Jak rozpieprzyć biznes? Czego nie warto robić w biznesie?

Jak rozpieprzyć biznes, aby nie dawał on radości i był ciągle nieopłacalny?

Działanie w sieci, czy poza nią wymaga czasu i duuużo pracy. Co Ty zrobisz, aby osiągnąć swoje cele? Co warto wiedzieć przy działaniu? Czy będzie lekko? Na pewno nie, ale nie ma co się poddawać. Masz wiele rzeczy do zmiany w życiu!

Jak rozpieprzyć biznes i nie mieć wyników?

Zastanów się nad tym, czego nie warto robić? Czy łatwo jest popełniać te błędy? Łatwo! Więc unikaj ich codziennie, bo nie warto robić tego, co oddala Cię od sukcesu!

Brak testów marketingu i sprzedaży.

Wszystko, co robisz w biznesie, musi być przetestowane i sprawdzone u siebie. Są różne biznesy i różne rzeczy na dany biznes działają. Wszystko wymaga testów i to dobrych testów, a nie byle jakich.

Każda rzecz, która Cię wzbudzi u Ciebie zainteresowanie i którą będziesz chciał u siebie w biznesie, musi być dobrze sprawdzona i przetestowana. Każdy biznes jest trochę inny i nie ma co myśleć, że jest złota reguła…  Wiesz, że takiej nie ma? A Ty pewnie ciągle jej szukasz, bo wiele ludzi obiecuje złote góry i szybkie zyski. Może raz czy drugi się uda zarobić, ale co jak dana rzecz padnie i Ty stracisz źródło dochodu?

Zastanów się nad tym czego oczekujesz od biznesu i jakie masz wobec niego cele.

Brak wyrobionej przewagi konkurencyjnej.

Tego nie robi naprawdę sporo biznesów. Bez przewagi jak chcesz się rozwijać? Co takiego da Ci przewagę nad resztą? Co to może być? Zastanów się!

To nie jest często łatwa sprawa, ale co da Ci naprawdę dużą przewagę? Jaką przewagę ma każdy z biznesów w danej niszy? Jak Ty możesz się wybić? Co da Ci większe zyski? Co warto wiedzieć na temat swojej niszy? Czy wszystko o niej wiesz?

Rób wszystko, aby wypracować u siebie przewagę nad resztą! Wymyśl, sprawdź i zastosuj w praktyce!

Brak USP.

Warto mieć swoją unikalną propozycję sprzedaży. To wyróżnia każdy biznes i daje Ci ogrom przydatnych informacji, gdy robisz to dobrze. Możesz ją stworzyć dla siebie i innych biznesów, aby je lepiej poznać.

To wielkie, małe ćwiczenie, które pomoże Ci w budowaniu swojego biznesu. Lepszego biznesu… Wszystko wymaga pracy nad biznesem, ale to chyba o to w tym chodzi, aby rozwijać się i szukać rozwiązań?

Ciągły strach.

Dotyka to wielu przedsiębiorców. Każdy czegoś się boi i nie ma sukcesów, gdy ten strach nas ogarnie, ale warto nad nim ćwiczyć i starać się działać nad swoim biznesem.

Strach jest najgorszym z możliwych wymówek i wiele osób im wierzy i nie robi nic! To jest smutne, ale jakie prawdziwe dla wielu osób. Więc musisz pokonać swój lęk i to nie będzie łatwa droga!

Brak ryzyka.

Czasem trzeba zaryzykować i ponieść się emocjom! Ale wymaga to wyczucia i zaangażowania. Samo się nie zrobi! Ale ryzyko jest częścią każdego biznesu. U mnie z ryzykiem jest ciężko, ale trzeba to jakoś pokonać. Zrobić ten pierwszy krok i zaryzykować!

Mało działania.

Wiele osób myśli, że samo się zrobi i nie trzeba działać w biznesie. Jak oni się mylą?!

Przecież biznes to na początku ogromna ilość pracy i wiedzy, którą trzeba zdobyć! Myślisz, że każdy biznes to siedzenie przed TV i czekanie? Czekanie na co? Na $$$?

Heheh, czekaj dalej… i pewnie się nie doczekasz! Wiesz już, jak rozpieprzyć biznes? Nie działaj i to osiągniesz!

Perfekcjonizm.

To i mój problem, gdy prowadzę bloga. Z tym jest ciężko i wielu to dopada. Ale nie ma nic gorszego niż poddanie się i brak działania. Bo…

…brak ciągłej nauki i poszerzania wiedzy.

To najgorsze co możesz zrobić! Codziennie trzeba się czegoś uczyć i rozwijać swoje pasje i zainteresowania. Nie będzie lekko, ale trzeba sobie radzić z porażkami i błędami. Jak Ty to zrobisz? Co chcesz osiągnąć i czy faktycznie chce Ci się działać? Jak pracujesz nad swoją motywacją?

Jakie masz pomysły na to jak rozpieprzyć biznes? Czego nie warto robić według Ciebie?

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Marketer Internetowy

No jak jeszcze?

Scroll to top