Dlaczego warto blogować? W czym pomaga Ci blogowanie?

Dlaczego warto blogować? Co powoduje, że ja lubię blogować?

Blog jest świetnym narzędziem marketingowym. Pozwala każdemu publikować wpisy i rozwijać się w czasie blogowania. Zawsze staraj się więc dostarczać bardzo dużo wartości czytelnikowi i bądź regularny w pisaniu.

Dlaczego więc warto blogować?

Co masz do przekazania ludziom z niszy? Co masz do zmiany w postrzeganiu danego tematu? Co możesz zmienić w swoim życiu, dzięki blogowaniu?

To możliwość rozwoju.

I to bardzo duża możliwość rozwoju. Blog pozwala na rozszerzenie swoich zainteresowań. Pomaga w  wyszukiwaniu coraz to nowszych informacji na temat związany z Twoją tematyka bloga. Blog pozwala na rozwój w danej dziedzinie. To super, że blogując, tak bardzo się rozwijamy i mamy coraz większą wiedzę na dany temat. To dla mnie jest naprawdę bardzo duża zaleta blogowania. Dzięki blogowaniu bardzo się rozwijam. Ucząc innych ja sam bardzo dużo się uczę i mam coraz większy warsztat umiejętności. Blogowanie nie jest takie proste, jakby się wydawało. Wymaga to czasu i poświęceń, ale na pewno z czasem to wszystko się do Ciebie zwróci. Nie będzie zawsze lekko, ale dasz radę. Dlaczego warto blogować? Oto moje inne zalety blogowania…

Poznasz innych wspaniałych ludzi.

Możesz poznać nowe osoby poprzez blogowanie. Poznasz innych ludzi z podobnymi zainteresowaniami. Poznasz może jakiegoś eksperta z którym zrobisz wywiad. Nigdy nie wiadomo. Dzięki facebookowi, twitterze i innych mediom społecznościowym, możesz poznać nieograniczoną ilość osób. To w tym wszystkim jest najlepsze, że masz coraz większą grupę ludzi i tworzysz markę i społeczność wokół siebie. Budowanie nowych kontaktów jest bardzo ważne i trzeba się nad tym zastanowić jak to zrobić dobrze. Nie jest to takie łatwe, ale wymaga dzielenia się wiedzą. Budowa społeczności daje Ci nowe wyzwania i dzięki temu masz coraz więcej czytelników.

Zostaniesz lepszym pisarzem.

To oczywiste, że wraz z kolejnymi wpisami będziesz pisać coraz lepiej na swój ulubiony temat. Nie porównuj się do innych czy swoich starych wpisów. Piszesz jak umiesz, a nie wymyślaj, że nie masz na początku dużo pomysłów. To przyjdzie z czasem, gdy będziesz się zagłębiał w dany temat i blogowanie. Ja piszę coraz lepiej i czuję się w tym coraz lepiej. Nie jest to łatwe na początku, ale wierzę, że ogarniesz temat i będzie super! Nie ma co się poddawać za szybko. W końcu osiągniesz cel blogowy. Już wiesz, dlaczego warto blogować?

Blog pobudza kreatywność.

Jeżeli już blogujesz to powinieneś wiedzieć o co mi chodzi. Blog pobudza Twoje szare komórki do wymyślania coraz to nowszych wpisów i nowych tematów, które chcesz poruszyć. Dla mnie to jest też duża zaleta. Wszystko można zrobić dzięki kreatywności, ale wymaga to pracy i działania mimo różnych przeciwności. Kreatywność w blogowaniu jest bardzo ważna i trzeba ją ciągle pobudzać. Jest na to wiele sposobów. Im więcej piszesz, tym więcej masz pomysłów na działanie.

Możesz pomagać innym ludziom.

Nie ma chyba nic lepszego niż pomaganie innym ludziom. Dzięki swojej własnej wiedzy możesz pomóc osobie początkującej w danym temacie. Na pewno taki czytelnik będzie często odwiedzał Twojego bloga. Pomaganie jest super w blogowaniu. Rozwijasz siebie i zarazem pomagasz w problemach niszy. Nie jest to łatwe, ale bardzo wartościowe dla Ciebie i Twoich czytelników.

Jak widzisz jest tego trochę. Na pewno jest tego więcej, ale czekam na Wasze propozycje w komentarzach.

Dlaczego warto blogować według Ciebie?

1 Comment

  1. Tomasz Chrobak20 października 2015

    Dlaczego Ty blogujesz?

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to top