Jak zacząć blogowanie? Chcesz zostać blogerem?

Jak zacząć blogowanie? Czy to łatwe zadanie w tych czasach? 

Nie ma lekko w blogowaniu. Masz wiele opcji na tworzenie treści, ale blog to chyba najlepszy sposób na rozwój siebie i swojej marki online. Nie jest to łatwe zadanie, ale nie ma co się poddawać! 

Jak zacząć blogowanie w Twojej niszy? 

Czy łatwo jest blogować w tych czasach? Niestety nie, bo wszędzie jest konkurencja i inni autorzy, którzy starają się wybić online. Czym Ty możesz się wykazać? Czym możesz się wyróżnić w sieci? Co możesz zrobić lepiej od innych w branży?

Co nowego chcesz zacząć? 

Zastanów się nad tematem swojego bloga. W czym chciałbyś być dobry i co chciałbyś zyskać, dzięki budowie bloga? Masz tyle możliwości w tych czasach, aby zacząć blogowanie. Na pewno czeka Cię wiele pracy na początku. Musisz poznać temat bloga, techniczne sprawy, musisz kupić domenę czy serwer do zamieszczenia na nim bloga. Więc nie ma tak, że sobie zaczniesz w łatwy sposób. Warto nauczyć się obsługi bloga. Warto umieć go aktualizować i dodawać do niego nowe treści. Więc masz wiele rzeczy do poznania. Zastanów się tylko nad tym, co zrobisz, aby osiągnąć swoje cele? Wiesz, że musisz zacząć od wyboru tematu bloga? Od tego o czym chcesz pisać? Wiele osób nie ma w życiu pasji i zainteresowań… co wtedy? Musisz szukać! Bo pasja sama się nie pojawi w Twoim życiu. I musisz sprawdzać się w różnych tematach. Zobaczyć, czego nauka sprawia Ci przyjemność. Tak tylko znajdziesz ten idealny temat na bloga. I nie wybieraj tego, co jest opłacalne! Znajdź coś, co daje Ci frajdę i czego nauka sprawia Ci radość. Wiele osób robi tak, że wybiera byle co. I potem jest płacz, że nie ma pomysłów na wpisy. A jak masz mieć pomysły, skoro nie masz w tym wiedzy i doświadczenia? Musisz dokształcać się w danym temacie każdego dnia, aby mieć kolejne pomysły na artykuły! To jest trudne, gdy nie ma się na to czasu, ale trzeba ten czas znaleźć! Zrobić wszystko, by osiągnąć swoje cele blogowania i wiedzieć jak zacząć blogowanie w swojej niszy. Zacznij naprawdę dobrze z blogiem. Działaj codziennie, po kilka godzin i pracuj nad tekstem. 

Blogowanie to wiele możliwości rozwoju i zarabiania!

Więc zabierz się za to dobrze! Nic nie ma lepszego niż pierwsze wyniki, statystyki i komentarze. Ale nic nie zrobi się samo. Trzeba też popracować nad swoim blogiem. Próbować robić wszystko, by osiągnąć swoje pierwsze sukcesy. Blogowanie to nie jest łatwy temat i trzeba zrobić wszystko, by pracować nad swoimi treściami każdego dnia. Wiele osób pracuje za mało  potem się dziwi, że nie ma efektów. Musisz się postarać. MUSISZ! 

Bo blogowanie wymaga dużo zaangażowania. Blog musi żyć! A ile jest blogów w kilkoma wpisami? Ile jest blogów ze zbyt małą ilością wiedzy i takich, które nie są odwiedzane? Ile jest blogów, które są opuszczone i nie ma w nich nic ciekawego? Zastanów się nad tym, co Ty robisz, aby osiągnąć swoje cele? Czy pracujesz nad swoim blogiem każdego dnia? Czy masz coś ciekawego dla Twoich czytelników? Czego potrzebuje Twoje nisza? Co chciałbyś zmienić w branży? Co wdrożyć, żeby ludzie byli zadowoleni z Twojej oferty przy blogu? Bo chodzi o to, aby też na blogu zarabiać i mieć z tego efekty! Nic samo się nie zmieni! Nic! Więc zabierz się do roboty! Na co czekasz? 

Wybierz dobrą domenę! Odpowiedni CMS. Miejsca na pliki Twojego bloga. 

Warto mieć ciekawą nazwę bloga. Jak już nie masz pomysłu, to wypróbuje swoje nazwisko lub imię i nazwisko? Może masz pomysł na pseudonim? Tylko nie może to być zbyt długa i skomplikowana nazwa. Wybierz coś ciekawego i wpadającego w ucho. Bądź kreatywny! Zobacz, jak nazwa Ci się podoba i jaki chciałbyś mieć pseudonim. Więcej nie ma co się rozpisywać. Musisz nad tym pomyśleć! 

Co do narzędzi do blogowania, to polecam WordPressa. Jest to proste narzędzie do blogowania i nie tylko, więc nie powie Ci się spodoba. 

Co do serwera, to nie ma też problemu. Wybierz coś ze średniej półki i ciesz się szybkim hostingiem. Na początku nie ma co kombinować z serwerem. Ważne, aby było tam dobre wsparcie i żeby były ciekawe opcje na większe i szybsze pakiety. Poczytaj o dobrych hostingach i wybierz coś, co polecają inni blogerzy. Ja działam na tym blogu na hostingu dhosting. 🙂 

Twórz jak najwięcej treści i działaj online w odpowiedni sposób!

Musisz stworzyć coś ciekawego w niszy. Zobacz, jakie masz możliwości na budowę treści. Możesz pisać, nagrywać i tworzyć infografiki. Możesz mieć podcast i newsletter. Możesz rozwijać siebie i mieć różne treści na blogu. Ważne, aby podobały się one Twoim obserwującym! To na pewno nie jest łatwe zadanie, ale nic się nie zmieni w Twoim blogowaniu, jeśli nie będziesz tworzyć! Jest tyle od przekazania w każdym temacie. Jest tyle wiedzy do przekazania! A nam się nie chce, bo mamy lenia… 

Zastanów się, co Ty będziesz robić, aby tworzyć skuteczne treści? Czego chcesz się nauczyć, aby mieć wyniki online? Czy masz coś do przekazania swojej niszy? Czy chcesz być coraz lepszy w tym, co robisz online? To dziel się swoją wiedzą! Ucząc innych, sami uczymy się bardzo dużo! Więc to jest Twoja szansa, aby być lepszym specjalistą w swojej branży! Jesteś gotów na działanie? Masz określone cele? 

Zacznij promocję swoich treści i nie poddawaj się! 

Bez promocji treści, nie będzie wyników. Gdzie są Twoi czytelnicy i jak możesz do nich dotrzeć swoim blogiem? Zobacz, że masz tyle możliwości na wykazanie się na swoim blogu. Możesz mieć ogrom wpisów, które pomagają innym. Zastanów się, czym Ty możesz się podzielić z innymi? Jakie problemy możesz rozwiązać? Czy podzielisz się swoim doświadczeniem? Jak to zrobisz, to już zależy od Ciebie i metod Twojej promocji! 

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Scroll to top