Głupie porady biznesowe, które nie warto znać i stosować

Jakie głupie porady biznesowe często słyszę i mnie wkur… wkurzają? Oto kilka przykładów.

Nie warto wierzyć wszystkim w Internecie. Wszystko trzeba sprawdzić i przetestować u siebie. Nic nie stanie się samo i nic się nie zmieni, jeśli nie zaczniesz działać w odpowiednim kierunku!

Oto głupie porady biznesowe!

  • Zarobisz po jednym dniu pracy. Hihihihihi…. Serio? Kto tak osiąga sukces? Początkujący w życiu nie osiągnie nic po kilku miesiącach a co dopiero po dniach. To nie może być takie proste, bo każdy by osiągał sukces w biznesie czy życiu. Więc dlaczego tyle ludzi namawia do biznesu i chwali się szybkimi efektami? Co oni z tego mają? Jedynie korzyści z tego, że tam wejdziesz. Potem mają Cię w dupie i tyle. Chciałeś szybkiego zarobku, to masz… Nie ma szybkich efektów! No, chyba że pracujesz na swój sukces latami i w jeden dzień jesteś w stanie zrobić dobrą kampanię marketingową!
  • Wszystko za Ciebie zrobią inni. Znowu… WSZYSTKO? Możesz zatrudniać innych do pracy, ale czy wyręczą się z zarządzania dobrze firmą, czy kampanią marketingową? Czy wyręczą Cię z dobrego zatrudniania pracowników? Czy się za Ciebie wysrają za przeproszeniem? Musisz wszystko przenieść na innych, a potem kogo obwinisz, ich czy sam siebie? Kto zatrudnił źle pracownika? Kto dał mu obowiązki? Czyli nie wszystko mogą zrobić inni. Bo ktoś musi odpowiedzieć… Wiele rzeczy na początku będziesz musiał robić sam, więc zabierz się do roboty!
  • Im więcej wydajesz, to masz większe zyski. Czyli co, wydasz 100, to zarobisz 120, więc wydasz 1000, to zarobisz 1200? Nie zawsze tak jest. Ma na to wpływ wiele czynników, więc nie możesz za każdym razem tak liczyć. Czasem są inne dni, inni klienci, inna reklama itp. Musisz zawsze dobrze przeliczyć budżet i dopiero wtedy ruszyć z kampanią. Wiele osób tak głupio przelicza i potem płacz, że nic nie działa. Bo to, to, to… to ich wina, a nie moja! – Jasne! Weź za siebie odpowiedzialność i tyle! Trzeba inwestować mądrze i nie poddawać się, a nie czekać, że pieniądze wszystko załatwią. Inwestuj z głową!
  • Każdy biznes się uda. Gdyby tak było, to biznesów byłoby 1000000000x więcej i nikt by nie pracował na etacie. Tak nie jest. Każdy biznes jest inni i każdy ma inne zalety czy wady. Musisz dobrze poznać rynek, gdy wchodzisz z biznesem. Musisz poznać klientów i ich potrzeby. Dopiero wtedy biznes się uda, gdy nad nim pracujesz ciężko przez miesiące czy lata… Wszystko wymaga czasu, więc zacznij rozwijać się w danym temacie i czekaj na efekty. Ucz się i praktykuj jak najwięcej!
  • Każdy osiąga sukces. Nie każdy… Jak już wcześniej pisałem. Nie ma magicznej regułki. Nie każdemu się udaje, więc musisz zabrać się do roboty i działać każdego dnia. Nie poddawać się (co wiele osób robi). Dopiero potem może się uda. Jest tu także wiele czynników, aby osiągnąć sukces. Nie każdy nadaje się do sukcesu.
  • Wystarczy myśleć o biznesie… I co samo się zrobi? Sam za Ciebie biznes się uda? Hihiihi… Nie ma co komentować nawet.

Jakie są inne i głupie porady biznesowe?

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Marketer Internetowy

A Ty, jaki myślisz o biznesie?

Scroll to top