Dlaczego warto blogować? W czym pomaga Ci blogowanie?

Dlaczego warto blogować? Co powoduje, że ja lubię blogować?

Blog jest świetnym narzędziem marketingowym. Pozwala każdemu publikować wpisy i rozwijać się w czasie blogowania. Zawsze staraj się więc dostarczać bardzo dużo wartości czytelnikowi i bądź regularny w pisaniu. Blog pomoże CI w budowie osobistej relacji z innymi klientami. Możesz się na blogu wykazać i dzielić swoją wiedzą. Co robisz, aby blogować skutecznie?

Dlaczego więc warto blogować?

Co masz do przekazania ludziom z niszy? Co masz do zmiany w postrzeganiu danego tematu? Co możesz zmienić w swoim życiu, dzięki blogowaniu?

To możliwość rozwoju.

I to bardzo duża możliwość rozwoju. Blog pozwala na rozszerzenie swoich zainteresowań. Pomaga w  wyszukiwaniu coraz to nowszych informacji na temat związany z Twoją tematyka bloga. Blog pozwala na rozwój w danej dziedzinie. To super, że blogując, tak bardzo się rozwijamy i mamy coraz większą wiedzę na dany temat. To dla mnie jest naprawdę bardzo duża zaleta blogowania. Dzięki blogowaniu bardzo się rozwijam. Ucząc innych, ja sam bardzo dużo się uczę i mam coraz większy warsztat umiejętności. Blogowanie nie jest takie proste, jakby się wydawało. Wymaga to czasu i poświęceń, ale na pewno z czasem to wszystko się do Ciebie zwróci. Nie będzie zawsze lekko, ale dasz radę. Dlaczego warto blogować? Przede wszystkim, aby wyrazić siebie. Możesz pokazać swoje doświadczenie i wiedzę. Możesz zapisywać swoje zainteresowania! Możesz robić na blogu, co chcesz i pokazywać swoje pasje. Możesz się podzielić z innymi wieloma tematami!

Poznasz innych wspaniałych ludzi.

Możesz poznać nowe osoby poprzez blogowanie. Poznasz innych ludzi z podobnymi zainteresowaniami. Poznasz może jakiegoś eksperta, z którym zrobisz wywiad. Nigdy nie wiadomo. Dzięki facebookowi twitterze i innych mediom społecznościowym możesz poznać nieograniczoną ilość osób. To w tym wszystkim jest najlepsze, że masz coraz większą grupę ludzi i tworzysz markę i społeczność wokół siebie. Budowanie nowych kontaktów jest bardzo ważne i trzeba się nad tym zastanowić jak to zrobić dobrze. Nie jest to takie łatwe, ale wymaga, dzielenia się wiedzą. Budowa społeczności daje Ci nowe wyzwania i dzięki temu masz coraz więcej czytelników. Szukaj ludzi o podobnych zainteresowaniach. Buduj z nimi relację i dziel się z innymi blogerami wiedzą…

Zostaniesz lepszym pisarzem.

To oczywiste, że wraz z kolejnymi wpisami będziesz pisać coraz lepiej na swój ulubiony temat. Nie porównuj się do innych czy swoich starych wpisów. Piszesz, jak umiesz, a nie wymyślaj, że nie masz na początku dużo pomysłów. To przyjdzie z czasem, gdy będziesz się zagłębiał w dany temat i blogowanie. Ja piszę coraz lepiej i czuję się w tym coraz lepiej. Nie jest to łatwe na początku, ale wierzę, że ogarniesz temat i będzie super! Nie ma co się poddawać za szybko. W końcu osiągniesz cel blogowy. Już wiesz, dlaczego warto blogować?

Blog pobudza kreatywność.

Jeżeli już blogujesz, to powinieneś wiedzieć, o co mi chodzi. Blog pobudza Twoje szare komórki do wymyślania coraz to nowszych wpisów i nowych tematów, które chcesz poruszyć. Dla mnie to jest też duża zaleta. Wszystko można zrobić dzięki kreatywności, ale wymaga to pracy i działania mimo różnych przeciwności. Kreatywność w blogowaniu jest bardzo ważna i trzeba ją ciągle pobudzać. Jest na to wiele sposobów. Im więcej piszesz, tym więcej masz pomysłów na działanie. Dzięki blogowaniu możesz uczyć się w wyjątkowy sposób. Dzięki blogowaniu analizujesz temat i jesteś w nim coraz lepszy. Możesz poszerzać swoje horyzonty i być coraz lepszym!

Możesz pomagać innym ludziom.

Nie ma chyba nic lepszego niż pomaganie innym ludziom. Dzięki swojej własnej wiedzy możesz pomóc osobie początkującej w danym temacie. Na pewno taki czytelnik będzie często odwiedzał Twojego bloga. Pomaganie jest super w blogowaniu. Rozwijasz siebie i zarazem pomagasz w problemach niszy. Nie jest to łatwe, ale bardzo wartościowe dla Ciebie i Twoich czytelników.

Jak widzisz, jest tego trochę. Na pewno jest tego więcej, ale czekam na Wasze propozycje w komentarzach.

Dlaczego warto blogować według Ciebie?

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Tomasz Chrobak
8 lat temu

Dlaczego Ty blogujesz?

Scroll to top