Czym nie jest marketing? O jakich głupotach często słyszę?

Czym nie jest marketing według mnie? Marketing to nie tylko promocja czy produkt, ale o tym w dalszej części tekstu.

Marketing jest dla mnie ważną dziedziną. Lubię się w tym rozwijać i pokonywać przy tym swoje słabości. Ale nie jest to łatwy temat i wkurza mnie wiele rzeczy, o tym, jak inni definiują marketing. To nie jest wpychanie byle czego!

Czym nie jest marketing?

Wiele z nas myśli, że marketing to tylko wciskanie produktu czy usługi. Ale tak nie jest. Czym, nie jest promocja?  Co warto wiedzieć o marketingu? Lub jak go ogarnąć?

To nie tylko sprzedaż.

Niektórzy myślą, że marketing to wciskanie ludziom różnych rzeczy i sprzedanie byle się tylko sprzedało. To marketing tak nie działa. Masakra ile osób myśli, że marketing to tylko nachalna sprzedaż. To nie jest nachalne, gdy robisz to dobrze i jest to w miarę z sensem przemyślane. Musisz dawać z siebie wszystko w marketingu. Mieć pomysły i je realizować i dawać z siebie 100%. Postaraj się przemyśleć swój marketing i to jak działa on razem ze sprzedażą. To ogromne możliwości rozwoju Twojego biznesu. Musisz tylko mieć głowę do marketingu i sprzedaży. Bez tego nie ogarniesz swojej działalności internetowej. Jak Ty chcesz się rozwijać, aby być dobrym marketingowcem i sprzedawcą?

To nie tylko dobry produkt.

Wiele osób myśli, że dobry produkt sam się sprzeda. No raczej nie…!

Myślisz, że to takie łatwe? To każdy by to robił i miał sukcesy. Postaraj się dobrze wypromować swój produkt, bo może on być super, ale jeśli nie wypromujesz go odpowiednio, to będzie lipa. Wszystko wymaga czasu i pieniędzy, aby coś wypromować. Możesz dawać ogromną wartość, ale bez dobrej promocji nie osiągniesz odpowiedniej sprzedaży. Na pewno trzeba robić wszystko, aby ogarnąć swój produkt i żeby był on naprawdę pomocny!

To nie sposób na szybki zarobek.

Niektórzy myślą, że marketing to sposób na szybki zarobek w danej niszy. Że są jakieś super metody i samo się sprzeda. No sorka, ale wierzysz w to? No raczej wątpię, ale są tacy ludzie. Jak się da, to czemu nie robią tego i obiecują kokosy? Nie możesz być naiwny i wierzyć we wszystko co piszą w Internecie. Mi nie musisz wierzyć. Przemyśl zawsze to, co pisze i sprawdź u siebie. Jakie Ty możesz wdrożyć strategię, aby zacząć działać w sieci naprawdę dobrze?

Nie jest łatwy, gdy robisz to dobrze.

Bo marketing nie jest taki prosty według mnie. Może podstawy są w miarę OK, ale zaawansowane rzeczy już wymagają pracy, bo trzeba to dobrze zrozumieć. No i stosować różne techniki w swoim życiu. Samo się nie zrobi i jest ciężko, ale trzeba cisnąć… jak Ty wprowadzasz swój marketing? Na pewno nie można się w tym poddawać! Trzeba działać każdego dnia, aby mieć wyniki i rozwijać swoją ofertę.

To nie tylko dobra obsługa klienta.

To bardzo ważne, ale samo i tutaj się nie zrobi. Warto nad tym pracować, ale nie jest to jedyna rzecz, na którą warto zwrócić uwagę. Musisz dobrze ogarnąć swoją ofertę, aby było jak najmniej pytań przy zakupie. Według mnie jest to dobra strategia, a co Ty o tym myślisz? Jak Ty będziesz obsługiwał swoich klientów?

To nie tylko promocja i wciskanie kitu.

Jak już pisałem… nie możesz tak myśleć. Bo to naprawdę głupota. Jak robisz to dobrze, to masz efekty i tyle. Marketing to wiele działań i nie wciskanie kitu. Musisz mieć wiele wiedzy i praktyki, aby dobrze zrobić marketing swojej działalności. Jakie Ty wdrożysz strategię na sprzedaż i marketing?

Czym nie jest marketing dla Ciebie? Co warto przemyśleć na temat marketingu?

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Marketer Internetowy

Jakie masz zdanie?

Scroll to top