Dobry webinar, co zawiera i na co zwrócić uwagę?

Co posiada dobry webinar? Co każdy webinar powinien mieć i jakich zasad się trzymać?

  1. Ciekawe slajdy. Nie mogą być źle napisane lub z błędami. Wszystko ma być dobrze ustawione, żeby nie było problemów w czasie mówienia na webinarze. Postaraj się o to, aby wszystko było ustawione i działało bardzo dobrze. Slajdy mają też mieć dobrą grafikę i wszystko ma być czytelne. Bez tego nie ma co zaczynać webinaru. Przygotuj się już na samym początku.Zrób wszystko ,aby Twoje slajdy były ciekawe i nie przesadzone graficznie. Stwórz swój styl tworzenia webinarów!
  2. Wysyłaj slajdy uczestnikom. Miej taki nawyk, aby wysyłać slajdy uczestnikom webinaru. Wiele osób często o to pyta, więc myślę, że warto to robić. To nie jest dużo roboty, a ludzie będą zawsze wiedzieli, że mogą na nie liczyć. Możesz dzięki temu budować listę osób, która jest zaciekawiona tematem.
  3. Zapraszaj ludzi 20 minut przed rozpoczęciem. Wiele osób tego nie robi, a powinno. Wiele ludzi zapomina i potem nie jest cały pokój konferencyjny. Warto o tym pamiętać i się trzymać tego. Niech przyjdą wcześniej i poczekają niż potem w środku mówienia, ktoś Ci pisze cześć i tak dalej…
  4. Przypominaj o webinarze. Nie tylko kilka minut przed, ale parę dni przed webinarem. Warto także to robić, dla przypomnienie, aby każdy znalazł na to czas… Żeby potem nikt nie żałował! A będzie bo Twoje dobre webinary są najlepsze!
  5. Sprawdź wszystko bez uczestników.  Posprawdzaj co działa i poprawiaj błędy, żeby wszystko było na żywo w porządku. Wtedy nie będziesz zaprzątał głowy sobie błędami, a będziesz skupiony na mówieniu. To chyba oczywiste, aby mieć procedury przy tworzeniu webinaru.
  6. Zacznij z opóźnieniem. Zawsze się ktoś spóźni, więc warto i to robić. Parę minut Cię nie zbawi a parę osób na pewno dojdzie kilka minut po. To też dobry nawyk i warto go wdrożyć.
  7. Wyłącz wszystko co Cię rozprasza. Facebook, maila, telefon i inne przeszkadzacze. Nic nie ma Cię rozproszyć! Webinar wymaga skupienia. Nie możesz ciągle sobie przeszkadzać! Wyłącz wszystko i do boju!
  8. Odpowiednie treści dla odpowiednich ludzi. Nie rób wszystkiego dla wszystkich. Treści mają być powiązane z daną grupą docelową. Nie możesz mówić do ogrodników o samochodach. Może i będzie mniej ludzi, ale warto dostosować treści do danej grupy. Zastanów się nad tym, co chcesz przekazać.
  9. Zabójcze treści. To ma być petarda i tyle! To ma być coś naprawdę super, aby każdy uczestnik miał opad szczęki. To tyle i aż tyle.
  10. Dobra organizacja i profesjonalizm. Aby było dobrze to warto być do webinaru przygotowanym. Dobrze poznaj dany temat i stwórz do tego świetne slajdy. Pomyśl co chcesz przekazać i napisz sobie notatki. Wtedy wszystko pójdzie dobrze i wszyscy będą zadowoleni.

Czym dla Ciebie jest dobry webinar?

Scroll to top