Błędy email marketingu, które warto unikać i nie popełniać!

Jakie błędy email marketingu popełniamy zbyt często?

Czego warto unikać w swoim działaniu email marketingowym? O czym warto wiedzieć, aby rozwijać się w sieci poprzez stosowanie email marketingu? Czy łatwo jest działać poprzez wysyłanie emaili?

Jakie są błędy email marketingu?

Zastanawiałeś się, co jest ważne w wysyłaniu maili do ludzi ze swojej listy?

Pisanie od nieaktywnych ludzi.

To częsty błąd początkujących. Jeżeli nie masz do kogo pisać, to nie pisz i tyle, a nie wymyślaj np.z kupionymi bazami czy mailingami. Sam zbieraj maile poprzez reklamę lub inny sposób na budowę listy adresowej. Rób to z rozwagą i dobrym wyczuciem, aby klienci na liście byli jak najlepsi. Staraj się budować dobre listy z dobrą konwersją. Warto czyścić listę z nieaktywnych ludzi. To oszczędność pieniędzy. Oszczędność, którą możesz wykorzystać na reklamę lub na inną formę promocji. Więc pisz tylko do tych, którzy chcą czytać Twoje emaile. To nie jest łatwe zadanie, aby zawsze pisać interesująco, ale nie można się poddawać! Pisanie dobrych maili można się nauczyć! Jaką Ty wiedzą zastosujesz, aby dawać wartość poprzez pisanie emaili?  Zastanów się, czy pisanie jest dla Ciebie i czy masz na to budżet i odpowiedni ruch na swoją stroną, dzięki której pozyskujesz emaile.

Zbyt częste pisanie.

Jak ja często to widzę! To ogromny błąd… Piszą i piszą i piszą i ciągle to samo i to samo. KUP! KUP! KUP! Nosz kurde… serio? Tak to nie ma co działać w email marketingu. Jeszcze, żeby dodawali do tego wartość, ale nie! To gówno i tyle. Szkoda nerwów na takie maile. Jeszcze gorzej, jak nie da się wypisać z listy, bo jest to utrudnione. Nie ma sensu, tylko sprzedawać. Musisz dać dużo wartości, aby ludzie Ci zaufali! Pisanie ciągle o kupowaniu nic Ci nie da! Trzeba dawać też dużo wartości i przekazywać ją w odpowiedni sposób. To sporo pracy, ale nie ma co się poddawać! Trzeba zrobić wszystko, by pisać w odpowiedni sposób i rozwijać swoją listę potencjalnych klientów.

SPAM.

Tego chyba nie trzeba wyjaśniać. Nie spamuj i tyle. To najgorsze co możesz zrobić. Dlatego nigdy nie rób tego  i staraj się pisać dobre i wartościowe maile. Unikaj spamowania i nachalnej sprzedaży. Rób wszystko, aby Twoje działanie było dobre i to naprawdę dobre. Spam to najgłupsza rzecz, jaką możesz zrobić, więc unikaj tego z daleka!

Brak dobrej oferty.

Ah… wyślę byle co i może ktoś kupi! Serio? Hehehe… nie ma co myśleć, że kupi jak Twoja oferta to po prostu gówno. Jak wiele osób wymyśla z ofertami totalnie z czapy. I jeszcze mają pretensję, że nie ma sprzedaży! To jest dopiero dobre… Oferta ma wybić z kapci Twoich czytelników! Masz pomysł na takie treści? Wiesz, jak będziesz rozwijał swoją listę? Wiesz, co jej dostarczyć? Z czego ludzie będą zadowoleni?

Brak wartości.

To jeszcze lepsze. Wysyłaj głupoty i byle co, a potem płacz, że nie kupują! Hihi… i dobrze jak nie umiesz pisać dobrych maili z wartościowymi treściami i produktami. Pisz wartościowe rzeczy, a z czasem może ktoś uzna, że warto być z Tobą i coś od Ciebie kupić. Wartość! Wartość! Na co czekasz? Napisz coś wartościowego! Zabierz się za działanie i rozwijaj siebie jako dobry sprzedawca online.

Źle dobrana grupa docelowa.

Nie wiesz, do kogo piszesz? To po co piszesz? Chociaż stwórz sobie profil idealnego klienta i do niego pisz. Z czasem poznasz statystyki swoich klientów i będzie Ci łatwiej pisać do nich ofertę czy jakiś wartościowy mailing.

Brak segmentacji.

Podziel swoich klientów ze względu na to np., jak kupują czy co ich interesuje. Wtedy łatwiej będzie Ci pisać czy pokazywać ofertę. Po prostu naucz się dobrze segmentować swoją listę adresową.

Jakie Ty popełniasz błędy email marketingu? Co powoduje, że je ciągle popełniasz? Co zmienisz w swoim działaniu email marketingowym?

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Marketer Internetowy

Jakich błędów unikać?

Scroll to top