Dostarczalność maila, co robić, aby maile były czytane?

Jak dostarczalność maila wpływa na Twój email marketing?

Na pewno trzeba nauczyć się wysyłać maile, aby nie wpadały one do spamu. Zależy to też od dobrego systemu email marketingowego! Więc zastosuj się do tych zasad i będziesz mieć wyniki!

Dobra dostarczalność maila, to?

Stosuj się do tych zasad i zrób wszystko, by osiągnąć swoje cele marketingowe!

Używaj dobrego systemu email marketingowego.

To podstawa, aby maile nie wpadały z góry do spamu. Takie rozwiązania są droższe, ale warto zastanowić się nad dobrym systemem  do wysyłania maili. Jest wiele opcji w Internecie, więc wybierz coś dla siebie. Ceny są różne w zależności, czego potrzebujesz.

Adres „OD:”

Musisz mieć dobrego maila, z którego wysyłasz mailing. Nie może być to prosiaczek5667 czy coś jeszcze gorszego. Ma być to Twoje imię, nazwisko, nazwa biznesu lub coś podobnego. Warto się nad tym zastanowić, żeby każdy wiedział, że dany maila to właśnie Ty. Wybierz coś, co daje czytelnikom informację, od kogo mają maila.

Zakończenie subskrypcji

Musi być, aby budować zaufanie czytelników maila. Wiele osób tego nie dodaje lub to utrudnia. Lepiej, jak będzie to widoczne. Jak ktoś nie chce Cię czytać, to nie musi. To tyle. Nie będziesz kogoś o to błagał. Teraz każdy powinien mieć możliwość wypisania się z danej listy mailingowej.

Dobre treści.

Jak będziesz pisał dużo i dobrze to ludzie będą Cię czytać i polecać innym. To proste, a wiele osób wysyła ciągle tylko reklamy biznesu i żeby wejść w ich biznes itp. Lepsze są dobre treści niż takie byle co. Lepiej jest napisać coś wartościowego, ale nie tak często. Jakość nad ilość!

Pisz często.

Na przykład, wysyłając mailing, co tydzień, lub co parę dni. Wtedy każdy będzie oczekiwał, że danego dnia i o danej porze będzie mieć nowy mail od Ciebie. Warto się nad tym zastanowić. Zobacz, jak to działać będzie u Ciebie.

Nagłówek.

Ma być odpowiedni do treści maila i zachęcać do jego otwarcia. Warto się nad nim zastanowić i nie pisać byle czego. Oczywiście nie rób tego co robią spamerzy w swoich mailach. Zobacz, co warto pisać, podglądając konkurencję i dobre maile. Najlepiej testować swoje nagłówki i używać takich, co działają!

Buduj relacje.

Od samego początku, aby czytelnik wiedział, że warto otwierać Twoje maile. Im więcej dajesz, tym więcej otrzymujesz. Nie jest łatwo zbudować dobrą bazę maili.

Jak widzisz, jest wiele sposobów, aby dostarczalność maila była jak największa i jak  najbardziej skuteczna. Co robić, aby wszystko było łatwe w dostarczeniu, to już wiesz. Teraz czeka Cię działania i robienie wszystkiego, co dobre dla Twojego biznesu. Działaj w Internecie z email marketingiem!

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Marketer Internetowy

Jak Ty wpływasz na swoje maile, aby nie trafiały do spamu?

Scroll to top