Jak długi powinien być wpis? Krótkie czy długie wpisy?

Jak długi powinien być wpis? Chyba każdy początkujący bloger chyba zadaje sobie to pytanie. Ja też często sobie je zadaje, a Ty?

Nie każdy bloguje na serio i nie każdemu chce się działać… Jest wiele blogerów, co zaczynają, a potem, po kilku wpisach, opuszczają bloga i nie działają! Tak jest wielu tematach, nie tylko w blogowaniu i trzeba to rozumieć, że nie każdy ma tyle konsekwencji! Na pewno wiele rzeczy zależy od tego kim jest Twoja nisza i jaką masz strategię na promocję bloga. Jaki Ty masz styl pisania? Co pisze Ci się lepiej? Długie czy krótkie wpisy?

Jak długi powinien być wpis?

Odpowiedź jest chyba jedna. TO ZALEŻY OD CIEBIE. To Ty decydujesz jak długi powinien być Twój wpis. To Twój wpis i Ty decydujesz, jaki on ma być długi.

Jeżeli zmieścisz się w 200 słowach, to nie ma problemu. Kliknij opublikuj i się nie martw, że post jest za krótki. Jeżeli zmieścisz się w ponad tysiącu słowach, to też nie martw się, że wpis jest za długi. Dopóki dajesz dużo od siebie wartościowej wiedzy, to nie masz się czym martwić. Czytelnik Twojego bloga pokocha te krótkie jak i długie wpisy jeżeli są one WARTOŚCIOWE.

Pamiętaj o tym, że dopóki to, co piszesz wartościowe, to nie masz się czym martwić, a zwłaszcza długością wpisu.

Jak długi powinien być wpis? Na pewno wymaga to zbadania rynku i tego jak działasz w Internecie. Każdy rynek jest inny i każdy ma inne założenia, co dla niego jest ważne. Dlatego warto zbadać jakie treści są u Ciebie najlepsze. To wymaga pracy, ale z czasem wszystko Ci się ułoży i będzie Ci łatwiej wybrać, jak długi powinien być wpis.

Zbadaj dobrze swoją niszę i to jakich treści potrzebuje i co warto robić, aby wszystko dobrze się czytało i było przede wszystkim wartościowe. Zobacz, co daje ludziom najwięcej wartości i to rób. Inaczej nie dowiesz się, jak długi powinien być wpis.

Wpis ma być dobrze zrobiony i masz zawsze dawać dużo porad, aby to wszystko, co piszesz było, zrozumiałe dla Twoich czytelników. Zastanów się nad tym, jakie Ty wpisy chciałbyś czytać na miejscu swoich czytelników. Nie jest to zawsze oczywiste, ale z czasem ogarniesz swojego bloga i będziesz wiedział, co jest ważne dla ludzi. Nie martw się, że na początku będzie Ci ciężko. Dodawaj dużo treści i pokaż, że znasz się na danym temacie. Nie poddawaj się, tylko działaj! Czeka Cię sporo pracy, ale nie można się poddawać. Każdy dzień powinien być dla Ciebie korkiem do lepszego życia. Do bycia coraz lepszym specjalistą w danym temacie. Po co Ty chcesz blogować? Co daje Ci blogowanie? W czym chcesz być dobry?

Wolisz pisać długie wpisy? Te są bardziej kompleksowe i potrzebujesz ogarnąć temat od A do Z. Na pewno wypełnisz wszystkie potrzeby klienta, ale nie każdy lubi takie wpisy pisać, bo zajmują dużo czasu. Na pewno długie wpisy bardzo edukują! Pisz wpisy, które budują markę i autorytet! Pokaż swoje doświadczenie w niszy! Zachęć długim wpisem do komentowania i do akcji na Twoim blogu, czy to zapis na newsletter czy wypełnienie ankiety. Długie spisy są ciężkie do napisania i nie każdy ma na to tyle czasu. Wszystko musisz do siebie dopasować w blogowaniu! Nie każdemu chce się czytać długie artykuły!

Pisz tyle ile możesz. Jak masz pomysł na ciekawy wpis, to warto go rozbudować. Nie ma jednej reguły czy lepsze są krótkie, czy długie wpisy. Nie rozpisuje się zbyt długo, tylko po to, aby się popisać, czy wydłużyć sztucznie wpis. Wpis ma być zrównoważony! Zobacz, jak pisze konkurencja? Jakie tematy są ważne w danej niszy? Jak inni blogerzy je opisują? Długi czy krótki? Czym Ty się wyróżnisz? Może warto przetestować swoje pomysły? Zbadaj, to czego potrzebuje Twoja branża?

To tyle dzisiaj ode mnie. Masz jakiś komentarz? Napisz, o czym blogujesz i jakie masz z tym doświadczenie? Nie ma idealnej długości wpisów. Każdy ma inny styl! Jaki jest Twój?

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Marketer Internetowy

Jakie wpisy są najlepsze u Ciebie?

Scroll to top