Jak długi powinien być wpis? Krótkie czy długie wpisy?

Chyba każdy początkujący bloger chyba zadaje sobie to pytanie. Ja też często sobie je zadaje.

Nie każdy bloguje na serio i nie każdemu chce się działać… Jest wiele blogerów, co zaczynają, a potem, po kilku wpisach, opuszczają bloga i nie działają! Tak jest wielu tematach, nie tylko w blogowaniu i trzeba to rozumieć, że nie każdy ma tyle konsekwencji!

Jak długi powinien być wpis?

Odpowiedź jest chyba jedna. TO ZALEŻY OD CIEBIE. To Ty decydujesz jaki długi powinien być Twój wpis. To Twój wpis i Ty decydujesz jaki on ma być długi.

Jeżeli zmieścisz się w 200 słowach to nie ma problemu. Kliknij opublikuj i się nie martw, że post jest za krótki. Jeżeli zmieścisz się w ponad tysiącu słowach to też nie martw się, że wpis jest za długi. Dopóki dajesz dużo od siebie wartościowej wiedzy to nie masz się czym martwić. Czytelnik Twojego bloga pokocha te krótkie jak i długie wpisy jeżeli są one WARTOŚCIOWE.

Pamiętaj o tym, że dopóki to co piszesz wartościowe to nie masz się czym martwić, a zwłaszcza długością wpisu.

Jak długi powinien być wpis? Na pewno wymaga to zbadania rynku i tego jak działasz w Internecie. Każdy rynek jest inny i każdy ma inne założenia co dla niego jest ważne. Dlatego warto zbadać jakie treści są u Ciebie najlepsze. To wymaga pracy, ale z czasem wszystko Ci się ułoży i będzie Ci łatwiej wybrać jak długi powinien być wpis.

Zbadaj dobrze swoją niszę i to jakich treści potrzebuje i co warto robić, aby wszystko dobrze się czytało i było przede wszystkim wartościowe. Zobacz co daje ludziom najwięcej wartości i to rób. Inaczej nie dowiesz się jak długi powinien być wpis.

Wpis ma być dobrze zrobiony i masz zawsze dawać dużo porad, aby to wszystko co piszesz było zrozumiałe dla Twoich czytelników. Zastanów się nad tym, jakie Ty wpisy chciałbyś czytać na miejscu swoich czytelników. Nie jest to zawsze oczywiste, ale z czasem ogarniesz swojego bloga i będziesz wiedział, co jest ważne dla ludzi. Nie martw się, że na początku będzie Ci ciężko. Dodawaj dużo treści i pokaż, że znasz się na danym temacie. Nie poddawaj się, tylko działaj! Czeka Cię sporo pracy, ale nie można się poddawać. Każdy dzień powinien być dla Ciebie korkiem do lepszego życia. Do bycia coraz lepszym specjalistą w danym temacie. Po co Ty chcesz blogować? Co daje Ci blogowanie? W czym chcesz być dobry?

To tyle dzisiaj ode mnie. Masz jakiś komentarz? Napisz o czym blogujesz i jakie masz z tym doświadczenie? Napisz!

1 Comment

  1. Marketer Internetowy24 marca 2017

    Jakie wpisy są najlepsze u Ciebie?

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to top