Pisanie artykułu, co ważne? Jakie są dobre zasady pisania?

Pisanie artykułu to ciekawe zajęcie. Ostatnio szukałem informacji o pisaniu artykułów. Po dłuższej analizie zrobiłem listę tego co taki artykuł powinien w sobie zawierać. W tym wpisie nauczysz się jak pisać lepsze artykuły na swoją stronę www.

#1. Znajdź problem.

Dobrym sposobem na napisanie dobrego artykułu jest znalezienie problemu i napisanie rozwiązania. Ludzie w internecie często szukają odpowiedzi na nurtujące ich pytania. Jeżeli rozwiążesz problem to Twój artykuł na pewno będzie chętnie czytany. Napisz dokładnie jak dane rozwiązanie pomoże czytelnikowi w jego problemie. Przekonaj czytelnika, że możesz mu pomóc i znasz rozwiązanie. Pokazanie problemu też jest bardzo ważne. Żeby czytelnik zrozumiał na przykład co robi źle i jak może to naprawić. Pisanie artykułu nie musi być trudne. Często to nauka dla Ciebie i samego czytelnika.

#2. Pomyśl nad dobrym nagłówkiem.

Dobry nagłówek z pewnością przyciągnie internautę do przeczytania artykułu. Tytuł powinien przyciągać uwagę czytelnika i zachęcić do przeczytania reszty artykułu. Aby to robić dobrze, to trzeba mieć dobre wyczucie rynku i tego, na co ludzie reagują. Copywriting jest bardzo ważny i trzeba się tego uczyć. Nie zapominaj o jego zasadach i dawaj z siebie wszystko, a pisanie artykułu będzie przyjemnością!

#3. Napisz ciekawy pierwszy akapit.

Co powinno znajdować się w początkowym akapicie, aby czytelnik przeczytał cały artykuł?

– musisz podać powód dlaczego warto przeczytać resztę artykułu

– możesz podać co czytelnika nauczy się po przeczytaniu artykułu

Pisząc pierwszy akapit miej na uwadze to, aby podać dobry powód do przeczytania reszty artykułu. Dodaj jakąś ciekawą zajawkę lub jakoś przekonaj do przeczytania reszty tekstu.

#4. Wiarygodność

Podając jakieś dane na blogu czy stronie warto zwiększać swoją wiarygodność. Gdy oferujesz rozwiązanie jakiegoś problemu, kieruj się własnym doświadczeniem. Podawaj jakie korzyści dla Twojego biznesu przyniosło Ci rozwiązanie danego problemu. Podaj jakieś statystyki lub dowody na to co udało Ci się osiągnąć dzięki danemu rozwiązaniu. Staraj się być wiarygodną osobą w internecie. Pokaż swoje wyniki i nie bój się tego. Buduj zaufanie poprzez ciekawe artykuły.

#5. Opowiedz swoją historię

Dzielenie się własną historię może przynieść Ci kolejną porcję wiernych czytelników. Opowiedz o swojej drodze do sukcesu lub rezultatu. Opisz przez co musiałeś przechodzić i co pomogło Ci w osiągnięciu sukcesu. Takie historie zazwyczaj są bardzo ciekawe i osobiście sam lubię czytać historie ludzi sukcesu. Można z nich wyciągnąć dużo wskazówek i rad.

#6. Dodawaj dużo przykładów.

Niech czytelnik dowie się jak wykorzystać daną strategię w swoim biznesie czy życiu. Napisz jakie korzyści mogą osiągnąć po tym jak skorzystają z Twoich rad. Bądź osobą pomocną.

Jak u Ciebie wygląda pisanie artykułu?

Posted in Blogowanie.