Darmowe sposoby promocji strony, co warto o tym wiedzieć?

Czym są darmowe sposoby promocji strony? Może sam zastanawiasz się, mając stronę internetową, dlaczego nie masz tylu odwiedzających ile chcesz.

Problemem może być właśnie słaba promocja strony. Jakie są darmowe sposoby promocji strony? Na co warto zwrócić uwagę przy promowaniu swojej strony? Co możesz zrobić, aby osiągnąć swoje cele? Cop według mnie jest ważne?

Jakie są darmowe sposoby promocji strony?

Masz pomysł na promocję swojej strony? Wiesz, co chcesz, dzięki niej osiągnąć? Jakie chcesz mieć wyniki sprzedażowe na swojej stronie? Masz coś do przekazania swojej niszy i wiesz, do czego dążysz w swoim działaniu w Internecie?

Znajdź podobne strony i komentuj

Pierwszym sposobem jest znalezienie stron, które mają podobną tematykę na stronie. Najlepiej gdyby były to blogi, bo masz tam możliwość komentowania wpisów. Postaraj się komentować odpowiednio. Spróbuj wcześniej przeczytać dokładnie wpis na danym blogu a dopiero wtedy komentuj. Każdy komentarz pisz tak, jakbyś pisał do siebie. Warto dobrze się nad każdym wpisem zastanowić i dawać z siebie wszystko w każdym komentarzu.

To wszystko wymaga pracy nad blogiem i to dużej pracy, ale z czasem będziesz to robić coraz sprawniej. To darmowy sposób, ale wymaga dużo czasu. Trzeba robić to dość konsekwentnie i nie poddawać się za szybko. To wymaga ogromu czasu i energii, ale myślę, że to dobry sposób na darmowe sposoby promocji strony. Nie zawsze się to chce. Ja sam muszę nad tym popracować. Ty też zacznij! Warto budować świadomość, że Twoja strona istnieje.

Fora internetowe

Kolejnym sposobem na promocję strony są fora internetowe. Najlepiej gdyby było to forum powiązane z tematem Twojej strony. Nie spamuj linkami na forum zaraz po zarejestrowaniu (większość i tak zostanie skasowana, szkoda Twojej pracy). Zostań aktywnym użytkownikiem forum i dopiero wtedy zostaw link w sygnaturce czy profilu. Osoby, które zobaczą Twoje wartościowe posty na pewno dużo chętniej będą klikać w Twoje linki. Fora niestety powoli umierają moim zdaniem i ciężko znaleźć coś bez spamu. Jak znajdziesz, to warto jest się udzielać. Dlatego warto jest być na grupach na Facebooku, to takie współczesne formy for internetowych.

…Social media

Stwórz Fanpage swojej strony na Facebooku i dodawaj tam informacje o nowych aktualizacjach i nowościach na Twojej stronie. Bądź aktywnym użytkownikiem i dodawaj ciekawe linki czy zdjęcia. Tutaj jest podobnie jak na forach internetowych. Nie możesz bezmyślnie spamować. Nawiązuj więc relacje z osobami na portalach społecznościowych. Buduj sobie markę poprzez media społecznościowe. To znowu wymaga czasu, ale myślę, że warto jest mieć dużo do powiedzenia w danym temacie. Jeżeli się na czymś znasz to warto być na innych stronach czy grupach Facebooka.

Blog

Kolejnym sposobem jest stworzenie bloga powiązanego z główną stroną. Blogowanie nie jest tak łatwe jakby się mogło to wydawać. Aby blog stał się popularny musisz pisać często i ciekawie. Nie oczekuj, że po kilku wpisach osiągniesz sukces. To długotrwały proces i ciężka praca, ale myślę, że warto zacząć blogowanie. Według mnie blogowanie jest najbardziej wartościowe dla obu stron. Trzeba się postarać, ale warto! Nie poddawaj się za szybko w budowaniu promocji swojej głównej strony.

Wymieniłem kilka sposobów. Jeżeli masz jeszcze coś do dodania to napisz w komentarzu.

Może czegoś brakuje?

Na pewno masz też inne darmowe sposoby promocji strony?

Napisz…!

1 Comment

  1. Marketer Internetowy22 lutego 2017

    Jak Ty za darmo się promujesz?

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to top