Gdy brak pomysłu na blogowanie, co wtedy robić?

Gdy brak pomysłu na blogowanie jest dla Ciebie problemem, to warto zrobić parę rzeczy.

Czasem jest ciężko prowadzić bloga, ale nie można się w tym poddawać. Co zrobić, aby zacząć blogować z nowymi pomysłami? Na pewno czeka Cię parę zmian, aby wystartować z blogiem na nowo!

Co, gdy brak pomysłu na blogowanie?

Co możesz zrobić, aby przetrwać najgorsze chwile w blogowaniu?

Napisz o czymś innym.

Nie do końca trzymaj się tematu bloga, gdy nie masz wpisów. Możesz napisać coś innego i poeksperymentować. Może inny temat da Ci siłę do nowych wpisów. Blog to dużo testowania i działania. Warto różne rzeczy mieć na uwadze i robić coś nowego, gdy nie masz pomysłu na wpisy. Może to będzie kolejna super serią na Twoim blogu? Może wpadniesz na coś wyjątkowego? Na temat, który zainteresuje czytelników?

Poczekaj, aż coś wymyślisz.

Daj sobie po prostu czas i nie przejmuj się. To Twój blog i Ty nim zarządzasz. Warto poczekać i nie pisać nic. Może po kilku chwilach czy dniach dostaniesz zapał i znajdziesz ten kolejny wpis na bloga. Zobacz, że wiele rzeczy wymaga czasu. Blogowanie też. Musisz sobie dać czas, gdy brak pomysłu na blogowanie jest uciążliwe. Czasem warto sobie odpocząć i dać sobie czas. Nic nie przyjdzie łatwo!

Czytaj inne strony.

Czytaj inne blogi czy strony branżowe. Bądź na bieżąco z nowościami i aktualnymi trendami w danej niszy. Inne strony to kopalnia dla nowych wpisów. Zobacz sobie, ile jest stron o danym temacie i codziennie tam wbijaj. Zobacz ile to wiedzy! Można się wiele dowiedzieć, a przy okazji wpaść na jakiś pomysł na swoje artykuły!

Zapisuj pomysły w notatniku.

To oczywiste, aby wszystko zapisywać. Często pomysły przychodzą w nieoczekiwanych miejscach. Dzisiaj są telefony czy małe notatniki, gdzie możesz zapisywać nowe pomysły wszędzie, gdzie jesteś. Używaj notatników i miej wszystko na tacy, gdy będziesz szukać nowego pomysłu na wpis. Warto zapisywać sobie pomysły!

Odpocznij.

To najprostsze, gdy nie masz pomysłów. Odpocznij i miej wszystko w dupie. Daj sobie tydzień czy parę dni na odpoczynek, ale zawsze miej przy sobie coś do notowania, gdy przyjdzie pomysł. W czasie odpoczynku nic nie pisz, nawet gdy masz ogrom nowych pomysłów. Zapisz je, a potem skorzystaj z nich, gdy nie będziesz odpoczywać. Jak praca, to praca. Jak odpoczynek, to odpoczynek. Tyle w temacie. Nie ma nic pośrodku.

Nie tłumacz się za brak wpisów. To Twój blog.

Wiele osób się tłumaczy, że nie ma nic nowego i robi sobie wyrzuty sumienia. Wiele osób nie zauważy tego, że nic nie ma. Większość chce czytać dobre wpisy i tyle. No, chyba że masz harmonogram wpisów i publikujesz nowe treści o danej porze i danego dnia. Ja tego nie robię, bo wiele rzeczy może się zdarzyć i nie wyrobisz się ze wpisami. Publikuj tylko wtedy, gdy masz coś do powiedzenia. Nie ma co się spinać, gdy nie masz pomysłu.

Szukaj inspiracji wszędzie.

Książki, artykuły, blogi, wydarzenia, konferencje itp. To wszystko daje inspirację i siłę oraz motywację do dalszego działania. Wiem, że jest czasem ciężko, ale warto dużo z siebie dać i działać z blogiem każdego dnia. Wszystko zależy od Ciebie w blogowaniu i Twojego nastawiania.

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Marketer Internetowy

Co Ty robisz, gdy nie masz pomysłu?

Scroll to top