Jak zadbać o swój rozwój osobisty?

Jak zadbać o swój rozwój osobisty i działanie codziennie w Internecie? 

Działanie i rozwój wymaga od nas dużo energii i posiadanie motywacji. Nic samo się nie wydarzy, jeśli nie zaczniesz działać. Ważne jest to, aby dbać o swój rozwój i nie poddawać się w gorszych chwilach. 

Jak myślisz, jak zadbać o swój rozwój osobisty? 

To bardzo trudne pytanie, bo każdy jest inny i chce się uczyć w różny sposób. Nie ma jednej reguły, że masz na przykład pracować nad zarządzaniem sobą w czasie i motywacją, a za dwa tygodnie będziesz milionerem. Nie ma tak łatwo, bo każdy potrzebuje innych umiejętności i każdy uczy się inaczej i ma inne kompetencje w danym czasie. Wszystko sprawdzaj u siebie i zobacz, co dla Ciebie jest ważne. Sprawdź, czego musisz się Ty nauczyć, aby osiągnąć swoje cele online. Masz tyle możliwości w sieci i możesz szybko się rozwijać dzięki pracy w Internecie. Jednak nie ma tak, że podziałasz sobie kilka tygodni i będziesz mieć wyniki. Tu trzeba więcej działania z planem przed sobą! Masz na siebie pomysł i wiesz, do czego dążysz? Wiele osób już na tym etapie ma problemy! Wiele z nas kombinuje na początku i mówi, że nie ma motywacji. A kogo to wina? Twojego mentora? Osoby, którymi się inspirujesz? To Ty masz problem i to Ty masz go rozwiązać! Nie unikaj działania i nie kombinuj! Wiele z nas tak robiło i robi na początku. A potem jest jeszcze gorzej, bo trzeba więcej działać i poszerzać swoje kompetencje. Nic samo się nie wydarzy. A to, że jesteś świadomy tego, że chcesz się rozwijać, powoduje, że jesteś na dobrej drodze! Ale nie oznacza, że możesz poddawać się na samym początku! 

Więc zabierz się za działanie! Na co czekasz? Po co Ci te wymówki i narzekanie na wszystko? Czemu to służy? Tylko działanie online i dbanie o swój rozwój powoduje, że masz wyniki. Zastanów się dobrze nad tym, co chcesz osiągnąć i do tego dąż… tutaj nie ma żadnego kombinowania. Jest tylko działanie z celem i planem i codzienne wyciąganie wniosków. I tyle! Zastanów się dobrze, jaką Ty idziesz drogą w tym momencie. Masz wiele do zrobienia, aby osiągnąć sukces, więc zabierz się za robotę. Rozwijaj się mimo przeciwności na ścieżce sukcesu. Musisz zadbać o swój rozwój osobisty! Mieć w głowie cel i rozwijać przy tym swoje kompetencje. Codziennie zrobić coś w kierunku celu. Codziennie zrobić coś w kierunku rozwoju siebie, jako jednostki. Potem czeka Cię rozwój swojej działalności online. Więc masz wiele do zrobienia, a Ty odpuszczasz na końcu? Poddajesz się swoim wymówkom? Tak jest łatwiej co nie? I potem można powiedzieć, że się próbowało i nie wyszło? I potem można hejtować, że nie warto się rozwijać? Że osiągają sukcesy tylko Ci, którzy mieli dobry start? Każdy zaczynał inaczej. Jeden ma start, a dziesięciu go nie ma… takie życie. Ale nie można mówić, że się nie da. Jest wiele przykładów, że można coś osiągnąć, ale wymaga to pracy i rozwoju! Więc zabierz się za działanie. Zabierz się za to, co dla Ciebie ważne! Masz możliwości online, ale musisz się poświęcić pracy nad sobą i praktyką zdobytej wiedzy. 

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Scroll to top