Pozytywne nastawienie, czy jest to takie proste, jak wielu się wydaje?

Jak tam Twoje pozytywne nastawienie? Czy faktycznie można być pozytywnym w każdej chwili?

Nie zawsze, ale warto praktykować pozytywne nastawienie. Nie jest to zawsze łatwe, ale warto być dobrze nastawionym do życia! Może to wydawać się łatwe, ale zobaczysz w praktyce, że niełatwo jest być ciągle uśmiechniętym i odpowiednie nastawionym.

Czym jest pozytywne nastawienie?

U mnie jest z tym różnie i nie powiem, że jestem osobą pozytywną. Raczej jest to coś pomiędzy. Jak jest u Ciebie? Umiesz być pozytywnym każdego dnia? Nawet, gdy Cię coś wkur#^? No właśnie! Czy można być ciągle pozytywnie nastawionym? Ja tego nigdy nie doświadczyłem, więc nie wiem jak to jest być każdego dnia pozytywnym. Czy robię coś źle, czy po prostu się nie da? Tak się właśnie zastanawiam… Jak tu mieć ciągle pozytywne nastawienie? Chyba jest to u mnie niewykonalne… A jak jest u Ciebie? Walczysz z tym, aby codziennie się zmieniać i ulepszać swoje życie? To nie jest łatwa sprawa, ale musisz zrobić jak najwięcej, aby zacząć nad sobą pracować.

Być ciągle pozytywnym chyba też nie jest takie proste. Wymaga to trochę pracy nad sobą… Może i ja muszę nad tym popracować? Na pewno to jeden z moich priorytetów, a Ty? Chcesz zmienić swoje nastawienie? Ale jak to zrobisz, to już Twoja decyzja i Twoje działanie. Jak będziesz pracował nad swoim, nastawieniem?

Pozytywne nastawienie to nie tylko myślenie pozytywne, ale dobre i pozytywne zachowanie właśnie w gorszych chwilach (co dla mnie jest niewykonalne na tę chwilę). Ale jak będzie u Ciebie to już Twoja decyzja. Wymaga to naprawdę sporej pracy nad swoją mentalnością i nad swoim myśleniem. To ogromna praca, aby mieć pozytywne nastawienie. Wymaga to dużego samozaparcia! Nie wiem, jak to robią ludzie, że są ciągle pozytywnie nastawieni. Da się być w każdej chwili być w 100 procentach nastawionym pozytywnie? Chyba nie, ale chyba nie o to chodzi w byciu pozytywnym. Chodzi o to, aby każdego dnia działać według swojego sumienia i rozwijać siebie i pomagać przy tym innym.

Bardziej chodzi o to, aby widzieć dobre strony swojego działania i danej sytuacji, a nie bycie ciągle zadowolonym. Ale to także wymaga działania i dawania z siebie dwieście procent. Nie jest to i w tym wypadku łatwe. Bo działanie każdego dnia nie jest łatwe. Każdy dzień to będzie walka ze sobą! Ze sobą i swoim nastawieniem!

Dlatego dla mnie bycie nastawionym pozytywnie to ogromna praca nad sobą i nad swoim życiem. Jak to umiesz, to Cię podziwiam, że umiesz być pozytywnym w większości przypadków. Zacznij nad tym pracować, ja też nad tym pracuję… ale jakie będą wyniki? To już zależy od Ciebie… Jak będziesz pracował nad sobą? Masz zamiar być pozytywnie nastawionym? Wiesz, jak będziesz ogarniał pozytywne nastawienie? Czy będzie na początku ciężko? Na pewno, ale nie ma co się poddawać. Zacznij od małych kroków i nie poddawaj się w swoich działaniach!

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Marketer Internetowy

Jak pracujesz nad swoim nastawieniem?

Scroll to top