Aby utrzymać czytelnika, trzeba trochę się napracować!

Aby utrzymać czytelnika, co warto robić i na co zwrócić uwagę?

Jak Ty utrzymasz swoich czytelników? Co zrobisz, aby cię czytali? Czy czeka Cię wiele pracy, aby osiągnąć sukcesy? TAK! Ale się nie poddawaj. Masz do osiągnięcia naprawdę wiele! Ale nie przestawaj działać!

Jak utrzymać czytelnika na blogu?

  • Zadawaj pytania. To podstawa, aby czytelnik cokolwiek chciał zrobić. Trzeba zadawać pytania otwarte i takie, które napędzają do działania czytelnika. Nie ma nic gorszego niż brak integracji z czytelnikami i brak odpowiedzi na Twoje pytania. Musisz jakoś zachęcić osoby od działania na Twoim blogu – bez tego Twój blog się nie rozwinie. Zachęcaj do czytania i do dawania jak najwięcej wartości! Nie będzie to łatwe na początku, gdy nie masz wiedzy, ale z czasem ogarniesz temat i będziesz pisać coraz lepiej!
  • Odpowiadaj na komentarze i maile. Warto to robić i pomagać ludziom w danym temacie. Nie możesz być zamknięty na ludzi. Otwórz się na nich i buduj relację i swój wizerunek. Warto budować dobrą reputację i relację. Bez dobrej komunikacji nie ma działania. Więc musisz się postarać, aby osiągnąć swoje cele.
  • Pomagaj. To także ważne w blogowaniu, aby pomagać ludziom w ich problemach. Rozwiązuj je zarówno na blogu jak i w prywatnych środkach komunikacji. Warto pomagać i dawać od siebie coś dla innych. Nie jest to łatwe, ale warto tak budować swoje doświadczenie.
  • Buduj relację. To podstawa, aby utrzymać przy sobie czytelnika. Nie ma sensu tego nie robić. To coś, nad czym musisz działać na samym początku i do samego końca. Bez tego nie ma sensu blogować. Dawaj z siebie naprawdę dużo, aby osiągnąć swoje cele!
  • Promuj swoje wpisy. Musisz jakoś wypromować swoje wpisy. Może być to reklama, social media, newsletter czy inne formy promocji w Internecie. Po prostu weź się za dobrą promocję bloga i jego wpisów. Promocja wpisów jest równie ważna jak pisanie nowych treści.
  • Pisz dobre artykuły. To także bardzo ważna rzecz, aby pisać, jak najlepiej potrafisz. Nie pisz byle czego, bo bez tego nie ma sensu blogowanie. Ma być to coś naprawdę wartościowego i przydatnego. Dawaj z siebie dużo i pomagaj poprzez swoje wpisy!
  • Skup się na czytelnikach, nie na sobie. Myśl o swoich czytelnikach podczas pisania swoich artykułów. Masz się skupić na ich problemach. Na rozwiązaniach. A nie na sobie. To trudne, ale dasz radę!

Jak widzisz, aby utrzymać czytelnika, musisz dużo zrobić. Musisz naprawdę się postarać i każdego dnia robić coś w kierunku tego, aby utrzymać ludzi na swoim blogu. Co jeszcze byś do tego dodał? Co sprawi, że ludzie będą powracali na Twojego bloga? Co powoduje, że czytelnicy wracają i dają komentarze? Zastanów się nad tym dobrze i przemyśl swoje blogowanie i działalność w Internecie i poza nim.

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Marketer Internetowy

Jak Ty utrzymujesz swoich czytelników?

Scroll to top