Przyciągający wpis? Co powoduje, że przyciąga on innych?

Czym jest przyciągający wpis? Jeżeli chcesz odnieść sukces w blogowaniu musisz wiedzieć jak pisać przyciągające wpisy.

Oto kilka wskazówek, które są ważne w procesie blogowania. Co można zrobić, aby stworzyć dobry wpis? Nie jest łatwo pisać ciekawie i dawać przy tym wartość. Jest wiele rzeczy,które trzeba znać, aby osiągnąć cele w blogowaniu!

Jak wygląda przyciągający wpis?

Co warto poznać przed stworzeniem dobrego wpisu? Co możesz zmienić, dzięki temu, że znasz te zasady dobrego wpisu?

  • Niech informacje będą przydatne na blogu. Nie pisz o tym o czym nie chcą czytać Twoi czytelnicy. Nie lej wody i nie pisz o niczym. Niech wpisy będą interesujące, tak aby czytelnicy chcieli wracać po więcej. Informacje muszą być przydatne i bardzo wartościowe, aby wszystko było chętnie czytane. Bez wartościowych rzeczy nie masz szans na wybicie się w swojej niszy. Wszystkie treści mają być jak najlepiej napisane i jak najbardziej wartościowe. Masz pomysł na takie wpisy? Wiesz, co możesz dostarczyć swoim czytelnikom?
  • Dodaj listy we wpisach. Czytelnicy uwielbiają krótkie i treściwe informacje w internecie. Większość i tak skanuje czytany tekst, więc listy są dla nich dobre. Taki wpis czyta się szybko i często są to wartościowe informacje. Postaraj się pisać tak, aby tekst był przejrzysty i szybko się go czytało. Bez tego też nie możesz się wybić w na swoim blogu. Internauta chce szybkich i wartościowych treści. Więc je dostarczaj!
  • Pisz przyciągające nagłówki. Zobacz co robią gazety, one też piszą takie przyciągające nagłówki. Ty też musisz korzystać z tego na swoim blogu. Nagłówek jest bardzo ważny i nie możesz o nim zapominać. To podstawa i musi on być, aby był to przyciągający i wartościowy wpis dla czytelnika.
  • Niech wpis będzie krótki. Internauta nie lubi czytać długich i nudnych wpisów. Musisz więc pisać krótko, ale na temat. Nie lej wody i nie pisz o niczym. Tu nie chodzi o to, kto napisze najdłużej. Trzymaj się więc krótkich wpisów.
  • Uważaj z reklamami. Nie dodawaj już na samym początku dużej ilości reklam. To odstrasza czytelników. Zwłaszcza jeśli jest ich bardzo dużo i przeszkadzają one w czytaniu. Utrzymuj reklamy w minimalistycznym stylu. Nie za dużo i tak, aby nie przeszkadzały. Reklama ma być odpowiednio dopasowana do strony i jej zawartości. Zastanów się dobrze, zanim zaczniesz dodawać reklamy na blogu czy stronie.

To tyle na dzisiaj.

Masz coś do dodania?

Napisz w komentarzu.

1 Comment

  1. Tomasz Chrobak6 maja 2015

    A Ty jak piszesz swoje artykuły?

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to top