Asystent, czyli po co Ci on i dlaczego warto go mieć?

Kiedy asystent, czyli po co Ci on i dlaczego warto go mieć? Co daje Ci asystent? Przeczytaj!

Posiadanie asystenta może być bardzo dobrą inwestycją w Twoim biznesie. Jednak trzeba wiedzieć, że wymaga to inwestycji zarówno czasu jak i pieniędzy. Musisz wydać daną ilość pieniędzy, aby zatrudnić pracownika. Musisz też zainwestować swój czas, aby nauczyć go, jakie ma obowiązki. Jak taki asystent może coś zmienić w Twoim rozwoju? Jak pomoże CI w pracy i w życiu prywatnym? Co zrobisz ze uzyskanym czasem? Na pewno warto z czasem pomyśleć o asystencie. Czy jesteś gotowy na taką współpracę?

Jak taki asystent może Ci pomóc?

W zamian za zatrudnienie dobrego pracownika/asystenta możesz wygenerować dużo więcej pieniędzy, niż w niego inwestujesz. Taki pracownik także pozwoli zaoszczędzić Ci dużo czasu. Możesz ten czas wykorzystać dla siebie, w rozwój biznesu czy dla rodziny lub znajomych.

Wiele przedsiębiorców próbuje zrobić wszystko samemu, bo chce zrobić to jak najlepiej. Na zrobienie wszystkiego nie zawsze możemy sobie wszystko pozwolić. Dlatego jest kilka powodów, dlaczego warto zainwestować pieniądze i czas na asystenta:

Uzyskasz więcej dealów (ofert zakupu).

Marketing jest taką dziedziną, do której możesz zatrudnić asystenta. Taka osoba pozwoli na stworzenie skutecznych kampanii reklamowych czy promocyjnych. Sam bez odpowiedniej wiedzy tego nie zrobisz. No, chyba że Cię to interesuje i masz czas i pieniądze  na testowanie swoich pomysłów. Asystent może pisać listy, drukować materiały, dzwonić, zarządzać innymi pracownikami, kupować potrzebne materiały i robić inne rzeczy, które pozwalająca zwiększyć ilość ofert. Możesz dzięki takiej promocji zmienić coś w branży i działać na lepszych obrotach. Nie jest to darmowe i wymaga budżetu, ale czy nie warto, gdy zaczynasz mieć więcej pracy i się nie wyrabiasz? To jest bardzo duża zaleta posiadania asystenta. Na pewno dzięki pomocy innych ludzi, będziesz mieć lepsze wyniki w promocji i marketingu.

Będziesz bardziej profesjonalny.

Gdy ludzie będą odbierali telefony od Twojego asystenta, to będzie to wyglądać bardzo dobrze. Klienci będą czuć, że dzwonią do profesjonalisty w swojej branży. Będzie to wyglądać nie tylko profesjonalnie, ale i na firmę, której można zaufać. Twój biznes stanie się wart zaufania. Klient będzie bardziej ufał i częściej korzystał z ofert Twojego przedsiębiorstwa. Dzięki pracy asystenta możesz mieć więcej klientów i jeszcze lepiej dopasować swoją ofertę. To na pewno jakiś większy krok w budowie Twojego miejsca w sieci! Na pewno nie ma tak, że asystent zrobi za Ciebie wszystko, ale może wyręczyć Cię w pracy i dzięki temu będziesz mieć więcej czasu!

Mniej stresu

Nie każdy go lubi. Asystent pozwoli Ci go trochę zmniejszyć, będziesz mieć mniej na głowie. Taka osoba daje też dużo wsparcia w Twoim biznesie. Na pewno to trochę zmniejszy stres i zakres obowiązków. To duży plus działania z asystentem. Na pewno będziesz mieć mniej pracy i dzięki temu więcej czasu dla siebie czy dla rodziny.

To w przyszłości może być większa drużyna!

Mając jednego pracownika uczysz się już na jednej osobie tego jak zarządzać innymi pracownikami. Zatrudnienie asystenta to może być początek budowy większej grupy pracowników, którzy będą zabierać Twoje obowiązki. To naprawdę może przerodzić się w coś wspaniałego i efektywnego, zwłaszcza gdy pracownicy-asystenci będą wyspecjalizowani w  tym co robią. Może nauczysz się od nich czegoś nowego? To też jest warte uwagi.

Otrzymasz lepsze życie.

Wiele biznesmenów właśnie po to tworzy swoje biznesu. Właśnie po to, aby mieć lepsze życie. Każdy biznes to dużo pracy, więc to lepsze życie nigdy nie przychodzi, bo są inne obowiązki. Taki właśnie asystent pozwoli Ci na zmniejszenie Twoich obowiązków. Będziesz mieć więcej czasu dla siebie, bliskich czy na budowie potęgi biznesowej. Warto więc zatrudniać asystenta. Dobry asystent pozwoli Ci przywrócić wymarzone życie.

A Ty? Masz asystenta lub kogoś do pomocy. Jasne jest, że na początku nie będzie Cię na niego stać, ale gdy zaczniesz mieć pierwsze wyniki, to według mnie warto kogoś takiego wdrożyć w Twoim przedsiębiorstwie! Masz pomysł, co u Ciebie mogłaby robić taka osoba? Jakie Ty widzisz zalety posiadania asystenta? Jak taka osoba może Ci pomóc w Twoim działaniu? Czy przyspieszy to Twój rozwój?

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Marketer Internetowy

Zastanawiałeś się nad zatrudnieniem asystenta?

Scroll to top