Użyteczny wpis, czyli co dawać wartościowego czytelnikom?

Jak użyteczny wpis wpływa na jego jakość i wartość?

Co robić, aby każdy wpis był użyteczny i dawał ogrom wartości na blogu? To nie łatwe zadanie, ale nie ma co się poddawać. Masz tyle możliwości w Internecie, aby dzielić się wiedzą!

Czym jest użyteczny wpis?

Co robić, aby każdy wpis dawał wartości Tobie i Twoim czytelnikom?

Odpowiednie słowa kluczowe.

Użyteczny wpis ma zawsze dobre słowa kluczowe, które określają o czym jest wpis. Nie musi być to nie wiadomo jak rozbudowane, ale po prostu warto się nad tym zastanowić. O czym masz wpis i jakie słowa kluczowe są do tego dobre.

Bardzo użyteczna jest też wtyczka Yoast SEO dla WordPressa. Bardzo pomaga w pozycjonowaniu strony. Są też inne wtyczki, ale ta przypadła mi do gustu najbardziej. Wybierz coś dla siebie.

Słowa kluczowe są ważne w pozycjonowaniu, więc warto nad tym trochę posiedzieć przy pisaniu nowego wpisu. Nie możesz o tym zapominać, bo warto mieć zoptymalizowaną stronę (chociaż bez przesady). Taki użyteczny wpis jest OK dla Twoich czytelników jak i przeglądarek… Zastanów się, jak Ty możesz optymalizować treści pod swoich czytelników?

Dobry copywriting.

Warto uczyć się copywritingu, gdy się bloguje. Uczyć się różnych technik na pisanie nagłówków i dawanie ludziom wartości. Bez tego jest naprawdę ciężko. Zobacz jak działa konkurencja czy gazety lub inne formy treści, gdzie użyteczny jest copywriting. Jest tego ogrom wiedzy, wiem… ale warto się tego uczyć według mnie. Copywriting jest bardzo ważny i bez niego jest bardzo ciężko. Zobacz co w tym kierunku robią inni. Co mają do zaoferowania? Czym się wyróżniają i jakie mają strategie pisania tekstów? Jak Ty będziesz się tego uczył? Co zrobisz, aby osiągnąć swoje cele na blogu? Warto ogarniać pisanie dobrych tekstów!

Gramatyka.

Tu chyba nie ma o czym pisać. Gramatyka w użytecznym wpisie jest najważniejsza. Nie popełniaj błędów w pisaniu tekstu, bo to dzisiaj jest śmieszne, gdzie masz wszędzie słowniki. Staraj się pisać poprawnie. Błędy odstraszają mnie, a jak z tym jest u Ciebie? Też nie lubisz czytać źle napisanych tekstów?

Dobry tytuł.

Ucz się pisać ciekawe tytuły, które przyciągają do reszty tekstu. Naprawdę warto jest się tego uczyć. Nie jest to proste, ale z czasem to ogarniesz. Pisanie dobrych nagłówków pozwoli Ci na lepsze dotarcie do potencjalnego klienta. Na pewno tu trzeba wiele rzeczy testować, ale jakoś sobie poradzisz! Na pewno nie ma co się za szybko poddawać!

Promocja.

Warto promować swoje teksty i dawać z siebie 100% przy pisaniu nowych treści. Promuj je wszędzie, gdzie się da i dawaj z siebie dużo, bo samo się nie zrobi. Jakie Ty masz pomysły na promocję swojego bloga? Co możesz zrobić, aby ludzie zauważyli Twoje wpisy i potem kupowali Twoje produkty?

Komentarze.

Odpowiadaj na nie i buduj z ludźmi relację i społeczność. Bez tego użyteczny wpis nie będzie tak dobry! Integracja z czytelnikami jest bardzo ważna. Warto rozmawiać z ludźmi i dzielić się wiedzą na dany temat. Jak Ty wdrożysz to u siebie? Najlepiej jest mieć włączone komentarze na blogu i odpowiadać na każdy wpis.

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Marketer Internetowy

Co robisz, aby Twoje wpisy były wartościowe?

Scroll to top