Jak utrzymać uwagę czytelnika? Co na ten temat warto wiedzieć?

Jak utrzymać uwagę czytelnika? Czy to takie trudne?

Z każdym wpisem jest tak, że musi on utrzymać uwagę czytelnika, aby przeczytał go do końca. Inaczej nikt nie przeczyta Twojego wpisu. Do jakich zasad powinieneś się więc zastosować?

Jak utrzymać uwagę czytelnika w tych czasach?

To nie jest zawsze łatwe, ale trzeba nad tym pracować. Masz wiele możliwości na to, aby czytelnik był uważny i czytał na przykład Twojego bloga.

Zacznij od dobrego nagłówka.

Nie ma chyba nic bardziej przyciągającego uwagę na początek niż dobry nagłówek. Musi on już na samym początku przyciągnąć uwagę czytelnika. Może to będzie  coś emocjonującego lub intrygującego. Nie ważne co to jest. Musi pociągnąć uwagę odbiorcy, aby przeczytał resztę tekstu. Pracujesz nad swoimi nagłówkami? Sprawdzasz, które działają w Twojej ofercie? Masz pomysł na swoją ofertę?

Powiedz dlaczego mają czytać dalej.

Możesz to napisać już w samym nagłówku lub na początku pierwszego zdania. Możesz powołać się na swoim doświadczeniu lub innym autorytecie. Przykładem takiego tytułu może być:

Poznaj tajniki ebiznesu od mistrza ebiznesu w Polsce  – taki nagłówek na pewno bardziej przyciągnie uwagę czytelnika niż samo: “Poznaj tajniki ebiznesu.”, czyż nie? Trzeba dobrze zachęcić do czytania Twojej oferty! Nic samo się nie zmieni! Ty też nie możesz się poddawać w sprawdzaniu tego, co działa!

Bądź uparty.

Pokaż że masz swoją własną opinię na dany temat. Pokaż, że się jej trzymasz. Bądź w tym uparty jak osioł. Tego właśnie chcą czytelnicy – Twojej opinii i Twojego punktu widzenia na określony temat. To właśnie czyni Cię wyjątkowym na Twoim blogu czy w ofercie. Ale trzeba dawać dużo wartości, aby otrzymać odpowiednią społeczność.

Zadawaj pytania.

Tak, aby odbiorca Twoich tekstów zatrzymał się na chwilę i pomyślał nad danym tematem. Tak chwila refleksji na pewno wzbudzi w czytelniku zainteresowanie dalszym ciągiem tekstu. Jak Ty możesz zachęcić do czytania Twoich tekstów? Co możesz zmienić w życiu swoich odbiorców, gdy dostarczysz im odpowiednią refleksję nad danym tematem.

Pisz serię wpisów na blogu.

Kilka powiązanych ze sobą wpisów na pewno zwróci uwagę czytelnika. Na pewno nie będzie on mógł się doczekać kolejnego wpisu na swój ulubiony temat. To także utrzymuje uwagę odbiorcy. Masz pomysł na takie tematyczne wpisy?

Niech wpis pomaga czytelnikowi.

Tu chyba nie trzeba nic wyjaśniać. Rozwiązanie problemu dla czytelnika będzie skarbem. To na 100% zwróci jego uwagę podczas czytania. Najlepiej już na samym początku napisać jaki problem chcesz rozwiązać, odbiorca z chęcią przeczyta resztę tekstu.

Skup się na problemach

Każdy ma jakieś problemy w życiu i każdy chce ja jak najszybciej rozwiązać. Spróbuj je więc rozwiązywać. Dodawaj do tego poczucie humoru i swój własny styl pisania oraz swoja indywidualną opinie a czytelnik sam szybko upora się ze swoimi problemami.

Dodaj zdjęcia i wykresy.

Chyba nie ma nic bardziej przyciągającego uwagi niż zdjęcia na blogu. Dzięki takiemu obrazowi powiązanemu z wpisem urozmaicisz czytanie tekstu. Czytelnik na pewno to doceni i przeczyta tekst do końca.

No to tyle ode mnie? Jeszcze miałem kilka pomysłów ale czekam na Wasze pomysły. Jak Ty utrzymujesz uwagę czytelnika?

Co można dodać jeszcze do tej listy? Napisz w komentarzu.

1 Comment

  1. Marketer Internetowy24 kwietnia 2017

    Jak Ty starasz się utrzymać uwagę swoich czytelników?

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to top