista rzeczy do przemyślenia!

Chyba każdy bloger się z tym boryka. Jest to właśnie umiejętność przyciągnięcia uwagi czytelnika. Jak przyciągnąć czytelnika?

Czy przyciągnięcie czytelnika do siebie jest łatwe? Co zrobić, aby osiągnąć swoje cele w blogowaniu? Czy łatwo jest blogować w tych czasach? Zastanów się nad tym, co Ty możesz zrobić, aby mieć wyniki na swoim blogu?

Jak przyciągnąć czytelnika na bloga?

Zrobiłem listę rzeczy, które powinny Ci w tym pomóc. Oto one:

 • Pisz krótko. Nieraz chyba widziałeś ogromnie długie artykuły, w których było dużo lania wody, a mało informacji. Nie dość że traci się czas na ich czytanie to często nie znajdujemy tam odpowiednich informacji. Długie teksty po prostu nudzą. Nie wiem jak Ciebie, ale mnie tak. Jednak są osoby, które naprawdę wymiatają w długich tekstach i mają z tego ogrom czytelników. Może i mi się to kiedyś uda. Ja na razie wolę pisać krótkie i treściwe teksty. Wszystko zależy od cech danego blogera. Na początku pisz krótko, ale wartościowo. Tak jest najłatwiej. Już wiesz, jak przyciągnąć czytelnika? Czy wolisz pisać dłuższe wpisy? W czym się lepiej czujesz? Może warto przetestować jedno i drugie?
 • Używaj list. Tak jak robię ja to teraz. Ludzie uwielbiają uporządkowaną wiedzę a zwłaszcza niecierpliwy użytkownik internetu. Ja bardzo lubię używać list i często to robię. Zobacz, czy Tobie to przypadnie do gustu. Piszesz coś podobnego co ja teraz. Takie teksty są bardzo wartościowe i przyjemne dla oka. Przetestuj taki typ wpisów u siebie. Ja lubię pisać takie proste wpisy, bo łatwo można zeskanować tekst i wiedzieć, o co chodziło autorowi.
 • Wyjaśnij wszystko. Tak aby czytelnik wiedział o czym piszesz. Większość czytelników na pewno będzie początkująca. Każda rzecz ma być jasna i dobrze zrozumiana przez czytelnika. Staraj się pisać dla początkujących i tych zaawansowanych. Nie jest to proste, ale trzeba o tym pamiętać. Każdy tekst ma być zrozumiały dla każdego, kto siedzi choć trochę w danym temacie. Jakie Ty teksty lubisz pisać? Czy łatwo jest blogować? Jakie Ty masz z tym doświadczenia? Piszesz dużo do początkujących w danym temacie?
 • Pisz o jednej idei na wpis. Tak będzie łatwiej nie tylko Tobie ale i czytelnikowi. Jeżeli masz kilka pomysłów to wrzuć je na kolejne kilka wpisów. Nie dodawaj kilku rzeczy w jednym wpisie. Wszytko ma być dobrze napisane i dokładnie przemyślane. Jeden temat na wpis to według mnie ważna rzecz. Lepiej napisać kilka dobrze przemyślanych wpisów, niż jeden ogólny. Jakie Ty masz zdanie?
 • Bądź blisko czytelnika. Nie udawaj kogoś, kim nie jesteś. Bądź sobą a czytelnik na pewno się do Ciebie zbliży. Buduj codziennie relację ze swoimi czytelnikami. Staraj się budować społeczność wokół bloga. To daje ogromne możliwości w rozwoju! Więc zacznij budować wokół siebie społeczność ludzi zainteresowanych danym tematem!
 • Nie pisz z błędami. To chyba najgorsze co możesz zrobić. Od tego jest słownik i edytor tekstu, aby ich nie popełniać. Staraj się pisać poprawnie i bez błędów. Uważaj na ortografię i stylistykę!
 • Bądź optymistycznie nastawiony. Ludzie lubią ludzi z optymizmem i uśmiechem. Dodawaj otuchy i motywuje czytelnika do działania. O to w tym wszystkim chodzi, aby czytelnik po przeczytaniu wpisy zaczął działać. O to chodzi, aby zachęcić czytelnika do działania i żeby miał on wyniki. To najlepsze, co możesz zrobić dla swoich czytelników.

Jeżeli zastosujesz powyższe informacje to na pewno będziesz miał w niedługim czasie jakieś efekty.

Masz coś do dodania? Napisz w komentarzu. Jak przyciągnąć czytelnika według Ciebie?

1 Comment

 1. Tomasz Chrobak1 czerwca 2015

  Jakie Ty techniki używasz, aby ludzie się angażowali?

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to top