Przyciągający wpis? Co powoduje, że przyciąga on innych?

Czym jest przyciągający wpis? Jeżeli chcesz odnieść sukces w blogowaniu musisz wiedzieć, jak pisać przyciągające wpisy.

Oto kilka wskazówek, które są ważne w procesie blogowania. Co można zrobić, aby stworzyć dobry wpis? Nie jest łatwo pisać ciekawie i dawać przy tym wartość. Jest wiele rzeczy, które trzeba znać, aby osiągnąć cele w blogowaniu! Na pewno warto trzymać się zasad, które podałem niżej!

Jak wygląda przyciągający wpis?

Co warto poznać przed stworzeniem dobrego wpisu? Co możesz zmienić, dzięki temu, że znasz te zasady dobrego wpisu?

  • Niech informacje będą przydatne na blogu. Nie pisz o tym, o czym nie chcą czytać Twoi czytelnicy. Nie lej wody i nie pisz o niczym. Niech wpisy będą interesujące, tak aby czytelnicy chcieli wracać po więcej. Informacje muszą być przydatne i bardzo wartościowe, aby wszystko było chętnie czytane. Bez wartościowych rzeczy nie masz szans na wybicie się w swojej niszy. Wszystkie treści mają być jak najlepiej napisane i jak najbardziej wartościowe. Masz pomysł na takie wpisy? Wiesz, co możesz dostarczyć swoim czytelnikom? Nie dodawaj tylko samej wiedzy. Pokaż też swoje doświadczenie i praktykę! Pomagaj ludziom z Twojej niszy. Pokaż to, jak się działa w danym temacie i jak to jest w niej osiągać sukcesy. Pokaż, jakie są szanse w danej niszy. Pomagaj ludziom w Internecie i dawaj im dużo wartości. Czego chcesz nauczyć Twoich czytelników? Jak bardzo kreatywny jesteś na swoim wpisie? Co może zainteresować Twoich odbiorców? Jaki masz cel w danym wpisie? Jakie obszar danego tematu chcesz przekazać czytelnikom? Zobacz, czy Twoje treści są wartościowe? Sam byś chciał czytać to, co piszesz? Pokaż czytelnikom, że rozumiesz dany temat i masz coś wartościowego do przekazania. Co może być przydatne w Twoim wpisie?
  • Dodaj listy we wpisach. Czytelnicy uwielbiają krótkie i treściwe informacje w internecie. Większość i tak skanuje czytany tekst, więc listy są dla nich dobre. Taki wpis czyta się szybko i często są to wartościowe informacje. Postaraj się pisać tak, aby tekst był przejrzysty i szybko się go czytało. Bez tego też nie możesz się wybić w na swoim blogu. Internauta chce szybkich i wartościowych treści. Więc je dostarczaj!
  • Pisz przyciągające nagłówki. Zobacz, co robią gazety, one też piszą takie przyciągające nagłówki. Ty też musisz korzystać z tego na swoim blogu. Nagłówek jest bardzo ważny i nie możesz o nim zapominać. To podstawa i musi on być, aby był to przyciągający i wartościowy wpis dla czytelnika. Przyciągaj nagłówkiem do przeczytania reszty tekstu. Jaki jest temat działania na Twoim blogu? Jakie nagłówki możesz utworzyć, aby osiągnąć sukces w sieci i w danym temacie? Dodaj dobre słowa kluczowe, zadbają o jakość Twoich treści, bo one też muszą być dobre przy świetnym nagłówku! Nie jest to łatwe zadanie, ale nie poddawaj się tym. Z czasem będziesz znał swoich odbiorców i łatwo Ci będzie tworzyć interesujące nagłówki. Zaciekaw swoich odbiorców. Pokaż, że znasz się na temacie. To ciężkie na starcie, ale wszystkiego się nauczysz!
  • Niech wpis będzie krótki. Internauta nie lubi czytać długich i nudnych wpisów. Musisz więc pisać krótko, ale na temat. Nie lej wody i nie pisz o niczym. Tu nie chodzi o to, kto napisze najdłużej. Trzymaj się więc krótkich wpisów. Czy jesteś zwolennikiem małych, czy długich wpisów? Co wolisz tworzyć? Co wolisz zmienić w życiu swoich odbiorców? Czy masz coś ciekawego i zwięzłego do przekazania? Czy wolisz jednak coś dłuższego? Wszystko zależy od Twojego stylu!
  • Uważaj z reklamami. Nie dodawaj już na samym początku dużej ilości reklam. To odstrasza czytelników. Zwłaszcza jeśli jest ich bardzo dużo i przeszkadzają one w czytaniu. Utrzymuj reklamy w minimalistycznym stylu. Nie za dużo i tak, aby nie przeszkadzały. Reklama ma być odpowiednio dopasowana do strony i jej zawartości. Zastanów się dobrze, zanim zaczniesz dodawać reklamy na blogu czy stronie. Wszystko rób z umiarem i działaj najlepiej, jak potrafisz! Co masz do zaprezentowania swoim czytelnikom? Czy chcesz działać z umiarem? Nie dodajesz samych reklam na blogu? Działaj skutecznie i mądrze! Pamiętaj!

To tyle!

Masz coś do dodania?

Napisz w komentarzu.

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Tomasz Chrobak
9 lat temu

A Ty jak piszesz swoje artykuły?

Scroll to top