Darmowe sposoby promocji strony, co warto o tym wiedzieć?

Czym są darmowe sposoby promocji strony? Może sam zastanawiasz się, mając stronę internetową, dlaczego nie masz tylu odwiedzających, ile chcesz.

Problemem może być właśnie słaba promocja strony. Jakie są darmowe sposoby promocji strony? Na co warto zwrócić uwagę przy promowaniu swojej strony? Co możesz zrobić, aby osiągnąć swoje cele? Cop według mnie jest ważne? O czym warto wiedzieć, promując stronę w Internecie?

Jakie są darmowe sposoby promocji strony?

Masz pomysł na promocję swojej strony? Wiesz, co chcesz, dzięki niej osiągnąć? Jakie chcesz mieć wyniki sprzedażowe na swojej stronie? Masz coś do przekazania swojej niszy i wiesz, do czego dążysz w swoim działaniu w Internecie?

Znajdź podobne strony i komentuj!

Pierwszym sposobem jest znalezienie stron, które mają podobną tematykę na stronie. Najlepiej gdyby były to blogi, bo masz tam możliwość komentowania wpisów. Postaraj się komentować odpowiednio. Spróbuj wcześniej przeczytać dokładnie wpis na danym blogu, a dopiero wtedy komentuj. Każdy komentarz pisz tak, jakbyś pisał do siebie. Warto dobrze się nad każdym wpisem zastanowić i dawać z siebie wszystko w każdym komentarzu.

To wszystko wymaga pracy nad blogiem i to dużej pracy, ale z czasem będziesz to robić coraz sprawniej. To darmowy sposób, ale wymaga dużo czasu. Trzeba robić to dość konsekwentnie i nie poddawać się za szybko. To wymaga ogromu czasu i energii, ale myślę, że to dobry sposób na darmowe sposoby promocji strony. Nie zawsze się to chce. Ja sam muszę nad tym popracować. Ty też zacznij! Warto budować świadomość, że Twoja strona istnieje.

SEO! 

Warto zainwestować w promowanie w wyszukiwarkach. Co robisz, aby Twoja strona była widoczna w Google, Bing czy innych wyszukiwarkach? Dostosuj swoje artykuły na stronie do swoich klientów i do wyszukiwarek. Zastanów się nad tym, co jest ważne dla Twoich odbiorców? Co masz do zaprezentowania innym? Jak budujesz elementy swojej strony, aby działała ona dobrze? Jakie ustawisz nagłówki i jak będzie wyglądała reszta tekstu? Jak Twoja strona może być coraz wyżej w wynikach wyszukiwania?

Fora internetowe

Kolejnym sposobem na promocję strony są fora internetowe. Najlepiej gdyby było to forum powiązane z tematem Twojej strony. Nie spamuj linkami na forum zaraz po zarejestrowaniu (większość i tak zostanie skasowana, szkoda Twojej pracy). Zostań aktywnym użytkownikiem forum i dopiero wtedy zostaw link w sygnaturce czy profilu. Osoby, które zobaczą Twoje wartościowe posty, na pewno dużo chętniej będą klikać w Twoje linki. Fora niestety powoli umierają moim zdaniem i ciężko znaleźć coś bez spamu. Jak znajdziesz, to trzeba się udzielać. Dlatego należałoby być na grupach na Facebooku, to takie współczesne formy forów internetowych.

Social media

Stwórz Fanpage swojej strony na Facebooku i dodawaj tam informacje o nowych aktualizacjach i nowościach na Twojej stronie. Bądź aktywnym użytkownikiem i dodawaj ciekawe linki czy zdjęcia. Tutaj jest podobnie jak na forach internetowych. Nie możesz bezmyślnie spamować. Nawiązuj więc relacje z osobami na portalach społecznościowych. Zbuduj sobie markę poprzez media społecznościowe. To znowu wymaga czasu, ale myślę, że opłaci się mieć dużo do powiedzenia w danym temacie. Jeżeli się na czymś znasz, to warto być na innych stronach czy grupach Facebooka. Jakie treści będziesz publikował? Jak będziesz budował zaangażowanie w na swojej stronie? Jak będziesz ją promował w social media? Odpowiadaj na pytania, komentarze i tak dalej… bądź aktywny w portalach społecznościowych. Bądź tam, gdzie Twoi odbiorcy!

Blog

Kolejnym sposobem jest stworzenie bloga powiązanego z główną stroną. Blogowanie nie jest tak łatwe, jakby się mogło to wydawać. Aby blog stał się popularny, musisz pisać często i ciekawie. Nie oczekuj, że po kilku wpisach osiągniesz sukces. To długotrwały proces i ciężka praca, ale myślę, że warto zacząć blogowanie. Według mnie blogowanie jest najbardziej wartościowe dla obu stron. Trzeba się postarać, ale warto! Nie poddawaj się za szybko w budowaniu promocji swojej głównej strony. Co jest związane z Twoim biznesem? Co możesz opisywać na swoim blogu? Jak budujesz pozycję eksperta i jak pokazujesz swoją wiedzę? Tworzysz coś unikalnego i innego, niż konkurencja? Jak Ty promujesz swojego bloga?

Email marketing. 

Jakie masz sposoby na zapis na Twoją listę? Jakie wiadomości chcesz wysyłać do swoich klientów? Jak utrzymujesz kontakt ze swoimi czytelnikami bloga czy profilów społecznościowych? Co możesz oferować dobrego dla swoich odbiorców w liście adresowej? Jak zachęcisz do wejścia na Twoją ofertę i kupienia produktu? Jak budujesz bazę swoich potencjalnych klientów? Jak Ci to pomoże web biznesie?

Wymieniłem kilka sposobów. Jeżeli masz jeszcze coś do dodania, to napisz w komentarzu.

Może czegoś brakuje?

Na pewno masz też inne darmowe sposoby promocji strony? Są na pewno! Ja wymieniłem tylko kilka. Zastanów się, co Ty zastosujesz u siebie?

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Marketer Internetowy

Jak Ty za darmo się promujesz?

Scroll to top