Dobre nawyki blogowania, co warto robić na blogu?

Jakie są dobre nawyki blogowania? Co warto wiedzieć, prowadząc bloga?

Blogowanie jest super, jeśli znasz zasady działania. Nic samo Cię nie spotka! Trzeba sobie zapracować na sukces i nie poddawać się, gdy coś nie wychodzi. Masz wiele możliwości blogowania, więc wybierz coś dla siebie!

Dobra nawyki blogowania, to?

  • Pisz na interesujący Cię temat. Jeżeli będziesz pisać z przymusu, to każdy to zauważy. Pisz o tym co Cię interesuje i motywuje do dalszej pracy. Bez tego nie ma sensu działać i pisać bloga. Po prostu pisz i pisz i pisz. Jeżeli temat Cię interesuje, to będzie Ci łatwo pisać. Każdy zauważy, że masz do tego smykałkę i że warto Cię czytać. Pisanie o swojej pasji jest dla mnie bardzo ważne. A dla Ciebie? Co powoduje, że chce Ci się pisać i rozwijać w danym temacie?
  • Konsekwencja i dyscyplina. Bez tego nie ma sensu działać, bo to bardzo ważne nie tylko w blogowaniu, ale i w całym życiu. Przystosuj swoje działanie tak, żeby to stało się czymś naturalnym. Dodawaj zgodnie ze swoim harmonogramem lub zgodnie z tym jakie to rynek i jak często warto coś dodawać. Nie ma co się przejmować, gdy coś nie wychodzi, ale nigdy się nie poddawaj i nie porzucaj bloga. Wytrwałość w blogowaniu jest bardzo ważna i trzeba działać na maksa, tworząc swojego bloga. Nie będzie Ci łatwo na początku, ale co zrobisz? Powinieneś nauczyć się dyscypliny i wytrwałości.
  • Jakość. Postaw na to od samego początku. Nie możesz pisać byle co i byle jak, bo to się czuje, gdy się czyta lub ogląda bloga. Warto więc mieć jakościowe tematy na blogu i się trzymać swojego ulubionego tematu. Pisz najlepiej, jak potrafisz. Nie możesz dodawać byle czego. Staraj się ulepszać swoje wpisy i poprawiać je w miarę możliwości. Na pewno Twoje wpisy będą super i znajdziesz swój styl pisania.
  • SEO. To warto poznać tak, żeby dostosowywać swoje wpisy pod ruch wyszukiwarek, ale i samych czytelników. Nie musisz kupować od razu kursu za parę tysięcy, ale warto przejrzeć fora czy blogi na ten temat. Bardzo przydatna jest też wtyczka SEO Yoast, która pomaga w tym bardzo dużo i nie trzeba się znać bardzo dobrze na temat pozycjonowania. Sama wtyczka to nie wszystko, trzeba też działać poza swoim blogiem i tworzyć ciekawe linki do swojego bloga.
  • Badanie rynku. Przed pisaniem bloga warto to zrobić i zobaczyć czy w ogóle warto jest na dany temat, coś pisać. Zobacz czy są czasopisma, czy blogi na ten temat. Czy są reklamy gdy wpiszesz daną frazę w wyszukiwarce? Po prostu zbadaj sobie rynek przed zaczęciem, aby zobaczyć czy warto jest coś, w danym temacie działać. To podstawowa czynność! Czyli badanie rynku przed pisaniem bloga. Nie możesz zgadywać, aby potem nie mówić, że nie masz czytelników!
  • Komunikacja. Postaw na jakościową komunikację na swoim blogu. Dodaj możliwość komentowania i pisania do Ciebie. Po prostu bądź dla swoich czytelników bliską osobą! Buduj społeczność na swoim blogu. Staraj się być pomocnym i bliskim dla czytelników!

Jakie nawyki blogowania są dla Ciebie ważne?

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Marketer Internetowy

Jakie Ty masz nawyki?

Scroll to top