Czy bloger to zawód? Chcesz zostać dobrym blogerem?

Czy bloger to zawód? Czy można uznać blogera, jako dobrą pracę? 

Według mnie to bardzo ciężki i wymagający zawód. Zwłaszcza, gdy robi się to na pełny etat. Zacząć bloga może każdy, ale nie każdy dochodzi do końca. Do pierwszych efektów, na które czasem trzeba czekać latami! 

Czy bloger to zawód i można to nazwać pracą? 

TAK! Więc zabierz się za to porządnie, jeśli chcesz zostać dobrym blogerem. Wiele pracy Cię czeka, aby zostać określonym, jako dobry bloger. To wiele pracy nad tekstami, może podcastem czy wideo. Masz wiele możliwości, jako bloger, aby dostarczyć odpowiednie treści. Masz tyle do zrobienia na początku, aby ktoś znalazł Twojego bloga. Trzeba umieć obsługiwać bloga, pisać maile, tworzyć treści i opiekować się blogiem. To nie jest zadanie na kilka minut dziennie. Aby mieć wyniki, to trzeba wiele pracy i to codziennej pracy nad blogiem i jego technicznymi aspektami. Dobrym blogerem nie jest zostać łatwo! Masz też konkurencję, która też może działać dobrze i wtedy trzeba się naprawdę dobrze rozwijać w danym temacie. Bo samo założenie bloga to nic! Trzeba też dodawać na niego odpowiednie treści i sprawdzać, co ludzie czytają często. Potem pisać i tworzyć treści na te tematy! 

Więc masz na to tyle czasu i energii? Zastanów się dobrze, aby potem nie rzucić blogowania po kilku miesiącach bez efektów. Masz tyle rzeczy do zrobienia jako bloger. Można rozwijać swój newsletter czy uczyć się tworzyć ładnego bloga. Potem czeka Cię praca nad treściami. Bo treści są najważniejsze! To one wybierają bloga. Czasem blog wygląda średnio, ale treści są dobre i taka strona się wybija! Warto wybrać do bloga dobry hosting i mieć ciekawą domenę. Na początku trzeba wkładać w bloga dużo pracy i czasem pieniędzy, aby dotrzeć do pierwszych zarobków. Czasem na to czeka się latami! Więc nie wyobrażaj sobie zarobków po kilku tygodniach. Wiele blogerów na to liczy i potem jest smutek i żal, że nie wyszło. Zastanów się nad tym, aby dostarczać coś naprawdę ciekawego, co sprawi, że Twoja strona w sieci będzie się czymś wyróżniać. 

Czy bloger to dobry zawód? Dobry, ale bardzo czasochłonny i bardzo wymagający od autora. Dobre blogi nie powstają w kilka miesięcy. To często praca aurora latami przez kilka godzin dziennie. I wtedy może pojawią się współpracę czy reklamy od chętnych marek. Możesz próbować też sił w afiliacji i polecać powiązane z Twoim blogiem produkty. Masz tyle możliwości na rozwój i pieniądze, ale najpierw trzeba władować w stronę ogrom pracy! I nic nie stanie się nagle! To musi zaskoczyć! W pewnym momencie coś zmienisz na blogu i nagle temat zaskoczy. Nagle zmieni się Twoje nastawienie (na którym też trzeba pracować) i blog wystrzeli! Ale nie ma co liczyć na nagłe zmiany. To proces, który musisz przejść. To działanie każdego dnia, mimo przeciwności. 


Więc jaki Ty masz pomysł na siebie, jako blogera? Chcesz mieć ten zawód, czy tylko sobie marzysz o kasie z Internetu? Nic nie pojawi się samo. Musisz zdecydować, czy poświęcasz się blogowaniu na serio! Czy masz na tyle motywacji, aby czekać na pierwsze wyniki? Czy zrobisz to, co potrzeba, aby osiągnąć sukces online przy blogowaniu? 

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Scroll to top