Dobre badanie rynku to podstawa! Od czego zacząć?

Badanie rynku to postawa. A wiele osób o tym zapomina! 

Jak Ty to rozwiążesz? Jak Ty przeanalizujesz swoje działania i niszę, w której działasz? Co robisz, aby dobrze poznać potrzeby ludzi z branży? 

Badanie rynku to podstawa! 

Czemu nie badasz niszy, zanim zaczniesz tworzyć jakieś produkty lub coś wprowadzać na rynek? Na co Ty liczysz? Że wszystko sprzedasz i będziesz zadowolony? Heh! To dlatego nie masz wyników, bo udajesz tylko, że się rozwijasz. Myślisz, że sprzedasz byle co i będziesz miał z tego kokosy? Że ludzie kupią każdą historyjkę i wszystko będzie się sprzedawać? Wiele osób tak myśli. A to, że ktoś robi coś poniżej kosztów to już sprawa dużych korporacji. Ty sam nie jesteś w stanie działać w taki sposób co duże firmy. Nie masz takich budżetów. Więc trzeba dobrze zbadać rynek, gdy zanim jeszcze zaczniesz myśleć o produkcie. 

Musisz zrozumieć, że nic nie przychodzi samo. Że jak się poddasz, to nie będziesz miał efektów. A liczenie na to, że “Się Uda” nie ma sensu! Musisz zrobić wszystko, aby osiągnąć cele, ale nie idź drogą zgadywania, bo to nic nie da. A wiele osób tak robi. Wiele osób kombinuje i nie widzi tego, że badanie rynku to podstawa i że trzeba poświęcić czas na działanie. A nie liczyć na to, że jak raz Ci się uda coś sprzedać, to będzie tak już zawsze. Mało rzeczy działa zawsze, więc trzeba się dostosować. Robić wszystko, aby sprzedaż była jak najlepsza. 

Zastanów się jak Ty możesz zmienić swoją strategię sprzedaży. Co możesz zmienić, aby ludzie kupowali od Ciebie rozwiązania? To nie są łatwe tematy! Promocja swojej oferty również nie jest łatwa. Bo to wymaga dobrego poznania niszy i zaangażowania. Więc zacznij od czegoś małego. Może jakiś blog? Żeby poznać swoich czytelników i ich problemy? Ale blogowanie też nie jest dla wszystkich. Może jakiś kanał na YouTube? To też jest ciekawy sposób na poznanie potrzeb ludzi w danym temacie. Na pewno są to czasochłonne sprawy i trzeba wielu działań, aby się wykazać w danym temacie. Noi też jest konkurencja. Jednak warto spróbować działać w tych sferach, bo może blogowanie jest już jakieś staroświeckie, to już tworzenie wideo jest bardzo popularne. Wybierz coś dla siebie! 

Zastanów się tylko nad tym, w czym chcesz się rozwijać. I czego ludzie potrzebują? Jak Ty możesz się w tym znaleźć? Ludzie szukają porad kosmetycznych i lubisz się malować? To już jest jakiś początek. Możesz zacząć działać w tym kierunku, jeśli masz w tym jakieś doświadczenie. To samo z marketingiem czy programowaniem. Szukaj co Cię interesuje i sprawdzaj, czego potrzebują ludzie. Rozumiesz? O to chodzi, aby wejść w to, co ludzie szukają. Aby sprawdzić się w tematach, które sprawiają Ci przyjemność. I może połączyć to z dobrym badaniem rynku. Szukać możliwości w tym, co Cię interesuje. A nie wymyślać i być tam, gdzie wszyscy. 

Rozumiesz ten koncept? Wiesz, jak masz zacząć? Badanie rynku i podstawa! Musisz ogarnąć to, że najpierw musisz zbadać to, czego ludzie potrzebują i w czym Ty jesteś chociaż dobry. Połącz te dwie sprawy i być może będzie Ci trochę łatwiej rozwinąć się w danym temacie. Na pewno czeka Cię sporo pracy, ale nic na to nie poradzisz. Musisz zacząć od tego, co Cię interesuje! Sprawdzać jak działa marketing i sprzedaż na tematach, które Cię interesują. Abyś zrozumiał, jak powinno się działać potem w innych tematach, które są może bardziej dochodowe. 

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Marketer Internetowy

Jak Ty zaczynałeś badać rynek?

Scroll to top