Dobry webinar, co zawiera i na co zwrócić uwagę?

Co posiada dobry webinar? Co każdy webinar powinien mieć i jakich zasad się trzymać?

Tworzeniem webinaru powinien zainteresować się każdy, kto chce sprzedawać w Internecie. Ja do tego jeszcze dojrzewam i znalazłem kilka porad, które są dobre na początek. Ty chcesz zacząć sprzedawać poprzez webinary, czyli spotkania biznesowe na żywo?

Czy charakteryzuje się dobry webinar?

  • Ciekawe slajdy. Nie mogą być źle napisane lub z błędami. Wszystko ma być dobrze ustawione, żeby nie było problemów w czasie mówienia na webinarze. Postaraj się o to, aby wszystko było ustawione i działało bardzo dobrze. Slajdy mają też mieć dobrą grafikę i wszystko ma być czytelne. Bez tego nie ma co zaczynać webinaru. Przygotuj się już na samym początku. Zrób wszystko, aby Twoje slajdy były ciekawe i nieprzesadzone graficznie. Stwórz swój styl tworzenia webinarów! Warto czymś się wyróżnić w swoich webinarach. Mieć nie tylko ciekawą wiedzę, ale i tworzyć ciekawe slajdy, które przyciągają oko.
  • Wysyłaj slajdy uczestnikom. Miej taki nawyk, aby wysyłać slajdy uczestnikom webinaru. Wiele osób często o to pyta, więc myślę, że warto to robić. To nie jest dużo roboty, a ludzie będą zawsze wiedzieli, że mogą na nie liczyć. Możesz dzięki temu budować listę osób, która jest zaciekawiona tematem. To chyba dobry pomysł, co nie? Sprawdź, czy to jest dla Ciebie!
  • Przypominaj o webinarze. Nie tylko kilka minut przed, ale parę dni przed webinarem. Warto także to robić, dla przypomnienia, aby każdy znalazł na to czas… Żeby potem nikt nie żałował! Więc przypominaj o swoich działaniach w sieci. Pokaż, że masz coś ciekawego do przekazania! Przypominaj o tym, co ludzie osiągną dzięki temu, że będą na Twoim spotkaniu na żywo!
  • Sprawdź wszystko bez uczestników.  Posprawdzaj, co działa i poprawiaj błędy, żeby wszystko było na żywo w porządku. Wtedy nie będziesz zaprzątał głowy sobie błędami, a będziesz skupiony na mówieniu. To chyba oczywiste, aby mieć procedury przy tworzeniu webinaru. Sprawdzaj każdy slajd i przygotować się technicznie do prowadzenia spotkania.
  • Zacznij z opóźnieniem. Zawsze się ktoś spóźni, więc warto i to robić. Parę minut Cię nie zbawi, a parę osób na pewno dojdzie kilka minut po. To też dobry nawyk i warto go wdrożyć. Sprawdź to u siebie!
  • Wyłącz wszystko, co Cię rozprasza. Facebook, maila, telefon i inne przeszkadzacze. Nic nie ma Cię rozproszyć! Webinar wymaga skupienia. Nie możesz ciągle sobie przeszkadzać! Wyłącz wszystko i do boju! Przekaż to, co masz przekazać i będzie dobrze!
  • Odpowiednie treści dla odpowiednich ludzi. Nie rób wszystkiego dla wszystkich. Treści mają być powiązane z daną grupą docelową. Nie możesz mówić do ogrodników o samochodach. Może i będzie mniej ludzi, ale warto dostosować treści do danej grupy. Zastanów się nad tym, co chcesz przekazać.
  • Zabójcze treści. To ma być petarda i tyle! To ma być coś naprawdę super, aby każdy uczestnik miał opad szczęki. To tyle i aż tyle.
  • Dobra organizacja i profesjonalizm. Aby było dobrze to warto być do webinaru przygotowanym. Dobrze poznaj dany temat i stwórz do tego świetne slajdy. Pomyśl, co chcesz przekazać i napisz sobie notatki. Wtedy wszystko pójdzie dobrze i wszyscy będą zadowoleni.

Czym dla Ciebie jest dobry webinar?

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Marketer Internetowy

Co Ty doceniasz w profesjonalnym webinarze?

Scroll to top