Dobry ranking bloga, co robić, aby był on bardzo wysoki?

Dobry ranking bloga to rzecz, na którą musisz zwrócić uwagę, blogując i pisząc coś w Internecie. Masz dobry ranking jako bloger, gdy?

No właśnie! Kiedy jesteś dobrym blogerem i co robić, aby takim zostać? Czeka Cię sporo pracy, aby ogarnąć swojego bloga, ale nie ma co się poddawać! Każdy dzień to nowe możliwości, więc nie poddawaj się za szybko. Trzeba działać i robić jak najwięcej, aby osiągnąć cel!

Kiedy masz dobry ranking bloga?

Kiedy widzisz, że Twój ranking, jako blogera wzrasta?

Masz opinie/rekomendacje.

Gdy masz opinię o swoim blogowaniu, to jakoś lepiej się bloguje i więcej osób z ciekawości wchodzi na bloga. Musisz więc robić wszystko, aby Twój blog miał jak najwięcej opinii na temat tego, o czym piszesz. Możesz mieć specjalną zakładkę do tego lub zbierać opinie z komentarzy i zrobić z tego jakiś wpis. Możesz też za pozwoleniem publikować ciekawe opinie z maili. Sposobów na zdobycie opinii jest tysiące, więc rób wszystko, aby mieć ich jak najwięcej. Jak Ty budujesz opinie o swoim blogu? Co jest według Ciebie ważne w blogowaniu? Czy budowa rekomendacji jest dobrym sposobem na dobry ranking bloga? Jak Ty budujesz opinie o swojej marce, jako blogera? Jak możesz być coraz lepszym w tym, co robisz? Masz na siebie pomysł i wiesz, co chcesz osiągnąć?

Tworzysz wartościowe treści.

O tym chyba nie muszę wspominać! To podstawa każdego bloga i tyle…! Bez dobrych treści będzie Ci ciężko cokolwiek zrobić i budować dobry ranking bloga. Postaraj się pisać o tym co potrafisz najlepiej i nie poddawaj się za szybko. Na początku będzie na pewno ciężko, ale warto zabrać się za porządne blogowanie. Będzie wiele porażek i wątpliwości, ale trzeba wytrwać te najgorsze chwile. Zastanów się, jakie wartościowe rzeczy chcesz tworzyć na swoim blogu? Jakie masz pomysły na swoje wpisy i co chcesz zmienić w życiu swoich czytelników? Ile masz czasu, aby blogować naprawdę dobrze? Co chcesz przekazać swoim czytelnikom?

Analiza ruchu.

Skąd pochodzi najwięcej użytkowników? Wiesz to? Na pewno masz jakieś statystyki, które pokazują co i jak. Po analizie na pewno wiesz, skąd pochodzi największy ruch. Musisz zbudować ruch na bloga i zobaczyć skąd ludzie przychodzą. Na początku na pewno nie będzie dużo tych statystyk, ale z czasem będzie ich coraz więcej i więcej. Wtedy lepiej poznasz swoich czytelników. Na pewno znajdziesz coś, co sprawi, że będzie dużo ruchu na blogu. Warto to analizować i sprawdzać, co jest ważne dla Twoich czytelników? Co lubią czytać? Jakie wpisy na blogu lubią? Sprawdzasz ranking swoich wpisów i wiesz, o czym pisać, aby mieć coraz lepsze wyniki w branży?

Budowa linków do bloga.

Warto też pomyśleć o SEO na swoim blogu. Warto znać podstawy SEO i optymalizować i budować linki do bloga. To wymaga dużej pracy i wiedzy, ale z czasem będzie coraz lepiej  i lepiej. Nie chcę się tu o tym rozpisywać, ale rób wszystko, aby mieć jak najlepszą pozycję w wyszukiwarce. Pracuj nad swoim blogiem i jego optymalizacją. Zacznij rozwijać się w blogowaniu. Zacznij ogarniać pozycjonowanie swojego bloga!

Odpowiadasz na komentarze.

O tym nie muszę wspominać????

Ejjj… może warto odpisywać na nie? A jak Ci się nie chce, to i tak buduj relację z czytelnikami. Odpowiadaj na pytania i odpowiedzi swoich czytelników. Będzie Ci łatwiej poznać ich problemy i dawać im rozwiązania. Wszystko wymaga czasu, ale potem będzie Ci łatwiej poznać swoją niszę i ludzi, którzy w niej są. Może stworzysz dla nich ciekawy produkt? Warto odpowiadać na pytania i dzielić się swoją wiedzą. Jak Ty to wykorzystasz, to już Twoja decyzja. To Twój blog!

Jesteś obecny w mediach społecznościowych.

I dodawaj tam ciekawe przemyślenia czy opinie. Pokaż ciekawe treści. Dodawaj tam coś codziennie i znowu… Buduj relację! Bez relacji ciężko Ci będzie poznać swoich czytelników i ich problemy. Warto łączyć blogowanie z mediami społecznościowymi. To wymaga pracy, ale może jakoś dotrzesz do innych ludzi? Może stworzysz ciekawy profil w portalach społecznościowych? Może zbudujesz coś, co wybije dodatkowo bloga?

Słuchaj czytelników.

Czego oczekują od Twojego bloga? Co warto dodawać na niego, aby treści były często czytania i udostępniane? Zastanów się nad tym, mając pod uwagę czytelników i ich problemy. Musisz dobrze poznać swoją niszę i czytelników, aby osiągnąć swoje cele blogowe. Wykorzystaj wiedzę o klientach w praktyce!

Miej plan blogowania.

Musisz wiedzieć, do czego dążysz i jakie masz cele. Wiesz, do czego dążysz w blogowaniu?

Często piszesz…

Pisz tyle, w jakim stopniu masz ochotę. To Twój blog i warto o niego dbać i mieć na uwadze czytelników.

Jaki według Ciebie jest dobry ranking bloga? Co robić, aby być wysoko w rankingach popularności?

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Marketer Internetowy

Jak Ty dbasz o swojego bloga?

Scroll to top